mazda lantis veliki servis

Motor, menjač... Sve vezano za mehaniku
Post Reply
sars032
Mazdaš u povoju
Lokacija (Location): guca

mazda lantis veliki servis

Post by sars032 » 10-Feb-2018 2:28

Postovani mazdasi, odlucio sam da uradim veliki servis na svojoj mazdi lantis 1.5, jer ne znam kako je prethodni vlasnik odrzavao auto.Majstor mi je rekao da treba zameniti sledece:

set zupcastog
vodena pumpa
kais
filteri ulja, vazduha i goriva.
Pored toga, na neravninama se cuje lupkanje pozadi, majstor kaze da su u pitanju amortizeri,pa me zanima koje amortizere mi Vi preporucujete
Hteo sam da pitam da li je potrebno menjati vodenu pumpu, i da li negde mogu kupiti originalne delove.

chupo
Mazda lover
Automobil (Car): Mazda Premacy / Hyundai Accent
Lokacija (Location): Loznica/Niš

Post by chupo » 10-Feb-2018 10:32

Neka praksa kaze, ako auto ide za prodaju, zameni samo kais, ali ako planiras da ga zadrzis duze vreme OBAVEZNO zameni pumpu i sve rolere, spanere i ostalo. Mozda ti vodena pumpa sad trenutno ne curi, ali kad je nov kais i nov spaner nategnu velike su sanse da procuri, a onda opet placaj majstoru ruke da je zameni.

Sto se amortizera tice, sto skuplje to bolje, KYB su original, ali znaju da budu i 100e po komadu. Ako planiras duze da zadrzis auto nebi bilo lose da uzmes njih, ali ako ces u narednih godinu/dve da ga prodajes, slobodno uzmi jeftinije.
2002 Mazda Premacy 2.0 DiTD - 429.000 KM
2007 Hyundai Accent 1.6i GLS - 12.200 KM

roki323f
dr. mr. sci. prof. Mazdologije
Automobil (Car): Mazda 323 f BA 1.5
Lokacija (Location): Pancevo city

Re: mazda lantis veliki servis

Post by roki323f » 13-Feb-2018 3:04

Naravno sve se menja na velikom servisu ako ti treba info javi se pa cu ti objasniti ;)

Post Reply

Return to “Mehanika”