It is currently 19-Oct-2018 6:22

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: 05-Aug-2018 8:52 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6
Zdravo ljudi, imam čudan problem za mojom mazdom. U pitanju je mazda 6 sa 2.0 dizel motorom sa 143ks. Već neko vreme nekad se čuje lupanje na suvazacevoj strani u predelu spanera. Spaneri su nedavno zamenjeni i reklamira sam to lupanje i opet je zamenio majstor ali opet se čuju. Takođe je spomenuo da se čuje pumpa visokog pritiska tj da je možda otišao neki ležaj. Treba mi vase misljenje o ovome. Ja sam snimio zvuk tok lupanja i na levoj i na desnoj strani i sve to pokazao majstoru i on kao možda alternator ne valja i kaže ako ti se ponovo pojavi da se menja tj reparira alternator I to košta. Postavljam linkove videa ispod
https://youtu.be/3EO9YukRceA
https://youtu.be/dIekDzFGt_k

Inače auto lepo ide i vuče nema problema sa tim, uskoro idem na odmor tj planiram autom u Grčku da idem i to lupanje me iritira i ne bi da ostanem u putu sa autom.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Aug-2018 7:52 
Mazdolicus Maximus

Ja bi ti predložio da odeš kod nekog majstora koji ima uređaj za detektovanje kuckanja i tih raznih zvukova . Ne znam kako se zove ali u principu radi se o slušalicama sa nekom elektronikom i metalnom šipkom . Kada tu šipku prisloni na metalni deo veoma jasno se čuje razlika . Ovom njegovom tehnikom menjanja dok ne ubode ko zna koliko bi ti izvuklo novca. Nešto poput ovoga https://www.google.rs/search?tbm=isch&s ... Lh-mP1dsKM:

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Aug-2018 9:18 
Mazdaš u povoju

Jel zna neko majstora u Nisu koji ima taj stetoskop? Prosli put kad sam imao problema sa DPF-om isao sam u ovlasceni i tamo su ga sredili tj ocistili i resetovali sve njegove parametre, tako da i sada planiram da idem u ovlasceni valjda ce i to da mi rese pre 23 avgusta.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Aug-2018 10:28 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Lepo uzmes metalnu sipku i jedan kraj naslonis na uvo a drugi na alternator, kompresor klime....i cuces gde to melje

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Aug-2018 8:50 
Mazdolicus Maximus

Samo bi te zamolili da kada rešiš problem napišeš ovde o čemu se radilo. Nekome će sigurno značiti.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Aug-2018 11:10 
Mazdaš u povoju

Bio u ovlasceni oni rekli da nije zategnut zupcasti i da on lupa u plastiku. Vratio sam auto kod mehanicara koji je radio spanere i uspeli smo da reprodukujemo taj zvuk. Javio mi se posle mehanicar i kaze da kada je skinuo PK kais ne pojavljuje se vise zvuk, ceka neki spaner ili sta vec za taj kais i neku remenicu. U svakom slucaju javljam sta je bilo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Aug-2018 1:03 
Mazdolicus Maximus

Uh dobro je da nije zubčasti . Sa PK je mnogo lakše .

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Aug-2018 10:23 
Mazdaš u povoju

Opet ja, ali sada valjda sa dobrim vestima. Majstor mi je zamenio spaner pk kaisa i sada se ne cuje vise taj zvuk koji se pojavljivao. Provozao sam auto 15-tak km sada prede kako treba :) . Spaner PK kaisa me je izasao oko 9500 din tako mi makar naplatio. Ne bi trebalo da je zubcasti jer je skoro menjan na auto placu kad sam uzeo auto, tamo su promenili: zupcasti, podloske dizni, ulje i filtere i vodenu pumpu. To mi je kasnije i majstor potvrdio da je zupcasti u vodena pumpa nova i zamenio mi spanere jer su na auto placu kao videli da su u dobrom stanju (hteli da ustede ioako se na veliki servis sve menja). Na total sajtu sam pogledao klip da se na velikom servisu menja sve, cak i spaner pk kaisa pored ostalog.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Aug-2018 10:49 
Mazdolicus Maximus

Odlično . Sada spokojno za Grčku.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]