It is currently 21-May-2018 12:58

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26-Feb-2018 10:57 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Mislio sam da temu otvorim u odeljku za Premacy, ali kontam da je ovo problem koji moze da zadesi sve mazde, cak i one sa dobosima pozadi.

U nedelju sam jedva pomerio auto sa parking mesta, jer je rucna toliko drzala da su prednji tockovi slajfovali u mestu. Nekako sam uspeo da otpustim sajlu napinjuci deo na klestima gde se sajla kaci za klesta, medjutim... danas isao poslom do jedne firme i zajebem se i opet potegnem rucnu. Sreca te mi je sipka kojom sam je prvi put oslobodio bila i dalje u gepeku, ali nije bilo zanimljivo valjati se u snegu...

Kakva su vasa iskustva sa ovim problemom, i jeli ga iko resavao/resio. Dali je tu problem u sajli ili klestima? Dosad ovaj problem na mazdi nisam imao, na jugu cesto ali na mazdi nikad.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26-Feb-2018 11:54 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Opste je pravilo da se rucna ne dize kada su niske temperature napolju.
Ja je leti koristim cesto, ali zimi izbegavam i nikad nisam imao problema, ni na jednom autu.

P.S. Drugar je pre neki dan imao isti problem na Pezou 307 i bio je neki problem sa sajlom, tako da je verovatno i kod tebe to. Sajla inace nije skupa, tako da ako je stvarno do nje, zameni i ne razmisljaj.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Feb-2018 11:19 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Jednom na korsi kockici ali nikada više. Hoće to zimi i kao što Mare kaže , gledaš da se ne zajebeš , nema druge.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Feb-2018 8:36 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Kod mene nikad nije zamrzla a povlacim je non stop nezavisno od vremena, nikad nisam ostavio auto bez rucne. Jednom leti blokirao ali sa starim paknovima za koje sam kasnije saznao pri zameni da su lose namesteni bili. Cak i na laguni mi nikad nije blokiralo za dve zime koliko je bila kod nas.
Je l si menjao sajle nekad, mozda su se ostetile zbog velike kilometraze?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Feb-2018 10:33 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Nema to veze sa kilometrazom, problem je u starosti auta, istrulila oplata oko sajle rucne pa voda verovatno usla unutra. Ovde mislim da je problem bio u tome sto je dan pre mraza dosta vozen po vlaznom putu, a temperatura je bila blizu minusa, parkiranje u bari nije pomoglo u ovoj situaciji.

Vreme ispod nule bas ne prija mom autu, sad je rucna van funkcije, zadnji amortizeri su opet zaledili, tesko je palio dok nisam danas zamenio filter nafte...

Vec sam se naviko da ne potezem rucnu dok je napolju minus jos par dana, a ako auto zadrzim do iduce zime, zamenicu sajle rucne preventivno, mozda su vec trule iznutra.

Ono sto me je najvise cudilo je to sto nisam uspeo da savladam silu rucne, i nisam uopste mogao da pomerim auto iz mesta dok nisam vratio sajle nazad. Znaci da mi rucna dobro radi. :D

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]