It is currently 19-Oct-2018 6:18

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
PostPosted: 17-Jun-2018 7:54 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6 2.2D Skyactive Lim
vozim Mazdu 6 2.2D Skyactive 110kW Lim. 2013god. presla 91000km...
Jucer sam promjenio prednje kocnice(diskove i plocice) i napravio sam TÜV (tehnicki u Njemackoj)
Danas dok sam se vozio kroz jedno mjesto, upalila mi se crvena lampica na tabli, trokut sa usklicnikom u sredini, svijetli cijelo vrijeme.
Skroz desno na satu mi pise da provjerim pritisak ulja, moguca steta na motoru.
Ostavio sam motor da se ohladi cca 3 sata i izmjerio sam ulje, sve je uredu.
Kad upalim auto i izvucem sipku od ulja, izbacuje mi dim kroz taj otvor, cuo sam da to nije dobro al posto sam tudum za aute, treba mi pomoc oko ovoga, tj neke diagnoze da znam okvirno sta bi. moglo biti.
Zadnji servis ulja i filtera je bio na 77000km u Zadru u Mazdinoj autokuci.
Auto je jos ovaj mjesec pod tvornickom garancijom, i jos do osmog mjeseca pod garancijom Volkswagena jer je tamo kupljena prosle god. u osmom mjesecu.

Auto sam parkirao i ne vozim ga do daljnjeg do to ne rijesim da ne bih napravio vecu stetu.
Dal je netko imao prije problema sa ovim upozorenjem?
Sta se treba provjerit i kako?
Koliko ozbiljno moze to biti jer ako se motor s*****, trebao bih hitno u servis dok je pod garancijom.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jun-2018 8:01 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Ako ti gori crvena lampica, bilo koja to je znak za uzbunu, odnosno odmah treba intervencija. Tu ti spadaju slab pritisak ulja, neispravan alternator, neki elektro kvarovi i sl. Ako ti gori lampica od ulja, odmah ugasi auto, proveri nivo ulja, i ako ga ima dovoljno zovi servis i auto nikako ne vozi dalje. To si vec i uradio, tako da ne beri brigu.

Ako hoces slikaj nam koja je lampica u pitanju, ali da sam na tvom mestu pogledao bih u korisnickom uputstvu od auta sta ta konkretna lampica znaci, ako je nesto ozbiljnije, zvao bi slep sluzbu da auto odslepa u ovl. servis, pogotovu ako je kao sto kazes auto u garanciji.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jun-2018 8:43 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
enizunic93 wrote:
vozim Mazdu 6 2.2D Skyactive 110kW Lim. 2013god. presla 91000km...
Jucer sam promjenio prednje kocnice(diskove i plocice) i napravio sam TÜV (tehnicki u Njemackoj)
Danas dok sam se vozio kroz jedno mjesto, upalila mi se crvena lampica na tabli, trokut sa usklicnikom u sredini, svijetli cijelo vrijeme.
Skroz desno na satu mi pise da provjerim pritisak ulja, moguca steta na motoru.
Ostavio sam motor da se ohladi cca 3 sata i izmjerio sam ulje, sve je uredu.
Kad upalim auto i izvucem sipku od ulja, izbacuje mi dim kroz taj otvor, cuo sam da to nije dobro al posto sam tudum za aute, treba mi pomoc oko ovoga, tj neke diagnoze da znam okvirno sta bi. moglo biti.
Zadnji servis ulja i filtera je bio na 77000km u Zadru u Mazdinoj autokuci.
Auto je jos ovaj mjesec pod tvornickom garancijom, i jos do osmog mjeseca pod garancijom Volkswagena jer je tamo kupljena prosle god. u osmom mjesecu.

Auto sam parkirao i ne vozim ga do daljnjeg do to ne rijesim da ne bih napravio vecu stetu.
Dal je netko imao prije problema sa ovim upozorenjem?
Sta se treba provjerit i kako?
Koliko ozbiljno moze to biti jer ako se motor s*****, trebao bih hitno u servis dok je pod garancijom.

To je master malfunction(kvar)

Stranica 676 i 677 , stavka skyactive 2.2 diesel : http://owners-manual.mazda.com/gen/en/m ... 5ee14k.pdf , ne sekiraj se , nije otisao motor ko motor :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Aug-2018 4:19 
Mazdaš u povoju

Samo da napisem da ostali znaju...
Rijesio sam problem promjenom ulja.
Staro ulje je preslo 11000km i u servisu mi je mehanicar rekao da ga mijenjam na 10000km a ne na 20000km.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Aug-2018 5:59 
Mazda driver

Super!
Eto još jedne potvrde da je 20 000 km previše za interval zamene ulja.
Sem toga kako si zadovoljan svojom Mazdom?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Aug-2018 6:46 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
20.000 nije mnogo za zamenu ulja i to je propisani interval od strane proizvošača. Ne samo kod mazde, već kod uglavnom većine proizvođača, kod nekih i na više. I tako ljudi prelaze po 200.000km bez problema pa prodaju dalje ta kola koja se dalje vozi na istoku. O ovome sam čitao na nekom drugom forumu i problem se javljao baš na mazdama novim. Dizne su bile problem ili dpf i previše je razredio ulje naftom. Bojim se da si samo odložio problem, nisi ga rešio. Ja bih intervenisao dok je auto u garanciji, neka ispitaju dizne i dpf.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Aug-2018 2:49 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
20 000 km je servisni interval ako se vozilo pretezno vozi po otvorenim putevima, ukoliko je mesana voznja 15000 km a iskljucivo gradska 10 000 km ili cak manje, kao i za podnevlje gde se vozi. Nije isto otvoreni put u evropi ili npr. u nekoj pustinji gde je prasina i pesak stalno u vazduhu.
Smrt za ulje su najvise, kratke relacije i ucestali rad u leru. Tad ulje gubi sva svojstva, skracuje zivotni vek motoru i ujedno prlja DPF sto kasnije sve prouzrokuje skupe kvarove na motoru.
Mnogo je manja greska i cena skratiti interval, menjati ulje cesce, nego dokusuriti motor.
To jedino neko ko cesto menja kola pa ga zabole uvo za sve i samo tera... a onda posle neko kupi auto od takvog nemarnog vlasnika pa njega strefi sve i svasta...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Aug-2018 5:38 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Siguran sam da uzrok nije u ulju. Ukoliko je za navedeno ulje propisano 20.000 za zamenu, ono drži svojstva. Na 90.000km koliko je navedeno da je auto prešao, ulje ne može biti razlog. Na mojoj oktaviji koju sam polovnu kupio je rađen servis na 25.000km sa Castrol Edge uljem koje se koristi i kod nas. Kupio sam je sa 209.000km. Taj motor mora biti zaprljaniji od ovoga na mazdi kod kolege. Mislim da je on otklonio posledicu zamenom ulja, ali ne i uzrok. Moguće da je uzrok nafta u ulju.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2018 10:45 
Mazdaš u povoju

Ja sam napravio sto mi je ponudjeno u mazdinom servisu kao rijesenje, auto vozim na duge relacije kao Njemacka-Hrvatska i ne treba mi sranje pa da mi stane na pola puta i zbog toga sam trazio da to rijese do korijena problema, rekli su samo ulje.
Al idalje sa autom nesto ne valja, osjetim neke stvari u zadnjih 10000km, npr na kvacilu puno trese kad krecem, a sama papucica kvacila je ok i odvaja par cm od poda, dalje, najvise sto mi smeta je to sto mi motor doslovno skoci ispod haube kad ga palim ali samo kad je na radnoj temperaturi, kad je hladan pali bez problema i ne trese ni malo pri paljenju.
Ponekad mi se desi da auto ne vuce 100% snagom, nekad idem uz blago brdo i auto nece preko 160km/h a nekad ga istom cestom tjeram 200km/h koje brze dostigne nego ovih 160.
Spomenuli ste i DPF, e sad nez puno oko toga, ali npr kad mi je auto hladno i upalim ga, upali se automatski chock i auto digne obrtaje na 1800 o/min a na auspuhu auto ima cudan zvuk, kao da je V6 motor u autu, ali zvuk je cudan samo na auspuhu...

Autu je izasla garancija 04.08.2018 i vjv bi mi u Mazdi sad rekli pravi problem, jer bi sad morao platit sve sam?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2018 11:01 
Mazdaš u povoju

Dekster wrote:
Super!
Eto još jedne potvrde da je 20 000 km previše za interval zamene ulja.
Sem toga kako si zadovoljan svojom Mazdom?

Zaboravio sam ti odgovoriti,
Malo sam vise ocekivao od cuvene japanske elektronike koja po meni nije bas perfektno odradjena u Mazdi 6 2013 godiste, cak stovise mislim da nemaju nista vise od Audia, Mercedesa, VW koji su par god stariji.
Npr navigacija malo steka, nekad se samo izgubi u tunelu od 500m i takve gluposti, nisu to velike stvari ali kad se pogleda godiste auta i konkurencija, nisu bas odusevili.
Sto se tice motora dobra stvar mi je sto ima neki "delay" kad se nabije pun gas u nizoj brzini jer sa tim cuva mijenjac i zamajac od naglih trzaja.
Moja ima 110kW, sasvim ok za auto od 2 tone, ali bih ja volio da ima jos 20-30kW vise :D
Sve u svemu mislim da je auto top, zamjeram samo tim glupim sitnicama koje ovo auto ne zasluzuje, npr taj kompjuter da se malo bolje odradi, i jedna velika zamjerka je ta sto hauba nema hidrauliku, alo pa 2013 godiste je :roll:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2018 8:40 
Mazda driver

Hm, a to što kažeš za navigaciju je baš nešto na šta su upozoravali novinari na testovima. Restayl modeli zato imaju skroz promenjen navi sistem.
Super, drago mi je da si zadovoljan. :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Sep-2018 9:12 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
enizunic93 wrote:
Moja ima 110kW, sasvim ok za auto od 2 tone, ali bih ja volio da ima jos 20-30kW vise :D

Zar je stalno natovaren do maksimuma? :lol

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]