It is currently 15-Nov-2018 8:27

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ] 
Author Message
PostPosted: 20-Oct-2018 9:26 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6
Pozdrav svima..zamolio bih vas za pomoć, stručno mišljenje..
Uglavnom, kupio sam auto nedavno, i čujem neko lupkanje u motoru, ravnomerno zveketanje, ne čuje se glasno, al čuje se..bio sam u servisu i ljudi su mi rekli da se to čuje otvaranje i zatvaranje ventila, mada zvuk se prenosi i u kabini, bar ja čujem(dok moja supruga veli da sam prolupo :lol: ) al ipak mi je to čudno..jer mi se nekad desi kad stajem na semaforu da spusti obrtaje na 600 na sekundu, pa podigne na nekih 750, i takodje u leru variraju obrtaji, spusti na nekih 700 pa opet digne na 750..gledo sam na youtube isti tip motora, i video da svaki radi na 800 obrtaja i ravnomerno bez ikakve buke..da napomenem da mi ne pali nikakve lampice i da auto jako dobro ide, ne trza ili nešto slicno..menjani filteri i ulje pre dve nedelje, mada se ponasao isto i pre zamene..
Cenim svaku pomoć i savet..
Sve najbolje i lep pozdrav :ziveli

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2018 9:55 
Mazdolicus Maximus

Neravnomeran ler pa čak i gašenje je 95% smc ventil. A sad zveckanje hoće i od dizne koja preliva i ona se čini mi se jače čuje u kabini nego spolja , obično u određenom opsegu obrtaja. Meni je bilo od 1500 - 2000 obrtaja i na leru.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2018 10:11 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Guslar wrote:
Neravnomeran ler pa čak i gašenje je 95% smc ventil. A sad zveckanje hoće i od dizne koja preliva i ona se čini mi se jače čuje u kabini nego spolja , obično u određenom opsegu obrtaja. Meni je bilo od 1500 - 2000 obrtaja i na leru.

:palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2018 3:46 
Mazdaš u povoju

Guslar wrote:

Upravo to se i desava, vise se cuje u kabini nego spolja. Sta bi tu bilo najpametnije da se uradi. Neko stelovanje ili pak zamena dizne, i sta da radim sa ventilom. Jel se menja ili se sta?
Hvala na odgovoru, cekam vas savet sta je najpametnije i najbolje resenje za motor. :care :ziveli

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2018 6:22 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Parametre dizni možeš proveriti na dijagnostici u nekom servisu. Kakva zamena, ako menjaš dizne, jeftinije će ti biti da zameniš auto i u Srbiji, a kamoli u Nemačkoj. :D I dizne ne bih čačkao ako baš nisu loše. Jer ako krenu da se čačkaju, ako se ne nameste savršeno idealno, može ti zagorčati život. Lupkanje dizni se čuje u određenim sigmentima i na novim dizelašima. Ja imam novu oktaviju i lupkaju dok je motor hladan. Tako da to ne treba da te opterećuje. A i sa ti ventilom mislim da možeš voziti dugo ako ti to nije neki problem, tj ako se ne gasi u vožnji.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2018 6:23 
Mazdolicus Maximus

Ovako što se tiče scv ventila preporučujem nov . Za polovan traže 100€ a ja sam nov platio oko 14000. Što se tiče dizni preporuka je remont. Nova je kao pola bubrega . Moj savet je servis Žeravica Novo Miloševo . Remont sve četiri sam platio oko 450€ . dakle pola cene jedne nove dizne. Ima sigurno još kvalitetnijih servisa za remon dizni jer CR više nije toliki problem . Desi se da čovek hoće da uštedi pa ode kod najpovoljnijeg . Ovaj ga lepo zavuče , pa 100 x reklamacija i na kraju opet isto . Hitnije je ( po meni ) uraditi dizne jer prelivanjem dizne može doći do toga da se klip istopi . Ako je od skora tako nema problema . Takođe prvo idi u neki servis koji može da ti uradi kalibraciju dizni jer moguće je da je samo do toga .

Sada vidim da sam u prošlom postu pogrešio u vezi naziva ventila . SCV je u pitanju ne SMC.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2018 7:52 
Mazdaš u povoju

Auto sam kupio pre nepunih mesec dana, i tad se vec to culo, mada nemam problema sto se tice gasenja auta, ne gasi mi se na leru, cak nekad i lepo radi, ravnomerno, jedino sto radi na manjim obrtajima, nekih 700 otprilike, da napomenem da je auto preslo sad nekih 95000KM, i lepo vuce, ne dimi ama bas uopste, ne smrde izduvni gasovi ili tako nesto slicno(pretpostavljam da bi to imalo neke veze sa diznama :?: ) jedino sto se cuje to lupkanje.. Sta mislite, da najpre zamenim SCV ventil, pa ako se poboljsa stanje, da dizne ne diram ili da ipak odem u Novo Milosevo da odradim dizne(kad dodjem kuci za zimski godisnji)?
Da ne bi bila dzaba nepotrebna investicija, ipak 450e :roll: nije malo :shock:
Sutra ću snimiti jedan klip pa cu stavit na youtube, i proslediti link da vidite tačno o čemu je caka..

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2018 11:16 
Mazdolicus Maximus

Pošto si preko idi najpre da ti provere kako ti rade dizne . Ovl servisi imaju te dijagnostike . Sada verovatno ih ima više . Ako su dizne znaćeš . Scv meni nije pravio problem sa kuckanjem osim što mi se auto gasio u leru . Ako auto ima dpf ne možeš ni videti dim jer ga on pokupi. Uglavnom prvo proveri dizne pa ćeš znati.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2018 11:44 
Mazdaš u povoju

Guslar wrote:
Pošto si preko idi najpre da ti provere kako ti rade dizne . Ovl servisi imaju te dijagnostike . Sada verovatno ih ima više . Ako su dizne znaćeš . Scv meni nije pravio problem sa kuckanjem osim što mi se auto gasio u leru . Ako auto ima dpf ne možeš ni videti dim jer ga on pokupi. Uglavnom prvo proveri dizne pa ćeš znati.

Sutra cu otići u neki servis da proverim dizne. Šta bi tu bilo najpametnije odraditi ako su dizne? Javljam čim se odradi dijagnostika.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2018 8:52 
Mazdolicus Maximus

Remont. Proveri cene tamo , vidi cene ovde . Pa odluči.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2018 9:51 
Mazdaš u povoju

Guslar wrote:
Remont. Proveri cene tamo , vidi cene ovde . Pa odluči.

Koliko vremenski to traje? Par sati, jedan dan..? :roll:
Evo i snimak https://youtu.be/xt8A4RFRm4k
Prosle nedelje sam svratio do servisa i majstor mi reče da je to normalno, da se cuje otvaranje i zatvaranje ventila i da zato ima gore ta maska da prigusi zvuk, mada meni tu sumnjivo nesto..ne znam, prvi put posedujem ovo auto.. šta vi kažete na sve to na osnovu snimka..

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2018 4:31 
Mazdolicus Maximus

Vidi moguće da su i ventili ali i ako su oni moraju se naštelovati . Nisam siguran da li su u toj generaciji hidropodizači jer su kod mene (2004) štelujući i moraju se štelovati. Meni liči na dizne . Ali sve jedno menjaj majstora. Pa i ako su ventili nije ok da tako kucaju, to dalje vodi do drugih kvarova. Kontaktiraj Rokija, Melcera oni su nam je klubski majstori , da onie čuju.
A za remont ja sam otišao tamo i sutra dan su me zvali da preuzmem auto. Rade oni i da neko pošalje poštom pa da tvoj majstor ugradi . Ali meni nekako ovako bilo sigurnije.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2018 5:30 
Mazdolicus Maximus

Ma vozi ga i uživaj. Imaš ispod 100hkm, još je auto iz Nemačke. Da je citroen, pa ne bi imao problem na toj km. Dizne se rade na 200+ hkm. :D Auto lepo radi, nije to novi dizel da radi tiho.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2018 9:04 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Ovo je koliko vidim po motoru benzinjara, nije dizelka. ;)
Tako da ne sekiraj se... dizne i sve ostalo mozes da sredis bilo gde i to za male pare, u odnosu na dizelase.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2018 9:47 
Mazdaš u povoju

Benzinjara bato :D sipao nocas aditiv za hidropodizace, pa cemo videti do sutra navece kako ce se ponasati..

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Oct-2018 4:26 
Mazdolicus Maximus

Pa što ne napisa da ne pričamo u prazno. Vozi i uživaj. Đole, svaka čast!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Oct-2018 11:03 
Mazdaš u povoju

Prijatelju, Citroen odnosno PSA grupacija ima odlične dizel motore. 9 godina sam ganjao Peugeot 407 dizel i dan danas se kajem sto ga prodadoh i kupi smece od auta po imenu Škoda.
skydriver6 wrote:
Ma vozi ga i uživaj. Imaš ispod 100hkm, još je auto iz Nemačke. Da je citroen, pa ne bi imao problem na toj km. Dizne se rade na 200+ hkm. :D Auto lepo radi, nije to novi dizel da radi tiho.

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24-Oct-2018 11:02 
Mazdolicus Maximus

Ja opet mislim da se previše generalizuje u vezi low costs modela automobila. Na primer i ta Dačija ima motor Renault pa je pljuju samo tako . Tako isto i VW sa Škodom . Jednostavno da bi dobili tržište slabije platežne moći moraju biti konkurentni. Fijat zna se da ima izuzetno dobre dizele a opet Alfu pljuju, moje lično mišljenje je da je IN pljuvati Alfu pa je to više iz tog razloga.

Kod Mazde su većina problema veliki samo na prvu loptu a kasnije se ispostavi sitnica. Naravno ne računajući probleme koje muči cela auto industrija dizne i zamajci na dizelima. Ali i to je samo za nas . Na Zapadu ( ma gde god mu to bila granica ) gde su pristojnije plate ni to nije problem.

Zatrovasmo čoveku temu totalno.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24-Oct-2018 6:10 
Mazdolicus Maximus

Opet kako se zalomi. Mazde su kao svi japanci pouzdane, ali ruku na srce mene je bolje služila škoda nego mazda sa 200+hkm. Zato sam i uzeo opet novu.
Vozio sam renoa, žena ima novog službenog. Tako da ima razlike u kvalitetu. A posao mi je bio da vozim nova kola godinu dana. Porediti stari model auta sa novim je mešanje baba i žaba.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24-Oct-2018 7:34 
Mazdaš u povoju

E narode, mazdaši i mazdašice(ako vas ima :D ), svratim danas(usput mi bilo) u opelov ovlašćeni servis da njihovi majstori bace uvo na motor, da čuju sam rad motora, i rekoše mi da to što klepeće se čuju, kako je on rekao, ajnšpric ventil, iliti dizne..tako ću sutra ovde do grada u bosch servis(hvala Bogu pa ima) da se konsultujem s njima, i da oni oslušaju rad motora i da se ustanovi 100% da su dizne, onda ću kod njih odraditi šta treba.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Oct-2018 10:10 
Mazdaš u povoju

Konsultovao sam se s Rokijem, kaže da dizne ne mogu da klepeću. Ove švabe ovde nisu ni za k.. :zid1:
:podrzava
Javljam dalji tok dogadjaja. A što se tiče ler gasa, najverovatnije ću promeniti egr ventil, al to kad dodjem u Srbiju, pa lepo sve očistiti crevo i staviti novi egr, pa ćemo videti..ler gas od sad na stand by :alkosi

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]