It is currently 14-Dec-2018 3:24

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: 21-Nov-2018 12:11 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6 2.2D Skyactive Lim
pozdrav svima,
Imam Mazdu 6 2.2D Skyactive, 110kw, 06/2013...
Jucer mi je doslo postom da moram dovest auto u ovlasteni Mazda servis. Kod: AJ024E
U pismu stoji da mi moraju provjeriti dizne goriva, promjenit "Unterdruckpumpe", i napraviti system update...

Prvo da navedem da sam prije mjesec dana imao gresku "nizak pritisak ulja" a u salonu su mi rekli da se zacepilo sito na izlazu iz kartera.
Prije toga sam imao istu gresku i rekli su mi da je ulje istroseno (nakon 9000km) te su mi samo ulje promjenili.
Auto servisiram samo u Mazda ovlastenim servisima.

E sad, na njemackim forumima sam citao o ovoj akciji vracanja auta, i svi su imali isti problem sa pritiskom ulja prije ovog servisa na koji moramo odgovorit...
Takodjer stoji da se mora promjenit ta pumpa jer ona stvara problem izmedju ulja, dizni i sagorjevanja DPF filtera...u principu u ulju bude previse dizela i uljna pumpa nemoze stvoriti pritisak te se nakon par promjena ulja zacepi i to sito. na izlazu iz kartera i ako se to ne promjeni, rizikujemo da motor ne zariba...jos od svega toga moze stradat i turbina, al to nisam razumijeo kako.

Nadam se da ste razumijeli sve.. sad moje pitanje:
Da li ja mogu traziti povrat novca za servise sto sam dao zbog te pumpe? Auto mi. vise nije u garanciji.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]