It is currently 26-Apr-2019 6:29

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
PostPosted: 07-Jul-2016 1:57 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6 sedan 2.0 CD
Pozdrav svima,
mazdaš sam od 2010, od kada otprilike i pratim forum (mada sam nazalost već jednom brisan zbog neaktivnosti).

Odlučio sam da prodam mog Mazdarina :oops: , medjutim godine su učinile svoje i došlo je vreme da pre prodaje rešim najnoviju boljku zvanu - plivajući zamajac. Prešao sam do sada 237.000km, originalni set plivajućeg je menjan na nekih 115.000km a sada je vreme i za zamenu postojećeg. Još uvek nije došlo do treskanja, ali lamela polako proklizava pri zustrijoj voznji i papučica ume da se zatrese pri gašenju...

Ozbiljno razmišljam o reparaciji zamajca (pre svega iz finansijskih razloga) pa me zanimaju vaša iskustva i preporuke. Takodje me zanima da li je neko nedavno stavljao nov set i koja je cena okvirno?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Jul-2016 6:15 
Mazdaš u povoju

Javi ako nadjes nedje reparaciju zamajca...ja sam prije za tu opciju nego novi da kupujem

Sent from my SAMSUNG-SM-N910A using Tapatalk

Online Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Jul-2016 11:26 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 6 2.0
ja sam pocetkom godine mijenjao. kupio novi plivajuci i set kvacila. izaslo me sa rukama majstora 1000 evrica

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Oct-2016 2:36 
Mazdaš u povoju

Ja sam uradio remont zamajca kod Fice u Ostruznici, doduse nisam slao zamajac vec sam ostavio auto, oni skinuli, odradili i namontirali sve... Trajalo je par dana, sve u svemu sam zadovoljan.
Remont sam uradio na 237.000kom, prethodni remont (takodje) radjen na 110.000km od strane prethodnog vlasnika.

Inace od simptoma proklizavalo kvacilo pri vecim brzinama i naglom dodavanju gasa u 3, 4, 5... Nije nesto tresao pri paljenju/gasenju. Ali kako prodajem auto, odlucio sam se na remont pogotovo jer sam eto sa remontovanim presao preko 100.000kom.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Oct-2016 3:35 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
Pa iskreno, kako sad cujem da si presao preko 100 000km to mi zaista zaista deluje kao isplativo resenje.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Oct-2016 6:05 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Može remont na već remontovano? Ako nije tajna, koliko košta remont? Šta si radio sa lamelom i korpom, tj jel i lamelu remontovao?

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Oct-2016 11:25 
Mazdaš u povoju

Moze. Inace ja kada sam kupovao Mazdu, prethodni vlasnik mi pokazao neki racun na nemackom i tvrdio da je uradio zamenu zamajca u Austriji. Kako sam znao da cesto poslovno putuje tamo, poverovao sam bez dalje provere.

Ispostavilo se da je uradio remont, bar tako mi tvrdi ovaj moj majstor. Bio sam sokorian i sam da je izdrzao preko 100.000km, e sad svaki majstor hvali svoga konja pa mi ovaj tvrdi da je to moguće ako se normalno vozi (ja sam inace miran vozač, dosta prelazim na autoputu a retko koristim tempomat)...

Kostalo sve 400EUR sa skidanjem i montazom, inicilajno je bila manja cifra ali eto naraslo od kise valjda :) ... i lamelu, ali nisam trazio na uvid sve verovao sam mu na rec.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Oct-2016 11:41 
Mazdolicus Maximus

Odlično, mada sam očekivao da je remont manje. Inače, koristi tempomat, on ti smanjuje i opteećenje sklopova i potrošnju jer pruža ravnomernu vožnju.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Oct-2016 10:17 
Mazdaš početnik

Automobil: mazda 6 i mazda 323f
Meni majstor u zvanicnom servisu rekao da koriscenje tempomata nije bas dobro za zamajac :( :( Od tad ga bukvalno nisam nijednom koristio a pre toga bas dosta... Kaze da odrzavanje brzine na auto putu optereti zamajac. Nisam ulazio u raspravu kako i zasto ali sam poslusao...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Oct-2016 3:02 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Ni meni nema logike , zašto bi . Zamajac ne voli cimanja , potpisivanja , zaukavanje u velikoj brzini . Ovo nema smisla , bar meni .

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Oct-2016 3:33 
Mazdolicus Maximus

Baš bih voleo da je obrazložio nekom logikom takvu tvrdnju. Ja ga koristim uvek i tako auto radi najravnomernije. Noga nikad ne može tako da se smiri kao što to kompjuter uradi. Jedino ako neko stavi na tempomat na magistralnom putu na 80 pa on i uzbrdo i nizbrdo pokušava u jednoj brzini da ostvari zadatu brzinu. To svakako nisu ni uslovi za tempomat, ali na ravnom, tj na autoputu je povoljan efekat. Ali ga ja najpre ubrzam do određene brzine i tu uključim, izbegavam njegova nagla ubrzanja.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Oct-2016 8:25 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
To sa kvacilom NIKAKO mi nije jasno... mislim da tempomat nema AMA bas nista sa kvacilom. Evo pokusao sam da izguglam i nista ne nalazim osim da utice na potrosnju goriva.

Ja ovde cesto koristim tempomat na auto-putu. Cesto je ogranicenje 100 i onda mi znaci i da ne bih prelazio preko - zbog radara. Tamo gde znam da nema radara i zelim da preteknem nekog samo dodam gas, on se posle sam zaustavi na brzini tempomata. A cesto koristim i opciju "pamcenja" npr morao sam da prikocim sa 120 i vozim 90 samo ga ponovo ukljucim i on vrati sam na 120.
Gde god mogu koristim tempomat.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Jan-2018 12:28 
Mazdaš u povoju

Vreme je i meni doslo da zamenim kvačilo na odvajanju u prvoj brzini cuje se lupanje sto predpostavljam da je zamajac lamela i korpa su dobri jer nema trzanja pri kretanju a ni proklizavanja e sad pitanje je koji set uzeti
Inace na satu je sad 280000 km i garantivano prvi set kvačila

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Apr-2019 9:14 
Mazdaš u povoju

Automobil: mazda 6
evo sa svezim informacijama o remontu,ja sam radio prosle nedelje i ceo set remontovan sa plivajucim 30000din i 6 meseci garancije,druk lezaj LUK 2500din uzeo posebno.Gajic kvacila Beli Potok,kod 1000 ruza na kruznom putu,odneo moj i dali mi remontovan,imali su gotov.Vec je jednom bio remontovan kaze majstor a inace puklo je nesto u njemu,tresao je non stop ali je radio.Inace 231600km na satu,dal je prava nemam pojma ali je generalno dobro stanje auta,nije istrosena,izakana

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Apr-2019 9:43 
Mazdolicus Maximus

E još da nam javiš kako se taj remontovan ponaša . Nemoj da ti bude mrsko da nam napišeš iskustvo nakon nekog vremena.

Inače da dodam da sam ja sa mojom prešao 200000 i još nemam simptome zamajca . Da li je i kada rađen pre mene ne znam ali na satu stoji 360000+ a koliko je skinuto pre kupovine ni ne razmišljam.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 1 hour [ DST ]