Mazda 6 (GG) 2.0 CD - Reparacija zamajca, da ili ne?

leshma
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 sedan 2.0 CD
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Mazda 6 dizel 2005 - dilema zvana zamajac

Post by leshma » 07-Jul-2016 1:57

Pozdrav svima,
mazdaš sam od 2010, od kada otprilike i pratim forum (mada sam nazalost već jednom brisan zbog neaktivnosti).

Odlučio sam da prodam mog Mazdarina :oops: , medjutim godine su učinile svoje i došlo je vreme da pre prodaje rešim najnoviju boljku zvanu - plivajući zamajac. Prešao sam do sada 237.000km, originalni set plivajućeg je menjan na nekih 115.000km a sada je vreme i za zamenu postojećeg. Još uvek nije došlo do treskanja, ali lamela polako proklizava pri zustrijoj voznji i papučica ume da se zatrese pri gašenju...

Ozbiljno razmišljam o reparaciji zamajca (pre svega iz finansijskih razloga) pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke. Takodje me zanima da li je neko nedavno stavljao nov set i koja je cena okvirno?

radosM6
Mazdaš u povoju
Odakle nam dolazite (where are you from): Montenegro

Re: Mazda 6 dizel 2005 - dilema zvana zamajac

Post by radosM6 » 09-Jul-2016 6:15

Javi ako nadjes nedje reparaciju zamajca...ja sam prije za tu opciju nego novi da kupujem

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Draganicus
jr. Mazdaš
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 2.0
Odakle nam dolazite (where are you from): Gradiska, Republika Srpska

Re: Mazda 6 dizel 2005 - dilema zvana zamajac

Post by Draganicus » 11-Jul-2016 11:26

ja sam pocetkom godine mijenjao. kupio novi plivajuci i set kvacila. izaslo me sa rukama majstora 1000 evrica

leshma
Mazdaš u povoju

Re: Mazda 6 (GG) 2.0 CD - Reparacija zamajca, da ili ne?

Post by leshma » 06-Oct-2016 2:36

Ja sam uradio remont zamajca kod Fice u Ostruznici, doduse nisam slao zamajac vec sam ostavio auto, oni skinuli, odradili i namontirali sve... Trajalo je par dana, sve u svemu sam zadovoljan.
Remont sam uradio na 237.000kom, prethodni remont (takodje) radjen na 110.000km od strane prethodnog vlasnika.

Inace od simptoma proklizavalo kvacilo pri vecim brzinama i naglom dodavanju gasa u 3, 4, 5... Nije nesto tresao pri paljenju/gasenju. Ali kako prodajem auto, odlucio sam se na remont pogotovo jer sam eto sa remontovanim presao preko 100.000kom.

speccko
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Peugeot 407
Odakle nam dolazite (where are you from): Salzburg, AT[Pozarevac]

Post by speccko » 06-Oct-2016 3:35

Pa iskreno, kako sad cujem da si presao preko 100 000km to mi zaista zaista deluje kao isplativo resenje.
Image

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Odakle nam dolazite (where are you from): Slovenija

Post by skydriver6 » 06-Oct-2016 6:05

Može remont na već remontovano? Ako nije tajna, koliko košta remont? Šta si radio sa lamelom i korpom, tj jel i lamelu remontovao?

leshma
Mazdaš u povoju

Post by leshma » 07-Oct-2016 11:25

Moze. Inace ja kada sam kupovao Mazdu, prethodni vlasnik mi pokazao neki racun na nemackom i tvrdio da je uradio zamenu zamajca u Austriji. Kako sam znao da cesto poslovno putuje tamo, poverovao sam bez dalje provere.

Ispostavilo se da je uradio remont, bar tako mi tvrdi ovaj moj majstor. Bio sam sokorian i sam da je izdrzao preko 100.000km, e sad svaki majstor hvali svoga konja pa mi ovaj tvrdi da je to moguće ako se normalno vozi (ja sam inace miran vozač, dosta prelazim na autoputu a retko koristim tempomat)...

Kostalo sve 400EUR sa skidanjem i montazom, inicilajno je bila manja cifra ali eto naraslo od kise valjda :) ... i lamelu, ali nisam trazio na uvid sve verovao sam mu na rec.

skydriver6
Mazdolicus Maximus

Post by skydriver6 » 07-Oct-2016 11:41

Odlično, mada sam očekivao da je remont manje. Inače, koristi tempomat, on ti smanjuje i opteećenje sklopova i potrošnju jer pruža ravnomernu vožnju.

kunta
Mazdaš početnik
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 6 i mazda 323f

Post by kunta » 07-Oct-2016 10:17

Meni majstor u zvanicnom servisu rekao da koriscenje tempomata nije bas dobro za zamajac :( :( Od tad ga bukvalno nisam nijednom koristio a pre toga bas dosta... Kaze da odrzavanje brzine na auto putu optereti zamajac. Nisam ulazio u raspravu kako i zasto ali sam poslusao...

Guslar
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Post by Guslar » 08-Oct-2016 3:02

Ni meni nema logike , zašto bi . Zamajac ne voli cimanja , potpisivanja , zaukavanje u velikoj brzini . Ovo nema smisla , bar meni .

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока
Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

skydriver6
Mazdolicus Maximus

Post by skydriver6 » 08-Oct-2016 3:33

Baš bih voleo da je obrazložio nekom logikom takvu tvrdnju. Ja ga koristim uvek i tako auto radi najravnomernije. Noga nikad ne može tako da se smiri kao što to kompjuter uradi. Jedino ako neko stavi na tempomat na magistralnom putu na 80 pa on i uzbrdo i nizbrdo pokušava u jednoj brzini da ostvari zadatu brzinu. To svakako nisu ni uslovi za tempomat, ali na ravnom, tj na autoputu je povoljan efekat. Ali ga ja najpre ubrzam do određene brzine i tu uključim, izbegavam njegova nagla ubrzanja.

speccko
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Peugeot 407
Odakle nam dolazite (where are you from): Salzburg, AT[Pozarevac]

Post by speccko » 08-Oct-2016 8:25

To sa kvacilom NIKAKO mi nije jasno... mislim da tempomat nema AMA bas nista sa kvacilom. Evo pokusao sam da izguglam i nista ne nalazim osim da utice na potrosnju goriva.

Ja ovde cesto koristim tempomat na auto-putu. Cesto je ogranicenje 100 i onda mi znaci i da ne bih prelazio preko - zbog radara. Tamo gde znam da nema radara i zelim da preteknem nekog samo dodam gas, on se posle sam zaustavi na brzini tempomata. A cesto koristim i opciju "pamcenja" npr morao sam da prikocim sa 120 i vozim 90 samo ga ponovo ukljucim i on vrati sam na 120.
Gde god mogu koristim tempomat.
Image

Jony
Mazdaš u povoju
Odakle nam dolazite (where are you from): Nemacka

Post by Jony » 21-Jan-2018 12:28

Vreme je i meni doslo da zamenim kvačilo na odvajanju u prvoj brzini cuje se lupanje sto predpostavljam da je zamajac lamela i korpa su dobri jer nema trzanja pri kretanju a ni proklizavanja e sad pitanje je koji set uzeti
Inace na satu je sad 280000 km i garantivano prvi set kvačila

karisikb
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Mirijevo

Post by karisikb » 16-Apr-2019 9:14

evo sa svezim informacijama o remontu,ja sam radio prosle nedelje i ceo set remontovan sa plivajucim 30000din i 6 meseci garancije,druk lezaj LUK 2500din uzeo posebno.Gajic kvacila Beli Potok,kod 1000 ruza na kruznom putu,odneo moj i dali mi remontovan,imali su gotov.Vec je jednom bio remontovan kaze majstor a inace puklo je nesto u njemu,tresao je non stop ali je radio.Inace 231600km na satu,dal je prava nemam pojma ali je generalno dobro stanje auta,nije istrosena,izakana

Guslar
Mazdolicus Maximus
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Post by Guslar » 17-Apr-2019 9:43

E još da nam javiš kako se taj remontovan ponaša . Nemoj da ti bude mrsko da nam napišeš iskustvo nakon nekog vremena.

Inače da dodam da sam ja sa mojom prešao 200000 i još nemam simptome zamajca . Da li je i kada rađen pre mene ne znam ali na satu stoji 360000+ a koliko je skinuto pre kupovine ni ne razmišljam.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока
Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”