It is currently 17-Jun-2019 2:55

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
PostPosted: 28-Dec-2018 11:26 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6 2003 2.0 D 100kw
Pozdrav svima,

imam problem odnedavno ABS + lampica proklizavanja i lampica ručne kočnice svijetle neprestano u vožnji.

Dijagnostika kaže C1186

http://www.mazda6info.net/images/books/491/pages708.jpg

problem sa relejom, vjerovatno je prosvirao, kako ga locirati gdje se nalazi, jeli u kutiji sa osiguračima, ako neko ima fotku da zakači.

Inače sam provjerio osigurače instrumenom za mjerenje, svi su ispravni.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Dec-2018 1:40 
Mazda lover

Automobil: Mazda Premacy / Hyundai Accent
Pazi ovako, time sto si nasao ovaj deo iz service manuala si resio pola problema...

Prvo proveri ABS osigurac omski, ako je pregoreo menjaj. Dalje, u podnozju osiguraca ispitaj ima li jedna nozica 12v kada je dat kontakt. Ako nema proveri relej koji napaja ABS modul, verovatno ima oznaku ignition. Ako napona na pinu osiguraca imas, vrati nazad osigurac i proveri pin AA na konektoru datog modula, pojavljuje li se tu 12v kada das kontakt. Ako da, riknuo je abs modul, ako ne problem je u instalaciji.

Taj relej koji se ovde pominje je unutar modula, i pitanje je koliko mu je lako prici i ima li nov da se nadje. Prijateljski savet je da ganjas polovan, a ispravan modul, sanse za popravku su male, mozes da probas da svoj otvoris, ali ne nadaj se uspehu, to govorim iz nekog iskustva.

Za one koji ce reci: "ja sam na fordu eskortu popravio airbag modul, i godinama je radio", dodacu da se odredjeni moduli mogu popravljati jako lako, skoro rutinski (kompjuter astre 1.7 dti recimo, modul servo volana punta...), ja jos nisam cuo da je neko popravio ABS modul, mozda moze neki, ali retko.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Dec-2018 12:22 
Mazdaš u povoju

Hvala na odgovoru,

možda je važno da spomenem, onaj mali displejćić od WEBASTO grijanja, pozicioniran lijevo od volana, mi ne svijetli sa opcijama od kako se pojavio ovaj kvar, kao da je iskljućen skroz.

Možda postoji neka povezanost ABS i Webasto, ili nema ?

Gdje lokacija ABS elektronike, na kojem dijelu motora ?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Dec-2018 6:29 
Mazda lover

Moze da postoji povezanost webasta i ABS-a, mozda ti jos i nesto ne radi, a da ne znas. Da nebi se uplitao mnogo i ganjao razne module, proveri ABS osigurac, ima li napona na jednoj od strana osiguraca kada je dat kontakt. Uzimajuci u obzir da webasto ne radi, vrlo verovatno je neki od osiguraca probijen...

Nadji kutiju sa osiguracima ispod haube, unimer u ruke, izvadi ABS osigurac crnu pipalicu na minus akumulatora, crvenu na pinove unutar osiguracke kutije, opseg podesi na 20V i vidi ima li jedan od pinova napon kada je kontakt dat, to ce nam reci u kom smeru dalje da idemo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Dec-2018 6:47 
Mazdaš u povoju

E ovako,

mjerio sam instrumentom jednu od strana osiguraca ABS -a ima napon 12V kada okrenem ključ tj. "dam kontakt".

Ostale sam osigurače provjeravao na način da sam ih vadio i pregledao, i instrumentom mjerio jednu i drugu nožicu s gornje strane gdje su ogoljeni malo, rade.

Na poklopcu osigurača nisam nigdje primjetio da postoji osigurač od WEBASTO-a...

Vjerovatno je relej unutar ABS modula zalijepio ili je ostao u otvorenom položaju.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31-Dec-2018 8:29 
jr. Mazdaš

Mora da je Webasto povezan preko tuđeg osigurača jer nema svoj. Nećeš ga naći u šemama ispisanim na kutijama osigurača. Nisam ga ni ja našao kad mi je trebalo, nema ga i u manualu :mrka kapa

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jan-2019 6:22 
Mazdaš u povoju

Povezanost webasto i ABS-a je možda slučajna, a možda i ima neka veza između to dvoje.

Sigurno iskusniji majstori znaju, ko se susretao s ovim problemom.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jan-2019 11:16 
Mazda lover

Prebaci unimer na ome, crnu pipalicu na minus akumulatora, crvenu na nozicu osiguraca koja nije pod naponom. Ako dobijes otvoreno kolo verovatno imas problem sa instalacijom.

Webasto moze da bude naknadno dodat, odnosno aftermarket, pa su napajanje istog uzeli ko zna odakle.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]