It is currently 26-Apr-2019 6:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Gile
PostPosted: 09-Apr-2019 10:33 
Mazdaš u povoju

Pozdrav
Prvi put vozim mazdu u pitanju je premacy 2002 god. 2000cm3, 74 kw interesju me iskustva, ima korozije ali ne na limariji vec odozdo od stajanja na placu, mpze li se to kako resiti
pozdrav

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Gile
PostPosted: 09-Apr-2019 9:32 
Mazda lover

Automobil: Mazda Premacy / Hyundai Accent
Korozija je sirok pojam, ako su stradali rubovi i pragovi limar ti ne gine. Ako su pordjali samo delovi vesanja, prednjeg i zadnjeg trapa to ne diraj nista, neces imati problema dok ne budes nesto menjao, pa ces tada razmisljati o tome.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 11:15 
Mazdaš u povoju

chupo wrote:
Korozija je sirok pojam, ako su stradali rubovi i pragovi limar ti ne gine. Ako su pordjali samo delovi vesanja, prednjeg i zadnjeg trapa to ne diraj nista, neces imati problema dok ne budes nesto menjao, pa ces tada razmisljati o tome.

Hvala na odgovoru.Ova druga varijanta je u pitanju, rečeno mi je da mogu imati problem ako bude trebalo da se menja nešto na trapu, ili ako ode držač motora jer su šrafovi korodirali pa bi eventualno morali da se kidaju. A na limu ima malp korozije po rubovima svakako planiram pred zimu da je yastitim ako budem zadovoljan mazdom. Inace imam jos jedan problem nadam se da je sitan, povremeno mi se upali lampica od ABS i rucne kocnice. Pozdrav

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 12:08 
Mazda driver

Automobil: Mazda 6, Jugo
Interesantno je da je kod mene trap zardjao solidno, a nosac motora i njegovi srafovi su bili skoro novi. Dal zato sto je iznad one plastike sto stiti motor ili je neko menjao, ne znam, ali savrseno stanje je bilo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 12:22 
Mazdaš u povoju

VPetar wrote:
Interesantno je da je kod mene trap zardjao solidno, a nosac motora i njegovi srafovi su bili skoro novi. Dal zato sto je iznad one plastike sto stiti motor ili je neko menjao, ne znam, ali savrseno stanje je bilo.

Dobio sam informaciju da mazda ima neku vrstu smole kojom moze da se zastiti od dalje korozije, vjerovatno da se prethodno ocisti koliko je to miguce. Takodje, poznanik mi je dao predlog da lim zastitim korišćenim motornim uljem. On je to uradio odavno vec na toyoti i kaze da se pokazalo izvanredno

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 4:23 
Mazda driver

Inace se u te svrhe koristi vosak, ne smola.. Nije jeftina i postoji mnogo jeftinija varijanta sa motornim ulje, ali ne koriscenim iz nekih razloga koji se ticu hemije i garezi u ulju oko kojih se ne razumem.. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 5:28 
Mazda lover

Automobil: Mazda Premacy / Hyundai Accent
Ulje i bilo sta sto je "masno" je jako opasno po gumene delove i creva. Rezervoar mi je neko vreme curio i taj deo nije korodirao, ali su propale gumice balans stangle i kabal abs senzora. Postoje sredstva protiv korozije, treba izbegavati "narodne lekove"

Sto se ABS-a tice, ako gori lampica abs i kocnica to je ili jedan od zadnjih senzora ili je centrala otkazala.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 5:41 
Mazda driver

Pa mislio sam da pricamo o limariji, ta "tecnost" se nalazi u supljinama i nema dodira sa bilo cime osim gumenim cepovima koji te supljine drze zatvorenim.. To ulje( puna sintetika) se mesa sa grafitnom mascu, ali svakako ne treba da zavrsi na trapu itd.. Zastita poda odozdo se radi drugacije i tu stvarno ne rade dobro skoro nijedna narodna umotvorina :D Cak je vecina njih i losija po patos nego da nema nista..

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 9:15 
jr. Mazdaš

Meni je majstor u decembru 2016 voskirao pod na mojoj M6. Odlično se pokazalo, tako da se i posle 3 zime još uvek crni odozdo. Za godinu-dve to ću isto ponoviti ako zadržim auto?
Eto Gile to ti je preporuka iz prve ruke a to me je koštalo 4500 rsd. :palac

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2019 11:45 
Mazda driver

Hajde da ne lupam, ali vosak toliko kosta samo jedna boca i koristi se za supljine, a ne za pod odozdo.. To crno je verovatno "zastita" koja se sprica odozdo i tako se i krecu cene.. Najpopularniji body, naravno.. Najcesce napravr vise stete nego koristi jer se korozija desava sakrivena i ususkana, a to se vidi tek kad se skine zastita.. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Apr-2019 3:17 
jr. Mazdaš

VPetar wrote:
Hajde da ne lupam, ali vosak toliko kosta samo jedna boca i koristi se za supljine, a ne za pod odozdo.. To crno je verovatno "zastita" koja se sprica odozdo i tako se i krecu cene.. Najpopularniji body, naravno.. Najcesce napravr vise stete nego koristi jer se korozija desava sakrivena i ususkana, a to se vidi tek kad se skine zastita.. :)
??? Da ne raspravljam!
Nije body ili nešto slično. Bukvalno je rečeno "crni se". Poznajem čoveka, znam šta je vosak i kako izgleda. Valjda znam šta je stavljano i kad bi to trebao ponoviti! Za pojavu korozije ili prekrivanje neznam, nisam stručan. Znam samo ono što treba da znam a to je, da je pod još uvek zdrav. [emoji3] Kažu mi serviseri da vozim dobro očuvanu i stegnutu mazdu sa retko zdravim podom:palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Apr-2019 5:46 
Mazda driver

Sta god te cini srecnim :D Nije mi bila namera da te uvredim, no dobro xD

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Apr-2019 10:45 
Mazdaš u povoju

Giga wrote:
Meni je majstor u decembru 2016 voskirao pod na mojoj M6. Odlično se pokazalo, tako da se i posle 3 zime još uvek crni odozdo. Za godinu-dve to ću isto ponoviti ako zadržim auto?
Eto Gile to ti je preporuka iz prve ruke a to me je koštalo 4500 rsd. :palac

Hvala Ljudi na svjetima tema korozije je svakako interesantna za mazdu makar ove starije modele jer sam cuo da su na novim midelima popravili kvalitet limova

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Apr-2019 7:55 
Mazda driver

Sto se tice sestice, kazu da je ristajling prve generacije vec dosta bolji..

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Apr-2019 10:48 
Mazdaš početnik

Evo da dodam vozim mazdu 6 2007god bice u julu godinu dana rubovi pragovi pod trap nigde trunke rdje ja sam sto se tice toga zadovoljan evo kad budem imao prilike kad je auto na dizalici slikacu sve komplet pozzz

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]