Kvalitet goriva u zemlji Srbiji...

Motor, menjač... Sve vezano za mehaniku
Post Reply
Djole
Moderator
Automobil (Car): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Lokacija (Location): Beograd

Re: Kvalitet goriva u zemlji Srbiji...

Post by Djole » 26-Aug-2018 10:25

igor_harris
Mazda lover
Automobil (Car): Mazda 3 BK (MZ-CD)

Post by igor_harris » 01-Oct-2018 8:11

Ovaj Shell kod nas je zapravo Grcki Shell, a oni su fransiza. To znaci da prodaju gorivo iz svoje rafinerije koje ispunjava zahteve kvaliteta, plate licencu i brendiraju kao Shell.

Ni ja takodje nikad nisam osetio nikakve razlike sta god sipao. Sipam gde mi je najzgodnije i najjeftinije, a to je trenutno Petrol i nema nikakvih problema.

Ranije sam jedino kod Opela imao slucajeve da pali check engine kad sipam na NIS-u, ali to je bilo u vreme kada jos nisu bili Gazprom i kada nije bilo nikakvih kontrola kvaliteta. Verujem da sad ne bi bilo problema.

chupo
Mazda lover
Automobil (Car): Mazda Premacy / Hyundai Accent
Lokacija (Location): Loznica/Niš

Post by chupo » 01-Oct-2018 12:39

Dok su mi amerikanci bili u gostima, za tri dana sam presao 1200km, i imao sam priliku da merim od cepa do cepa. 266 predjenih kilometara sa 13.1L goriva i to onog najgoreg iz bosne, potrosnja dodje negde oko 5L, sa 5 putnika i prtljagom. Sumnjam da bi ovaj auto manje trosio i sa najkvalietenijim shell dizelom, a razliku u ceni ni da ne racunam. Litar goriva sam placao oko 120 din.
2002 Mazda Premacy 2.0 DiTD - 428.000 KM
2007 Hyundai Accent 1.6i GLS - 11.500 KM

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Automobil (Car): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Lokacija (Location): Slovenija

Post by skydriver6 » 01-Oct-2018 12:53

igor_harris wrote:Ovaj Shell kod nas je zapravo Grcki Shell, a oni su fransiza. To znaci da prodaju gorivo iz svoje rafinerije koje ispunjava zahteve kvaliteta, plate licencu i brendiraju kao Shell.

Ni ja takodje nikad nisam osetio nikakve razlike sta god sipao. Sipam gde mi je najzgodnije i najjeftinije, a to je trenutno Petrol i nema nikakvih problema.

Ranije sam jedino kod Opela imao slucajeve da pali check engine kad sipam na NIS-u, ali to je bilo u vreme kada jos nisu bili Gazprom i kada nije bilo nikakvih kontrola kvaliteta. Verujem da sad ne bi bilo problema.
Ja kako sam čuo kada sam bio u beogradu na nekom ručku, grčki Shell ne postoji. Sve Shell pumpe u Grčkoj je otkupila druga kompanija koja ima još nekoliko godina fore da koristi brend Shell u Grčkoj. Ne prodaju Shell već svoje gorivo. Ne ulazim u to kakvo je gorivo, već samo pitanje vlasništva.

igor_harris
Mazda lover
Automobil (Car): Mazda 3 BK (MZ-CD)

Post by igor_harris » 01-Oct-2018 1:56

Te detalje ne znam, znam samo da to gorivo dolazi iz Grcke kod nas.

Guslar
Mazdolicus Maximus
Automobil (Car): Mazda 6
Lokacija (Location): Despotovo- Bačka Palanka

Post by Guslar » 01-Oct-2018 3:28

Ja sam u prethodnom postu objasnio svoje iskustvo sa Shellom upravo nasutog u Grčkoj. Ko je vlasnik . . . meni lično ne bitno .

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока
Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

Post Reply

Return to “Mehanika”