It is currently 25-May-2018 8:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 
Author Message
PostPosted: 12-Dec-2017 10:40 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Kakva su iskustva clanova foruma na ovu temu?

I dalje imam problem sa gusenjem i slabim performansama na niskim obrtajima, koji nestane posle duze voznje autoputem, tako da sumnjam na zacepljen katalizator/auspuh. Na mom automobilu konkretno je skinut drugi katalizator, a prvi iza turbine jos stoji, pa pretpostavljam da je on zaprljan (ima iza sebe 400k km), nasao sam kod mog dobavljaca polovnih delova prazan lonac katalizatora, koji bi mogao da stavim umesto ovog postojeceg, ali mi on savetuje da to ne radim jer ce auto biti drasticno bucniji, pogotovu kad radi turbina (na autoputu recimo).

Kakva su vasa iskustva sa i nakon skidanja katalizatora, dali stvarno nivo buke bude nepodnosljiv, i postoji li problem ako se ide u inostranstvo recimo, da mogu da me kazne zbog izduvnih gasova?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Dec-2017 12:35 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Kod mene je bas skinut taj kod turba a ovaj drugi ne, obicno taj kod turba prvo strada posto je blize. Te buke nema na ap cujem samo vetar, secam se jos kad je skinut da se osetilo da je auto lepse isao bas sa malih obrtaja, manje gasa je trazio auto posle toga, na 80-110 se ne cuje nista, kad je topao motor maltene ispod 2500 obrtaja se i ne cuje nesto, jedino ako ti svira turbo svirace jace.
Za par dana bi trebao do Nisa da idem pa ako ne zaboravim snimicu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2017 9:03 
Mazda lover

Probacu da stavim "prazan" katalizator iza turba, pa cu videti kakav ce biti nivo buke, jer je i sad auto poprilicno bucan.

Ako bude mnogo buke, stavicu onaj katalizator u podu, jer ga dobavljac delova ima ispravnog.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2017 1:56 
Mazdolicus Maximus

On je bucan pa je bucan sto se samog motora tice mislim da auspuh osim zadnjeg lonca tu ne radi neki veliki posao, kod mene na primer ako odem do auspuha ne cuje se nista , cak ni pod gasom samo vazduh odnosno izduvni gasovi.
Ako ti se cuje auspuh odnosno ima onog brujanja celog auta, moguce one gumice koje ga drze, meni se cuo pa kad sam zadnje dve zamenio one su bile bas otisle prestala je ta buka, one su tipa 75 dinara komad, klatio se auspuh pre a sad nogom mogu da gurnem cev i ceo auto se mrda znaci dobro je fiksirana i pored losih nosaca motora, buka je bila izrazita bas pri vecim brzinama.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Dec-2017 2:07 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Ja mislim samo da ce ti se povecati buka turbine, tj. ono wooooffff kad pustis gas. Moj ditd sa jednim kat-om je bas "duvao" na auspuh na leru. Kad zapusim auspuh rukom osetio se dobar pritisak, ako slabo izbacuje verovatno je zapusen kat, mada kako vidim ti si vec siguran da je gotov :) Skini pa ako je nesnosno vracaj nazad :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Dec-2017 10:45 
Mazdolicus Maximus

Tacno tako i kod mene ima bas jak pritisak, ujutru kad dimi ono belo kad krene kat da se greje ide u nazad 3-5m pa se tek onda dize na gore dim iako je cev savijena na dole , kad sam drzao na 3000rpm letos minut ceo (opterecivao sam ga zbog klime da vidim kad ce je ugasiti) pesak pa ispod kamencice i svu prljavstinu koja je tu bila 3 4 godine je pomerio i dosao do cistog asfalta, ako kod tebe ne bije jako iza definitivno skidaj.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2017 9:59 
Mazda lover

Nisam pametan, auto nekad ide lepo, nekad ne, obicno kada se duze vreme ceka u koloni ili se ide mic po mic, pocne da se gusi na niskim obrtajima, ali dok je hladan, kad se prvi put upali ujutru ide ekstra. Isto hoce da se gusi nakon duzeg uspona na uzbrdici.

Non stop se cuje kao da motor boboce, bio hladan ili ne.

Pretpostavljam da je katalizator gotov, prvo jer je preso 400k, od toga 200k ovde i u Rusiji sa losim gorivom, a drugo zbog svih problema sa performansama, koji nestaju posle duze voznje autoputem...

Nisam pametan :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2017 6:24 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
Mozes staviti i univerzalni :) , recimo high flow cat/protocni katalizator :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Dec-2017 10:07 
Mazda lover

Sad probao da zapusim auspuh, ima pritiska koliko hoces, ali i dalje kao da boboce kroz auspuh....

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 9 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]