Mazda 6 GG- dim

Post Reply
Mutator
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Banja Luka

Mazda 6 GG- dim

Post by Mutator » 18-Feb-2020 7:45

Pozdrav svima.

Imam Mazdu 6 GG 2.0 89kw dizel 2007 godiste. Prešla je 182.000

Primjetio sam ujutru, kad upalim auto da malo dimi i kako stiskam gas na leru (malo), tako izbacuje dim. Uvijek skoro ostavim auto 3-4minuta da odradi prije kretanja. Kad prodje taj period, krenem i kad prebacim iz prve u drugu, kao da trzne/cukne i izbaci dim. Poslije toga auto je uredu. Naravno ima malo drugaciji zvuk dok se fino ne ugrije i dok se ne poveca temperatura.

Auto vuče kao ludo, nije izgubio snagu. Potrošnja mi je oko 7.5 L u ovom zimskom periodu (pretpostavljam zbog webasto). Ako se ne varam, rezervoar je 64L. Tako da po kapacitetu rezervoara računam potrosnju, posto uvijek sipam pun. Pa vidim koliko sam usuo, koliko prešao.
Što se tiče ulja isto ne troši. Radio sam i mali servis na 180.000 stim što nisam mijenjao filter vazduha. Sad ne znam moze li to praviti kakav problem.

Šta može biti razlog tog jednog trzaja kad prebacim iz prve brzine u drugu i izbaci dim, i poslije toga bude sve uredu, i što dimi na leru kad ga startujem prvi put u danu, poslije toga kad god upalim nema dima i ne trzne? I ako može samo neko da mi potvrdi da li je rezervoar 64L? Obično kad mi se upali rezerva i odem na pumpu, naspem 51-52L goriva i bude do čepa. Da li je rezerva tu negdje izmedju 10-14L ?

Sanderko
Mazdaš početnik
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 gh
Odakle nam dolazite (where are you from): Pozarevac

Re: Mazda 6 GG- dim

Post by Sanderko » 18-Feb-2020 10:19

20200218_211750.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Sanderko
Mazdaš početnik

Post by Sanderko » 18-Feb-2020 10:29

A sto se tice dima pri paljenju,javice se neko ko se vise razume,mada moje neko licno iskustvo o problemu koji sam imao mozda pomogne a mozda i ne ali nemoze da skodi :) Imao slican problem pre 9 god. na predhodnom autu, ali samo kada je hladan i pri prvom jutarnjem paljenju malo teze palio i kad upali izbaci plavicasto beli dim iz auapuha i nekih 5 sekindi radi nestabilno pa slozi,problem su bili grejaci i relej grejaca,zamenio i sve je bilo ok...

Guslar
Mazdolicus Maximus
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Post by Guslar » 19-Feb-2020 12:05

Jeste 64 l i na 14 pali rezervu. A ne bi smelo da je do filtera vazduha ali opet ....

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 19-Feb-2020 5:17

Danas sam je prvi put upalio oko 13:30h, bilo je vani 17 stepeni i auto je non stop bilo na suncu. Nije bacilo dima nikako nit je trznuo/cuknuo.

Sanderko
Mazdaš početnik

Post by Sanderko » 19-Feb-2020 9:08

Druze to sto se tebi desava mislim da je to zbog vebasta (ali ne mora da znaci) ne znaci da je pokvaren vec on tako funkcionise,moj auto je 2008 druga generacija mazde 6 isto imam vebasto,auto pali na pola kljuca nebitno da li je minus ili plus,kada upali podigne ler gas do skoro 950-1000 sto mislim da je automatski sauh kada je hladno,posle toga ukljici vebasto i tada promeni malo je bucniji pa deluje da radi nestabilno,dok na auspuh izlazi belicasti dim ali samo dok radi vebasto cak i kad malo duze radi dim skoro nestane,cak se i na auspuh cuje kako vebasto radi,dok u kabini uci kao mini avion,kada vebasto iskljuci vise nema nikakvog dima,kada je temperatura preko 15c ne pali vebasto (zato tebi na 17c nije palio vebasto) onda nema nikakvog dima i radi ne cuje se cak na semaforu imam utisak kao da je ugasen nikakvih vibracija nema,auto ima pravih 208000 kmh predjeno...ako nisam upravu oko vebasta neko ce me demantovati a nadam se da ti je ovo od pomoci... :)

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 19-Feb-2020 10:48

Webasto koliko ja znam pali se kad je 6 ili manje od 6 stepeni. Znam da kad webasto radi, nakon gasenja auta, cuje se narednih jos 15ak sekundi kako zuji, huči dok se ne ugasi.

E sad, kad je 6 ili ispod 6 stepeni i kad upalim auto, webasto se automatski pali, tako je programirano. Moze lako biti da to bude razlog sto zadimi taj prvi start, i sto kad prebacim iz prve u drugu trzne/cukne i izbaci dim, ali opet nisam siguran. Samo moja pretpostavka.

Sanderko
Mazdaš početnik

Post by Sanderko » 19-Feb-2020 10:58

To si upravu da kada ugasis auto webasto se cuje da jos uvek radi nisam nikad gledao u sat koliko sekundi jos tacno radi a i kada tacno pali webasto i gasi na koliko stepeni nisam pratio a jedino sto znam jeste da je jutros oko 10 ujutro bilo oko 9 stepeni i upalio mi webasto pri prvom paljenju auta. Da budem precizniji oko dima iz auspuha on je blago plavicast jer sagoreva naftu ali ima belog dima zbog kondeza koji se stvori...mozda i nisam upravu ali pokusavam da ti pomognem nemoj pogresno me shvatiti.

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 20-Feb-2020 12:02

Ma taman posla druze da te shvatim pogresno. Hvala tebi svakako sto se interesujes.

Bas bi volio znati sta je razlog toga da li zbog webasto, il mozda dizne ili neceg treceg, pojma nemam

Guslar
Mazdolicus Maximus

Post by Guslar » 20-Feb-2020 8:59

Ja koliko znam webasto se pali na 10°C. Ali takođe on startuje sa nekom malom vremenskom zadrškom. Ne znam koliko često ti se to dešava ali isto tako sam čuo da ponekad karike hoće da se slepe pa izbaci plavičast dim pri startu. Meni se jednom desilo.

Sanderko
Mazdaš početnik

Post by Sanderko » 20-Feb-2020 1:09

Nema na cemu,uvek cu pomoci rado savakom onoliko koliko sam u mogucnosti i onoliko koliko znam (da budem iskren ne razumem se puno u Japanske aute) :) Na kraju krajeva zato smo ovde na forumu da pomognemo jedni drugima na osnovu iskustava koje smo imali sa svojim autima (dobrim i losim iskustvima) kao i postovanje majstorima koji se razumeju u svoj posao i u dusu Mazde ! :)

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 25-Feb-2020 6:00

Išao sam danas do mehaničara i isključili smo webasto, pa cemo vidjeti sta ce biti.

Nismo komplet skinuli dio jer je komplikovano i zavučeno, pa smo samo odvojili glavni džek

Sanderko
Mazdaš početnik

Post by Sanderko » 25-Feb-2020 9:15

Javi obavezno kako ce se sada ponasati auto... :)

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 26-Feb-2020 12:16

Opet dimi. I smrdi nekako taj dim. Nije ko onaj kad ga stisnes na gas pa izbaci crno. Ovaj nekako bijeli dim i ima cudan miris

Guslar
Mazdolicus Maximus

Post by Guslar » 26-Feb-2020 1:03

A rashladne tečnosti ne fali?

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 28-Feb-2020 9:05

Ima dovoljno tečnosti.

Sumnjam da je dizna, ici cu sutra opet do mehanicara pa nek ih skine i salje na testiranje..

Kad upalim auto, čuje se blago klepetanje. Kad polako na leru stiscem gas, nema dima. A ako stisnem naglo, ali ne previše opet kao da zaklepeće nesto ispod haube i izbaci dim.

Sad kad se auto ugrije, ne čuje se više to klepetanje, al svako toliko baci dim.. Tipa danas sam ga na jednom pravcu od 3km držao na 3400 obrtaja u 3oj brzini, reko da malo ocisti. Poslije toga skrecem u jednu ulicu, usporavam, prebacujem iz treće u drugu, kako prebaci, on tako izbaci dim.
A kad sam skinuo poklopac motora, na drugoj ili trećoj (ne mogu se sjetiti sad) je malo podloška vlažna.

Matori
Mazdaš u povoju
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by Matori » 28-Feb-2020 10:35

Imas u mojoj temi, menjao sam podloske dizni, cistio sito. Nije dimio na auspuh ali na cep za dolivanje ulja jeste a i trosio je ulje.. Proveri i bocne gumice dizni.
viewtopic.php?p=799169#p799169

Mutator
Mazdaš u povoju

Post by Mutator » 29-Feb-2020 12:44

Otišli grijači, i to sva četiri

Upravo konstantovali. Pitam majstora, kako uopšte da je palio ako su sva 4 otisla. Kaze da je to znak da je dobar motor i da je zdrav. Narucio sam 4 nova grijaca po 20€ i to je to.

Sanderko
Mazdaš početnik

Post by Sanderko » 29-Feb-2020 2:03

:bravo1 za majstora...

Matori
Mazdaš u povoju
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by Matori » 29-Feb-2020 3:21

Ja bi svakako zamenio podloske dizni i ocistio sito, ne kosta puno a miran si dug vremenski period.

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”