It is currently 16-Oct-2018 11:04

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 206 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
PostPosted: 14-May-2017 8:39 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Niko ti nece prodati motor sa svim tim delovima. Sve ide posebno. Njemu koliko ja vidim samo te dizne prave problem, tj. majstori koji ne mogu da ustanove kvar na njima. A posto su svoj rad svi vec debelo naplatili, prave se ludi i izbegavaju da se opet zamajavaju sa time.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-May-2017 8:45 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Upravo to Mare. Suština problema

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-May-2017 11:38 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
Mare123 wrote:
Niko ti nece prodati motor sa svim tim delovima. Sve ide posebno. Njemu koliko ja vidim samo te dizne prave problem, tj. majstori koji ne mogu da ustanove kvar na njima. A posto su svoj rad svi vec debelo naplatili, prave se ludi i izbegavaju da se opet zamajavaju sa time.

:palac
izvozase covjeka maksimalno :(

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-May-2017 7:46 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
U sredu ide auto na reklamaciju. Mislim da će menjati dizne koje su do sada išle na mesto 2 i 3 sa diznama na mestu 1 i 4.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2017 2:36 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 6 2.0
ajde pa javi kako si prosao

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2017 3:53 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 3 sedan
Ovo je (nazalost) najpracenija tema, i mene zanima ishod, bas veliki baksuz u kombinaciji sa idiJotskim majstorima...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2017 5:57 
Mazdolicus Maximus

Išao sam u probnu vožnju sa majstorom, ja ga vozio od Umke do Dobanovaca i natrag. Lupanje se javljalo na početku vožnje jer je stajao auto pre toga 40min. Čim nije na radnoj temperaturi lupa. Kasnije više zveči. Nije hteo da cima na autoputu kao za inat, hoće to tako kada se ide kod majstora. Da sam išao na put bila bi druga priča. :zid1: Malo je trokirao, ali ne tako da ne može da se vozi.
Predložio je vlasnik servisa da zameni sve 4 dizne i ako nema odgovarajuće kablove. Sa neodgovarajućim kablovima neće lupati, pa ako problem bude rešen, lako ću naći kablove sa potrebnim brojevima na otpadu. Mislim da je ovo odličan predlog za razrešenje problema. Dogovoriću termin u naredna 3 dana jer mi nije odgovaralo da danas ostavljam auto, već da dođem zakazan dan ujutro i sačekam auto u toku dana.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2017 10:42 
Mazda driver

Izvini Sky,ali kao da je neka epizoda Zone sumraka... :evil:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-May-2017 1:16 
Mazdolicus Maximus

Verujem da će biti rešeno zamenom svih dizni jer ne znam šta još može biti uzrok. Ako ne, moram rešiti makar pošao do nekog majstora koji ima delove za probu od mazde jer ne vredi sistem "kupi da probamo". :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-May-2017 10:56 
Mazdolicus Maximus

Jao covjece nikako da se smiri :glup , nadam se da ce te druge dizne i kablovi rijesiti problem ;) :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-May-2017 5:42 
Mazdolicus Maximus

Zamenje su sve 4 dizne. Lupkanje se pojavilo pomalo u petoj na malom gasu, dok u ostalim brzinama radi odlično. Ni jedan kabl nije trenutno odgovarajući. Sutra ćemo Guslar i ja skinuti poklopac da vidimo brojeve kablova koji mi trebaju da ih nabavim. Moguće da se lupkanje javilo malo i zbog toga što ni jedan kabl ne odgovara, teoretski ne bi treblo. Kada zamenim kablove, otići ću na učenje dizni ponovo. Posle toga ako se lupanje nastavi, treba tražiti neki drugi uzrok. Ne znam šta još može uticati na ubrizgavanje, da li pumpa visokog pritiska? Ali otom-potom. Najpre da sve dovodem u pravilno stanje. Ovako je auto sposoban za put ako se ne javi trokiranje. Mada, po serviseru koji je menjao dizne, ne može uzrok trokiranja biti u diznama, već u nečem drugom. Evo jedne slike kada je vlasnik servisa lično išao u probnu vožnju. Servis je na kraju ispao krajnje korektan jer su odradili sve što je do njih. Posle ovoga i da se vrati problem, definitivno se ne bih vraćao jer su oni sve odradili, već bih išao dalje.
Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-May-2017 6:27 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
skydriver6 wrote:
Mada, po serviseru koji je menjao dizne, ne može uzrok trokiranja biti u diznama, već u nečem drugom.

Po onome sto ja znam, bas trokiranje je jedan od uzroka losih dizni. Izguglaj "bad injector symptoms"...
To je vise prica da te malo primiri u slucaju da ponovo dodje do problema.

Kako god, nadam se da se nazire kraj...

A pumpa visokog pritiska ne verujem da ima veze, jer ona ne bi proizvodila takve zvuke a i njena ispravnost se lako proverava, nije toliko kompleksna tehnologija kao kod injektora.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24-May-2017 1:04 
Mazdolicus Maximus

Kada je vruć auto, lupanje se čuje tiho samo u određenim segmentima, daleko bolje. Kada je hladan, onda lupa kao pre. 3 Kabla su neodgovarajuća, verujem da ću do sutra upariti kablove i onda otići na zamenu i novo učenje dizni. Nakon toga ću videti hoće li se rešiti problem. Ako ne, idem kod nekoga ko ima drugi auto, pa da menjamo jedno po jedno, čak i dizne pod uslovom da serviser jednostavno nema 4 ispravne dizne. Možda će od sutra auto preuzeti šurak, pa ću to raditi nakon toga kada dogovorim.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-May-2017 12:37 
Mazdolicus Maximus

Našao sam dva kabla sa brojem 18 i 25. Druga dva kabla već postoje na autu ali su izbrkani jer majstori nisu iste premestili kod zamene dizni. Upario sam sve kablove i u servisu koji je radio dizne uradio učenje dizni. Nakon toga se lupanje povećalo blago umesto da je nestalo. :shock: Ništa mi nije jasno, jedino što mi pada na pamet da ni zamenske dizne koje su stavili u servisu isto nisu dobre. :prut Sledeći korak je proba svega što može zezati smešu, a do sada nije isprobano. Možda još lambda sonda ako je ima na autu, pumpe visokog pritiska i zatvaranje egr-a. Majstor koji je navodno isključio egr je samo zatvorio vakuum, pa sam ga uključio nakon toga. Poslednja stavka zamena kompletnih dizni negde van servisa koji je radio reparaciju. I sve to mora da se završi u narednih desetak dana.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-May-2017 2:03 
Mazdolicus Maximus

:( :(

A da probas sa drugim EGR-om , mislim da se i meni blizi ciscenje jer mi se nekad cuje tapkanje na nizim obrtajima a i bali malo na cijevi koja vodi do njega , a to znaci da ostaje zatvoren sto nikako ne valja :zid1:

Evo citam internet i da citiram :

Ovaj rough idle/trokiranje+malo dima se meni desava na prvom startu kad ne vozim otvorenom nikako a temp je iznad 10 stepeni :prut
Quote:
If the EGR Valve Sticks Open:

This will cause a continuous flow of exhaust gases into the intake manifold. You'll notice one or more of the following symptoms:

A rough idle upon starting the engine (that is, when the engine is cold) and sometimes at a stop light or while looking for a spot in a parking lot (that is, at low engine speeds in a warmed-up engine).

u drugom dijelu kaze:

Quote:
If the EGR Valve Sticks Closed:

This will permanently block the flow of exhaust gases into the intake manifold. You'll notice one or more of the following symptoms:

A pinging or tapping noise coming from the engine at low RPM (at speeds higher than idle). The noise is the sound of early ignition of the fuel when it meets high temperatures.
Loud detonations. A second ignition can happen after the normal ignition, and the two can combine with enough power to potentially cause serious engine damage
.

Ne znam , nisam pametan , ovi dizeli novi su odlicni ali ih da izvinete jebu ovi ekoloski uredjaji :hump :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-May-2017 2:12 
Mazdolicus Maximus

Ma sto neko rece, sva ekologija napolje i samo gas... :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-May-2017 4:34 
Mazdolicus Maximus

Mare123 wrote:

ako se ispotavi da ni kod mene nije vezan za DPF , zacepljen ce da bude expresno :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-May-2017 5:21 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
amar1994 wrote:
Mare123 wrote:

ako se ispotavi da ni kod mene nije vezan za DPF , zacepljen ce da bude expresno :D

Pa ne bi trebao da je vezan samo valjda kad nije u funkciji gasovi su takvi da se dpf i kat brze prljaju.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31-May-2017 2:29 
Mazdolicus Maximus

Zamenio sam garanciju danas u servisu zbog promene dizni. Tamo saznam da nisu zamenjene sve 4 nego 3 dizne. Pri tom je u garanciji navedeno da su ulošci menjani na 2, a na druge 2 da nisu. Auto je kod šuraka, ali ide i na prodaju, pa ako šta pre bude. Šurak će zameniti sve 4 dizne kod trećeg čoveka negde u toku juna za probu jer verujem da lupaju dizne. Pri tom će se sa rezervnog auta skidanti eventualno još neki delovi za probu. Videćemo kako će to sve izgledati jer šurak ni ne čuje lupanje, a treba da rešava to. :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jun-2017 1:28 
Mazda lover

Automobil: Mazda 323 bj 1,6 16 v
Eeeee, nema još izoštreno uvce za čudne zvuke... :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jun-2017 2:18 
Mazdolicus Maximus

Posle onog focusa, ovo sad mu dodje kao u nov auto da je seo, tako da nije ni cudo sto ne cuje nista... :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2018 12:52 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 6 2.0
Evo jos malo ce godisnjica ove sage sa diznama a nismo saznali sta je na kraju bilo.
btw i ja trebam svoju trecu diznu slati na repariranje

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Jun-2018 5:32 
Mazdolicus Maximus

Nakon što je šurak uzeo auto, sipali su sredstvo za čišćenje dizni i svako lupanje je nestalo. Šurak je auto prodao, na rate ga je njegov kolega isplaćivao i bio prezadovoljan. Auto je super radio, a onda je pre neki mesec crkao motor. Dizne su na kraju ispravne, Jančić je dobro uradio posao. Motor je jednostavno došao do kraja. Samo 270.000km. Normalno je da malo lupnu dizne dok je motor hladan, tako je i na sedanci. Ja očigledno do problema sa karavankom nisam obraćao pažnju na to.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Jun-2018 12:48 
Mazdolicus Maximus

Bice da je ona presla mnogo vise od tih 270.000 km dok je motor zveknuo. Nije to mnogo velika kilometraza, pogotovo ne za takve kvarove.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Jun-2018 5:03 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Pregazena od starta, jbg...

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 206 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]