It is currently 21-Jun-2018 12:13

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
PostPosted: 17-Jan-2017 11:03 
Mazdaš u povoju

Automobil: mazda6
Od skoro imam gore navedeni auto I karavan verziji. Na satu pise da je presao 198.000, od toga 4000km kod mene. Od kad sam ga uzeo trosi ulje, oko 0,2l na 1000km. Posto sam cuo razne price o turbo dizel motorima(kao svi troskaraju ulje), zanima me sta vi kazete, Vi koji vozite auto sa istim motorom. Da li I vas trosi po malo ulja, ili ja imam neki drugi problem? Hvala Vam unapred.

Послато са NEM-L21 уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jan-2017 11:46 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Pročitaj početak teme o Guslarovoj šestici ovde. Vidim da si u drugoj temi pominjao nabavku podloški dizni, jel si ih zamenio? Tvoja potrošnja ulja je mala, ali ćeš zamenom podloški verovatno i to rešiti ako je do njih. Na mojoj karavanci je na satu 237.000km i potroši manje ulja, na 7-8000km oko 3deci. A zavisi isto i od ulje, jel koristiš 10-30W ili 10-40W?

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jan-2017 12:02 
Mazdaš u povoju

skydriver6 wrote:
Pročitaj početak teme o Guslarovoj šestici ovde. Vidim da si u drugoj temi pominjao nabavku podloški dizni, jel si ih zamenio? Tvoja potrošnja ulja je mala, ali ćeš zamenom podloški verovatno i to rešiti ako je do njih. Na mojoj karavanci je na satu 237.000km i potroši manje ulja, na 7-8000km oko 3deci. A zavisi isto i od ulje, jel koristiš 10-30W ili 10-40W?

Castrol magnatec, polusintetika za dizele, sad, viskoziteta ne mogu da se setim. Podloske sam dobavio, jos ih nisam zamenio, ne rastura mi se po ovakvom vremenu, a da budem iskren, jos nisam odlucio ni kod kog majstora ovde da je vozim. Inace auto lepo pali, radi kao satic, lepo vuce...jedino me ta potrosnja ulja buni...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jan-2017 12:46 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Ako je viskozitet 5-30W onda je ta potrošnja ulja u granicama normale. Na sledećoj zameni pređeš na 10-40W i smanjiće se. Neka ulja motor više, neka manje troši. Castrol je sjajno ulje pod uslovom da je original, a to je glavni problem kod ovog brenda.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jan-2017 1:37 
Mazdaš u povoju

skydriver6 wrote:
Ako je viskozitet 5-30W onda je ta potrošnja ulja u granicama normale. Na sledećoj zameni pređeš na 10-40W i smanjiće se. Neka ulja motor više, neka manje troši. Castrol je sjajno ulje pod uslovom da je original, a to je glavni problem kod ovog brenda.

Sad dal' je original, pojma nemam. Nadam se. Kupio sam ga u jednoj od Lukeninih radnji. Kazu da je to velika firma, pa ja kupih ulje tamo. Racunam da nece da se bruka I da prodaje fals ulja. Mada, zemlja Srbija je ovo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Feb-2018 12:07 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 6 Revolution Top 175 AT
makiZa wrote:
skydriver6 wrote:

Sad dal' je original, pojma nemam. Nadam se. Kupio sam ga u jednoj od Lukeninih radnji. Kazu da je to velika firma, pa ja kupih ulje tamo. Racunam da nece da se bruka I da prodaje fals ulja. Mada, zemlja Srbija je ovo.

Zamenom podloski dizni neces imati ni gram ulja potrosnje, pod uslovom da je turbina Ok.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Apr-2018 10:17 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6
Meni je jedan lokalni "majstor" u Podgorici promijenio podloske koje je na moju žalost pravio od bakra kod nekog ko se tim bavi. Kako sam mislio da je to identicno originalima mislio sam da sam rijesio problem. Ista stvar sa trosenjem ulja se nastavila. Mislio sam da me čeka generalka a onda sam poveo auto u ovlasceni servis prosle godine i na predlog majstora odradio opet zamjenu podloski. Cak sam promijenio ulje i sipao 5w40 umjesto 10w40. Od tada ne trosi nista ulja i jednu brigu sam makao sa vrata...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2018 12:07 
Mazdaš u povoju

koliko te iznela zamena podloski? meni oko 2 ili 3 dizne malo pusta...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2018 8:44 
Mazdolicus Maximus

Cena je smešna za same podloške a ni ruke majstora nisu preskupe bar kod naših klubskih majstora

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2018 9:01 
jr. Mazdaš

Meni je moj majstor naplatio za zamenu filtera goriva, zamenu podloški ukupno 1500 dinara i 230 za 4 podloške koje je već imao u servisu, + čišćenje svega ovoga sa fotografija. Usput zbog problema sa trećom diznom sve smo ih poslali na ultrazvučno čišćenje i štelovanje. Na trećoj je zamenjena silikonska navlaka, što me koštalo dodatnih 60€. [emoji3]ImageImage

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jun-2018 12:04 
Mazdaš u povoju

Onda je sto se mog problema tice izgleda neki nesporazum u pitanju, kad sam bio kod Melcera rekao mi je da treba da se zameni nesto oko dizni, sto kosta 3000din po komadu a ja sam "upamtio" da su to te podloske... verovatno je nesto drugo u pitanju...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jun-2018 3:28 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Tu se menjaju samo podloske mozda je cena za sve 3.000 din :D

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]