Kamera za automobil

Servisne informacije za vozače
Post Reply
Dekster
Mazda driver
Odakle nam dolazite (where are you from): Bgd

Kamera za automobil

Post by Dekster » 26-Oct-2018 4:42

Momci interesuje me vaše mišljenje.

Kao što napisah zanima me da li neko od vas ima onu kameru što se kači/lepi na šoferku i kakva su vaša iskustva sa tim?
I zadnje vreme viđam baš dosta pavijana za volanom i sve više razmišljam o tome kao o nečemu što bi valjalo imati.
Šta vi mislite?

Burek
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 GY
Odakle nam dolazite (where are you from): Kikinda, Podgorica

Re: Kamera za automobil

Post by Burek » 26-Oct-2018 5:28

To ti može biti vrlo korisno. Prilikom udesa može da se vidi šta se dogodilo. Recimo situacija, noću, nigde žive duše, prelazis na zeleno a tip na crveno, onda tip tvrdi da je on prešao na zeleno. Ajde dokaži da si u pravu. Ili ako netko skraba po haubi ili krade točkove. Nećeš sigurno pogrešiti ako je staviš.

chupo
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda Premacy / Hyundai Accent
Odakle nam dolazite (where are you from): Loznica/Niš

Post by chupo » 26-Oct-2018 6:11

Ja tu kameru imam dve godine, stric mi doneo iz rusije, tamo kostala 5000 rubalja sa karticom sto je oko 8000din. Godisnje prelazim mnogo, a u Bosni korunpiranih pandura koliko hoces pa korisna stvar za imati. Nije mi do sada spasavala kozu, nisam hvala bogu imao udesa, ali mi je par puta znacila kada je bilo rasprave jeli puna linija ili ne. Kad su videli da imam kameru, odustali su od pametovanja.

Sto se kvalieta snimka tice, koliko para toliko i muzike, ali kamere 2/3k dinara su djubre, od 50e pa navise su ok. Ako te nesto zanima pitaj.
2002 Mazda Premacy 2.0 DiTD - 429.000 KM
2007 Hyundai Accent 1.6i GLS - 12.200 KM

Dekster
Mazda driver

Post by Dekster » 27-Oct-2018 10:57

Chupo, čovek koji je uvek tu sa konkretnim podacima! Svaka čast ljudino! :care
Pa interesuje me da li je moguće menjati kvalitet video zapisa i koliko ti recimo vožnja od dva do tri sata zauzme prostora na toj SD kartici? Konkretno recimo, ako uzmem taj đavo pošto imam karticu od 32 GB koja je zaludna i stavim je u kameru koliko će moći da snima bez brisanja?
E da, a njeno napajanje ide preko upaljača u kolima ili nekako drugačije?

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Odakle nam dolazite (where are you from): Slovenija

Post by skydriver6 » 27-Oct-2018 5:20

Da snima ko ti krade felne teško jer bi morala biti upaljena uvek. To ne samo da bi zauzelo memoriju za par sati, već moderniji auti kada odu u stand by mode gase struju i u napajanju 12v.

chupo
Mazda lover

Post by chupo » 27-Oct-2018 5:47

Sa 16gb snimi put loznica-zlatibor, sa 32gb snimi put Nis-Loznica, oko 4 sata. To je full hd kvalitet, na superfine podesavanju. Naravno da ima vga i hd rezolucija, ali je i na full hd kvalitet jedva prihvatljiv. Kompresija je jaka, pa se sitni detalji izgube, pogotovu ako ima puno pokreta.

Sto se tice vezivanja, uz kameru se dobije punjac na upaljac sa oko 5m kabla koji treba da proturis po enterijeru. Da sam na tvom mestu odmah bi ga ozicio na kontakt i fiksirao u tablu, jer se desava da u voznji punjac ispadne iz upaljaca pa da par sati ne snima nista. Takodje ako mozes uzmi model sa kondezatorom, a ne baterijom jer baterija strada od vrucine.

Sto se tice snimanja preko noci, nije lako izvodljivo, jer ti treba dodatna baterija, a i kamera koja podrzava snimanje pokreta, ona je oko 100 eura. Ako je ozicis direktno na akumulator izvucice ga preko noci.

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Odakle nam dolazite (where are you from): Slovenija

Post by skydriver6 » 27-Oct-2018 7:32

Upravo to. Ja sam tako čekao onu kobilu koja mi je oštećivala auto i izveo snimanje iz fabije stalno. Pa sam silazio svako malo da vidim jel bila da mi ne prebriše snimak jer se kartica brzo popunila. Imaju kamere koje rade na senzor pokreta, ali se one moraju povezati na stalni napon. Mislim da bi u Srbiji to bilo još rizičnije nego da je nemaš jer bi ti ukrali i kameru. :lol4

Burek
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 GY
Odakle nam dolazite (where are you from): Kikinda, Podgorica

Post by Burek » 27-Oct-2018 10:55

Ima kamere koje mogu preko interneta ili wi fi da se povezu sa racunarom pa ak ukrade kameru ostace zabelezen hehe

Dekster
Mazda driver

Re:

Post by Dekster » 28-Oct-2018 10:55

Burek wrote:Ima kamere koje mogu preko interneta ili wi fi da se povezu sa racunarom pa ak ukrade kameru ostace zabelezen hehe
:D hehhe nisam znao za ovo :D
Ma ne treba mi to da snima kad nisam tu, u 90 posto vremena auto je ili kod mene kući ili na parkingu firme tako da to nije problem. Više mi je za ove pampase što prave haos u svakodnevnom saobraćaju. Svaki dan imam 120 km od kuće do posla i nazad pa bih voleo da mogu bar taj deo da imam zabeležen za svaki slučaj.

chupo
Mazda lover

Post by chupo » 04-Nov-2018 6:47

Juce sam trazio po starom hardu neke gluposti, i naidjem na par snimaka koje sam iz nekog razloga sa kamere sacuvao, pa ako te zanimaju uzorci da vidis kako izgledaju snimci, mogu ti poslati par komada preko we-transfera.

Dekster
Mazda driver

Post by Dekster » 07-Nov-2018 9:29

Izvini što nisam odgovorio! Može naravno ako ti nije problem!

chupo
Mazda lover

Post by chupo » 08-Nov-2018 9:49

Moras mi dati tvoj mejl na koji da ti posaljem wetransfer.

Post Reply

Return to “Saobraćaj”