Daljinski ključ

Post Reply
erseticmatej
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6, 2003 g., 100kw
Odakle nam dolazite (where are you from): Osijek

Daljinski ključ

Post by erseticmatej » 16-Jan-2020 2:55

Pozdrav, jel imao netko problema sa daljinskim od ključa za mazdu 6 2003. godiste.
Tipka unlock mi radi i normalno sve otključa, a lock normalno mogu pritisnuti i ostalo, ali nista ne reagira.
Hvala, lp!!

Guslar
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Re: Daljinski ključ

Post by Guslar » 17-Jan-2020 7:45

Verovatno popustio lem negde .

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

Simgauzz
Mazdaš u povoju
Odakle nam dolazite (where are you from): Zrenjanin

Post by Simgauzz » 21-Feb-2020 2:25

Nadovezao bih se na temu, imam problem sa centralnim zakljucavanjem, dakle pre par meseci mi se desilo je centralno radilo na sva vrata osim vezacevih, dakle sve zakljuca a vozaceva ostanu otkljucana, jedino ih na kljuc mogu zakljucati i to je trajalo nekoliko dana kad je samo od sebe pocelo da radi kako treba, radilo je do pre par dana kad je skroz poludelo, kad zakljucam na daljinski ono zakljuca sva vrata i odma automatski otkljuca samo od sebe, takodje i kad otkljucam automataki se zakljuca samo od sebe.. gledao sam na yt neko programiranje kljuca kao, uradio sam to i sad sam opet na starom gde sve radi osim vozacevih vrata, da li mozda treba nesto podmazati ili?

chupo
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda Premacy / Hyundai Accent
Odakle nam dolazite (where are you from): Loznica/Niš

Post by chupo » 22-Feb-2020 1:05

Sto se neotkljucavanja vozacevih vrata tice, moze da bude svasta, ali je najverovatnije sam motorcic pri kraju, odnosno pojeden je kolektor i cetkice su lose pa nekada radi, a nekada ne.

Ako hoces da budes siguran da je motor neispravan, probaj da ga kucnes par puta cekicem, ako proradi nakon toga i posle par dana prestane da radi, definitivno su lose cetkice. Ukoliko posle kuckanja ne proradi, proprati koje zice idu na motor od samog konektora na instalaciji, i na njih zakaci malu sijalicu od pozicije, 5 do 20W, ne jacu (improvizuj na neki nacin zicama). Zatvori vrata i probaj da zakljucas auto daljniskim dok si unutra. Ako sijalica trepne na kratko, nevalja ti brava, odnosno motor na bravi. Ukoliko ne trepne, a ostala vrata se zakljucavaju kako treba, imas problem u instalaciji.

Da sam na tvom mestu, zamenio bih bravu polovnom a ispravnom, jer motorici hoce da pregore, mnogo cesce nego instalacija ili centralna jedinica, plus sto brava moze da bude mehanicki pojedena. Mozes da probas kao sto je neko uradio na mom premasiju u Austriji, time sto je ugradio motorcic iz jeftinih kompleta za centralnu bravu. Taj motoric je par evra, a u mom slucaju je radio 8 godina, samo sto moras da busis lim na vratima i kasapis instalaciju, izbor je tvoj.

I da napomenem, za one koji kazu da mojim savetima ljudi mogu da ostete svoj auto, ako resis da cekicem kucnes motorcic od brave uradi to jako blago, tak tak, to je sasvim dovoljno da mrdne kolektor sa ostecenog podrucija. Ako udaris ko sivonja i ulubis kuciste motorica, nisam ti ja kriv. :D
2002 Mazda Premacy 2.0 DiTD - 440.000 KM
2007 Hyundai Accent 1.6i GLS - 24.100 KM

Simgauzz
Mazdaš u povoju

Post by Simgauzz » 22-Feb-2020 3:19

Pokusacu, a koja je cena novog motorcica ili nove brave i kako to da trazim tacno?

chupo
Mazda lover

Post by chupo » 22-Feb-2020 8:58

Meni kada je crkla brava, ja sam uzeo polovnu sa otpada, cena je bila 2000 dinara. Novu bravu tesko da negde mozes da iskopas, mozda aliexpress, ali je to kineska kopija i upitnog je kvaliteta. Nova original je sigurno skupa ko zara, pa nebi preporucio da se uopste cimas oko nje. Okreni par otpada koji rasturaju mazde, imas ovde korisnika PSrecko recimo, pa pitaj koliko kosta brava za tvoj model pa ako ti je skupo, uvek mozes da uzmes samo motorcic sa oglasa da kupis.

Motorica imas koliko hoces po kupujem prodajem, ovo ti je primer o cemu pricam. Ovakvih motorica imas koliko hoces po oglasima.

Simgauzz
Mazdaš u povoju

Post by Simgauzz » 23-Feb-2020 4:55

Aha, nego ne znam tacno kako fukncionise taj sistem centralnog zakljucavanja, da li to sve krece od brave vozacevih vrata ili kako? Jer se cesto menja stanje zakljucavanja, danas mi na primer trokiralo dosta, kad zakljucam kao da na vratima stalno klikce onako, nikako da prestane, pa mi se desilo da kad kljucem zakljucam, zadnja vrata ostanu otkljucana a prednja i gepek se zakljuca.. jel to problem samo od vozacevih vrata ili svaka vrata imaju svoj problem :cry:

chupo
Mazda lover

Post by chupo » 26-Feb-2020 11:37

Sistemi centralne brave se mogu podeliti na tri grupe:
-Vakumski (sreo sam se par puta sa ovim na Audi-jima)
-Sa jednom centralizovanom jedinicom, bilo da se radi o fabrickoj (na mom akcentu npr.), ili jeftinoj kineksoj (ono sto imam na premasiju).
-Sistemom koji se sastoji od modula, odnosno gde svaka vrata u sebi imaju elektroniku, i sve komande se salju CAN magistralom (touran kod mog stirca recimo).

Noviji auti, imaju module u vratima, i kod njih moze da se desi da sistem brlja, odnosno da se neka vrata zakljucavaju a neka ne, ili da sistem potpuno nasumice radi. Skeniranjem Body control modula, ces videti postoje li greske vezane za centralnu bravu, odnosno dali je neki od motora neispravan. Kod sistema sa centralizovanom jedinicom, ako neka od vrata ne rade, problem je iskljucivo do tog motora, ili instalacije do tih vrata. Tu se komanduje sa jedne tacke, za razliku od drugih sistema. Nisi napisao koje je godiste auto, ali pretpostavljam da nemas vakumski sistem, bar ga nikada na japancu video nisam.

Koji od preostala dva sistema imas, mozes da utvrdis na nekoliko nacina, prvi je da skines tapacirung, i vidis ima li negde kutijica sa elektronikom u koju idu sve zice, sa tastera za komande, motora za prozor i motorica brave. Ako ima kutijica, onda svaka vrata imaju svoj modul. Drugi nacin je da zakacis neku diagnostiku, moze i onaj najprostiji delphi klon recimo, koja moze da skenira CAN magistralu i vidi kojih sve modula ima. Ako svaka vrata imaju svoj modul, onda imas sistem sa odvojenim "centralama", a ako imas samo body control recimo, onda imas sistem sa centralizovanom jedinicom.

Simgauzz
Mazdaš u povoju

Post by Simgauzz » 05-Mar-2020 5:33

Da javim sta sam uradio, otisao sam kod majstora sa mi to srede, medjutim majstor kaze mora nova brava, reko dobro, uzmem auto, oteram kuci i porucim novu bravu mazda 6 02-08 centralno zakljucavanje, brava stigne, rasturim vrata, krenem da montiram i primetim da nova brava nema jedan ulaz za dzek koji stara ima, evo postavicu sliku da vidite o cemu pricam. Uglavnom montirao sam bravu i probao bez tog malog dzeka koji se sastoji od 2 zice, situacija je ta da na daljinski funkcionisu sva vrata osim vozacevih.. dakle kao da nisu povezana sa ostalim vratima, na staroj bravi mi je na kljuc zakljucavao i otkljucavao sva vrata, e sad mozda su to one 2 zice koje su mi visak sad..
https://ibb.co/tmw8BVm
Last edited by Simgauzz on 05-Mar-2020 9:33, edited 1 time in total.

Simgauzz
Mazdaš u povoju

Post by Simgauzz » 05-Mar-2020 5:53

I da dodam samo da je majstor rekao da nije problem u instalaciji nego iskljucivo u bravi, i rekao je da su vozaceva vrata pokretac svih ostalih, dakle sve od njih krece.. a meni su sad ona posebna. Pogledacu da li imaju identicnu bravu kao sto je stara pa da zamenim..

Post Reply

Return to “Elektrika, klimatizacija i audio”