It is currently 17-Jun-2019 3:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Menjaci za Mazdu 6
PostPosted: 10-Dec-2018 6:41 
Mazda driver

Automobil: Mazda 6, Jugo
Momci, mazda 6 2.0 benzin, jel ima nekih razlicitih varijanti menjaca? :) U autu je manuelni 5 brzina, ali nekako mi trazi 6tu na autoputu :) 2002 godiste, da li je neko imao iskustva sa tim? :D

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Menjaci za Mazdu 6
PostPosted: 10-Dec-2018 6:57 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
VPetar wrote:
Momci, mazda 6 2.0 benzin, jel ima nekih razlicitih varijanti menjaca? :) U autu je manuelni 5 brzina, ali nekako mi trazi 6tu na autoputu :) 2002 godiste, da li je neko imao iskustva sa tim? :D
Pase 6b mjenjac(sa fl bk,fl sestice,a cini mi se i sa gh i bl sa 2.0 disi motorom)saraf na saraf,samo ti je lutrija u kakvom je stanju ;)

Potrazi po stranim forumima vise info..

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Dec-2018 10:07 
Mazda driver

Hvala za link :) Ima li neko sa ovih prostora da je radio swap?

Procesljacu po stranim forumima, mada tu ispada prvo da se vrti na istim obrtajima(samo dodata brzina negde izmedju), a posle ispada da je na 70mph razlika izmedju npr 3200 i 2200 obrtaja(taj red velicine).. samo je problem sto je kao vece habanje motora pri toj brzini jer na tim obrtajima nema dovoljno obrtnog momenta..

Sta znam, vise se raspitujem nego sto sam odlucio, nije bas da mi toliko smeta jer i ne volim nesto narocito da vozim na AP :) mozda na kraju uzmem stranca za delove hahahahha :D pa da znam sta da biram :D znam, kao krtica sam :cry:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Dec-2018 11:51 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
Rijetko ko ima mazdu a kamoli sa swapom :D

Daleko je vozljiviji i zivlji auto sa 6b nego 5b i naravno manje buke na AP,to za ostecenje motora prvi put cujem i odma da ti kazem,nece mu nista biti,samo ces manje goriva trosit nego sa 5.

Sto se tice swapa,cista mehanika,treba ti mjenjac,rucica za taj mjenjac i poluge koje dodju uz sklop rucice za mijenjannje brzina..

Bas citam,svaki MZR benzinski blok je u sustini isti za 2.0,2.3 i 2.5 motore :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Dec-2018 12:31 
Mazda driver

Hahahaha ima istine u tome :D forum deluje nekako da tinja.. vidim da ima pregleda, ali ne pisu mnogo :D

To za ostecenje je vise u smislu kada bih istom brzinom vozio u visem stepenu prenosa tj na nizim obrtajima, pa se gusi motor.. ali samo treba biti normalan.. pa ne vozim ni petom 60, tako ne bih ni sestom 80 ili koliko vec, kad mu smetaju niski obrtaji.. svakako za 130-140 mislim da ima dovoljno snage za AP :D

To i jeste bilo pitanje, blokovi su isti za benzince.. ali ako je menjac 6b sa dizela, da li i oni imaju isto kacenje? :D pominjali su da se razlikuje neki nosac menjaca..ali boze moj, nista sto se ne moze napraviti :D kontam da je najveci problem naci menjac, pogotovo da valja..i da nije od suvog zlata :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Dec-2018 12:32 
Mazda driver

U svakom slučaju samo napred, biće to interesantna priča! :cool:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Dec-2018 12:33 
Mazda driver

Hvala na podrsci :) ne znam kako se krecu menjaci polovni, ali sumnjam da ce biti para kad budem radio limariju.. nema veze, posveticemo se nekad tome kad dodje vreme, ovaj, novac :D

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]