It is currently 18-Mar-2019 9:55

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 302 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Next
Author Message
 Post subject: Re: Kako izbeci kaznu ?
PostPosted: 09-Apr-2013 3:01 
Mazda lover

Automobil: Bianca
Nema nikakve logike da parking servis nema zakonsku osnovu (pravo) da pise i naplacuje kazne, a da fizicko lice zatim nije u mogucnosti da registruje kola ukoliko ima neplacenu kaznu. Cist paradoks!

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Apr-2013 8:47 
Mazda lover

Automobil: mazda 626 ge 86kw automatik
ne mogu da ti dignu auto ako si parkiran na mestu propisanom za parkiranje.mogu da ti okace samo doplatnu kartu cini mi se oko 1800 rsd

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Apr-2013 10:23 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
To sa paukom nisam baš siguran. Ja sam svojevremeno razmišljao da parkiram u zoni svaki dan, iz onih okvira izvučem tablice, pa da vidim šta će da piše u tom slučaju. Međutim, onda razmišljam, auto koji ne plati parking jeste u neku ruku nepropisno parkiran, pa eto posao za pauka. Druga situacija, ako neko ostavi auto npr. mesec dana u zoni, znači li to da će 30 puta da mu pišu doplatnu kartu? Logičnije bi mi bilo da pozovu pauka.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Apr-2013 10:49 
Mazda lover

sad ne pije vodu vadjenje tablica zato sto ima registarska nalepnica.za jedan dan se placa doplatna karta u to sam siguran al sto kazes sta se desi ako auto stoji duze.verovatno postoji neko vreme koliko auto moze da stoji pa ga posle nose

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Apr-2013 11:52 
Mazdolicus Maximus

Ma nalepnicu imam zalepljenu na foliju, pa sa dve strane uhvaćenu selotepom. Nju mogu da skidam i vraćam koliko hoćuu puta. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Apr-2013 12:33 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda6 2.0 DIRECO-D
Auto bez tablica i nalepnice se smatra neregistrovanim (ne postoji dokaz o registraciji) i odnosi se sa parking mesta. Dokle god auto ima tablice kontrolor je dužan (po internoj naredbi Parking servisa) da izda dnevnu kartu. Pre skoro dve godine sam u centru Beograda video parkiran kombi sa BiH tablicama okićen sa više od 50 (tada) doplatnih karti, stajao je tu više od mesec dana i nije bio odnet jer je propisno parkiran i registrovan.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Apr-2013 2:03 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Tacno tako! :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Apr-2013 8:59 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6
Svuda su saobraćajci isti. Obraza mi to je posebna fela ljudi. Ja sam prije jedno 7-8 godina radio kao komercijalista za Niveu. Imao sam brendiranog plavog punta sa natpisom nivea. I naravno kako sam svaki dan skoro bio na putevima imao sam vjerujte mi u MUP dvije fascikle sa kaznama. Zaustavlja me cetinjska patrola jednom prilikom zbog prekoračenja "imaš li šta od nivea krema?" prvvo pitanje, ja mu odgovaram "imaš li ti koju kutiju metaka za mene" i kako mu se nije svidio odgovor, krenuo da piše kaznu, ja izašao i kažem "ajde ne piši imam nešto za tebe". U gepeku sam imao reklamne male plave pomadice i ja otvorim gepek, uzeo kesu da mu stavim par komada i kako nisam čuo ništa jer mi je glava u gepeku a zvučnici biju, ja sipam 3-4 kremice male a on iza mene ko iz topa "uspi uspi 40 si prekoračio" :D :D :D

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Apr-2013 9:41 
Mazda lover

:lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 15-Apr-2013 10:39 
Mazdolicus Maximus

phenomenon wrote:
Svuda su saobraćajci isti. Obraza mi to je posebna fela ljudi. Ja sam prije jedno 7-8 godina radio kao komercijalista za Niveu. Imao sam brendiranog plavog punta sa natpisom nivea. I naravno kako sam svaki dan skoro bio na putevima imao sam vjerujte mi u MUP dvije fascikle sa kaznama. Zaustavlja me cetinjska patrola jednom prilikom zbog prekoračenja "imaš li šta od nivea krema?" prvvo pitanje, ja mu odgovaram "imaš li ti koju kutiju metaka za mene" i kako mu se nije svidio odgovor, krenuo da piše kaznu, ja izašao i kažem "ajde ne piši imam nešto za tebe". U gepeku sam imao reklamne male plave pomadice i ja otvorim gepek, uzeo kesu da mu stavim par komada i kako nisam čuo ništa jer mi je glava u gepeku a zvučnici biju, ja sipam 3-4 kremice male a on iza mene ko iz topa "uspi uspi 40 si prekoračio" :D :D :D

E to se zove naturalna kazna, broj uzoraka ekvivalentan visini prekoračenja! :lol4 :lol4 :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 11:20 
Mazdolicus Maximus

Može članu porodice, ali samo lično. Znači potpis mora da ima. Ako ga nema, pravi se da ga nisi ni primio. Po tom pitanju ne pominji ništa nikad jer nisi ni dobio rešenje. Verovatno će sud kad vidi da nije uredna dostava, istu ponoviti. Sve drugo ne bi bilo u skladu sa zakonom.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 12:07 
Mazdolicus Maximus

E mislim da sada više nemaš opciju ! Ali neka Sky da svoje viđenje , on nam je naj upućeniji !

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 1:17 
Mazdolicus Maximus

Nisam baš najbolje razumeo koje ti rešenje nije uredno dostavljeno. Lična dostava mora biti na sve odluke na koje imaš pravo žalbe, kao i pozivi. Ne znam koje je to rešenje prethodilo presudi, šta je pisalo u njemu? To verovatno ni ti ne znaš ako ga nisi primio.
Jedino ako ti je stigla prvostepena odluka, pa si se žalio i dobio pravosnažnu presudu po žalbi? Ako nije tako, onda ti ovo nije pravosnažna presuda. Postaće pravosnažna istekom roka za žalbu ili presudom višeg prekršajnog suda.
U svakom slučaju, na žalbu se plaća taksa. Ako žalbu pustiš poštom, stići će ti nalog za taksu naknadno na adresu, a ako je predaješ lično, neće je primiti dok ne doneseš dokaz o uplati. Po žalbi se u principu dugo rešava, može se desiti i da se načekaš, ali to je sve individualno.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 1:36 
Moderator

Automobil: Mazda 323F 1.8 DOHC,Lantis 1.5
Ako nisi u radnom odnosu ja ti predlazem da odes u tvorza...znas kako kazu j..es coveka koji nije bio s one strane, a plus dzaba klopa i samo kuntas hehe...salim se, zaista, koliko ja znam, sudska resenja se nikad ne dostavljaju drugacije sem NA RUKE, na osnovu toga mozes da petljas ali me brine sto pise da je resenje postalo pravosnazno...ja bi se u medjuvremenu preselio kod devojke, babe, ortaka...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 2:53 
Mazdolicus Maximus

U svakom slučaju, nije bila uredna dostava, tako da pravilno razmišljaš!

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 3:29 
Mazda lover

Ma kakvo ležanje u zatvoru 15 dana... CCCCC sta rade to je nerealno. Ja da sam na tvom mjestu, pošao bih u sud i zakazao kod sudije za prekršaje. I naravno kukumavkao bi da nisam primio poziv, i da želiš da platiš a ne da ideš u tvorza. Kakav bre zatvor 15 dana ne idi ni u ludilu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 4:36 
Mazda lover

odes lepo to platis i odneses u sud priznanicu i mirno spavas.ako odes da se odma ce da te privedu al dace ti sansu da uplatis

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-May-2013 4:44 
Mazda lover

meni pre dve godine stiglo 15 dana padinjaka.odem platim i odnesem u sud i mirna backa.sudija kaze idi kuci i bice sve u redu

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 5:42 
Mazda lover

Automobil: mazda 3 BL mazda 323 1.3 BG
Ja znam lika kome su doshli kuci da ga privode i on izvadio lovu..koliko je bio duzhan i sve bilo u redu ali ako si reshio da platis bolje nemoj taj poslednji momenat da chekash.. ;)

Nego jel zna neko posle koliko se brishu kazneni poeni..da li posle 2 god. bez nachinjenog prekrshaja ili 2 i po..3?? I od kada taj rok pochinje da teche: 1) od datuma kada je nachinjen prekrshaj ili 2) od datuma kada je doneta presuda?? :?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 31-May-2013 7:43 
Mazdolicus Maximus

Verovatno bi uz pomoć svedoka mogao da dokažeš da ti majka nije bila kući ! Ali gledaj da ti svedoci nisu u srodstvu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 11-Jun-2013 12:27 
Mazdolicus Maximus

Nije još zaživelo to sa onemogućavanjem registracije zbog neplaćene kazne. Oni to sada izokola, selektivno po drugom osnovu (fiktivne adrese) negde proture. Ja ih imam gomilu, a registrujem bez problema, dok je burazer imao problem sa produžetkom vozačke zbog jedne kazne.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 11-Jun-2013 3:19 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
skydriver6 wrote:
Nije još zaživelo to sa onemogućavanjem registracije zbog neplaćene kazne. Oni to sada izokola, selektivno po drugom osnovu (fiktivne adrese) negde proture. Ja ih imam gomilu, a registrujem bez problema, dok je burazer imao problem sa produžetkom vozačke zbog jedne kazne.

Drugarov cale hteo da registruje njihov auto cini mi se u aprilu i oni mu nisu dali zbog kazne koju je pocinio valjda sa sluzbenim vozilom i to negde u Kragujevcu... Kad je resio tek onda je mogao da registruje.

Online Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 20-Jul-2013 6:34 
Mazdolicus Maximus

:D Au Džigi brate ti kao Ilija Čvorović (Balkanski špijun) državni neprijatelj ! :D

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 20-Jul-2013 11:03 
Mazdolicus Maximus

Policajci kod vas ko da su iz druge države! Da nije Brus ušao u EU? :D Sreća pa ovi beogradski nisu ni desetinu efikasni ko vaši, inače bih ja ležao u zatvoru više nego napolju! :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 13-Aug-2013 2:51 
Mazdolicus Maximus

http://vesnamihajlovicblog.wordpress.co ... ve-vozace/

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 302 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]