It is currently 14-Dec-2018 2:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ] 
Author Message
PostPosted: 09-Oct-2016 9:59 
Mazdaš početnik

Automobil: Mazda 323 S IV BG 1991. 1.7d
Ljudi, ko ima iskustva sa proizvodjacima kocnica neka se javi za pomoc. Moram urgentno da zamenim prednje diskove i plocice za Mazdu 323 sedan BG 1991.god 1.7d 41KW. Koje proizvodjace preporucujete koji se mogu naci kod nas i gde se mogu kupiti.
Sta mislite o sledecim proizvodjacima? Pa neka i ostali clanovi na ovu temu iskoriste odgovore.Hvala svima! :palac

ABE
TEXTAR
BREMBO
ATE
COMLINE
LPR

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Oct-2016 10:43 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Moja preporuka za ATE, ja ih stavljam kod sebe i prezadovoljan sam sa njima. Koce odlicno, ne skripe uopste, bez obzira na vremenske uslove i da li su kocnice hladne ili zagrejane. Doduse, cena im je malo jaca, ali svakako da vrede. Isto tako, gledao bih i njihove diskove. A sto se tice prodajnih mesta, mogu se naci u svakoj vecoj prodavnici auto delova i opreme.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Oct-2016 11:43 
Mazdaš početnik

Mare, hvala na odgovoru!
Za ATE brend nadaleko poznat cuo sam jako davno ali jednostavno nikako da ih kupim, sve nekako mi se nameste jeftiniji brendovi koji mame cenom, covek poleti prema ceni, za godinu dana se opece i kupuje ponovo tj.dva puta. Na kraju jeftinije je kupiti premium proizvodjaca. Od ovih proizvodjaca nisam u sustini siguran koji bi najvise odgovarali. Da li znas kakav je BREMBO? Da li ustavri iko zna nesto o ovom brendu na nasim prostorima???

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Oct-2016 11:53 
Mazdolicus Maximus

Ne znam za Brembo, ali pretpostavljam da je slicnog kvaliteta kao i ATE, jer im je i cena tu negde.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 9:38 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
Ja sam na opel korsi imao textar diskove i plocice i kvalitet je prosecan ali sasvim zadovoljavajuc za auto od 75ks i tezine manjom od tone. Diskovi se nisu iskrivili, sve ok.
Sada ih na svoju mazdu ne bih stavljao jer je auto koji zahteva dobro kocenje. E sad Brembo koliko znam reklamiraju prevashodno za sportska vozila, koliko ti imas potrebe za tim, to ces sam najbolje znati...

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 10:39 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
Pa ja nisam siguran da je textar prosek. Mislim da je u rangu ATE, ne ?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 11:05 
Mazda lover

Pa mislim da je cena Textara bila najniza u prodavnici gde sam uzimao.
Stekao sam utisak da su prosecne jer mi je auto isto kocio kao i sa do kraja istrosenim diskovima i plocicama, ocekivao sam makar neku razliku...mozda gresim?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 11:29 
Mazdaš početnik

Sigurno da Textar kao ime nije prosek, radi se o premium proizvodjacu. Koliko znam, Textar je nemacki brend ali vise ni u Nemackoj na Textar kutiji ne pise "made in Germany", nego pise 'made in China". Kompletna proizvodnja je prebacena u Kinu. Naravno, ne treba sumnjati u kvalitet rada Kineza ali ima jedna stvar. Moguce je da za trziste Istocne Evrope i Balkana stize Textar slabijeg kvaliteta u originalu, zato se ljudi i zale. Inace sa sigurnoscu tvrdim da je u aftermarketu textar skuplji od bremba ma koliko slab bio. Textar u OE ugradnji je top kvalitet i diskovi traaju i po 100.000km, plocice po 40-50.000km. Textar kao zamenski deo ne moze ni polovinu od toga...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 12:12 
Mazda lover

I naravno, treba uzeti u obzir i kopije kojih kod nas hvala bogu ima na svakom koraku. Mada, problem je samo kada kopiju platis kao original.
Eto, ja iskreno nisam znao da je textar skup jer sam komplet prednjih diskova i plocica platio 5000rsd

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 12:34 
Mazdolicus Maximus

Textar su mi stavili na alfu, ako se dobro secam i bas su lose. Skripe katastrofa od prvog dana, ne bitno da li su hladne ili zagrejane kocnice. Ali su bile bas jeftine. Duplo jeftinije u odnosu na mazdu, ali o kvalitetu ne moram da govorim...
Opet kazem, uzmi ATE i nema greske :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 2:11 
Mazda lover

Da, i meni su skripale, mada mi to nije toliko smetalo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 6:19 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Ja sam na mazdi imao tekstar i odlično se pokazale. Sada ubacio blue print . A znamo da je to samo preprodavac i Bogu hvala nikakvih problema. Ne škripi , lepo koči.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2016 6:38 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Posto je upitanju prednji most, ili ti prednje kocnice obavezno stavi nesto kvalitetnije. Preporuka ATE, i plocice i diskovi. Ja sam nazad stavio japan parts plocice i febi bilstajn diskove, za sada odlicno, ne skripe i koce super.
Za napred nameravam ATE da stavim.
Takodje zameni ulje ako nisi skoro, procedura jednostavna a jako bitna

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2016 4:05 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
I sta si kupio i namiherio?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Mar-2017 12:12 
Mazdaš početnik

Dragi mazdasi, izvinite na kasnom odgovoru. Kupio sam ATE diskove, ATE plocice, ATE reparacioni kit oprugica, ATE kociona tecnost Dot.4 SL.Ugranja za 3-4 dana. Poslusao sam vase preporuke. E sada da li neko zna da li treba razradjivati kocnice ili voziti lagano prvih 200km pa onda razradjivanje, ili uopste bez razradjivanja. Auto je mazda 323 SIV BG 1.7d 1991.god.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Mar-2017 1:35 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Ovo i mene zanima jer sam upravo zamenio sve napred, trebalo bi da obicne kocnice nemaju taj period, osim da se bas ne zabada u pocetku, plocice za trkanje imsve imaju neki nacin i odredjeno uputstvo za razradjivanje.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Mar-2017 1:50 
Mazdaš početnik

Mislim brate da prvih 200km ne sme da se razradjuje kocioni sistem. Kada su diskovi novi hrapavi su i zadak pakni je da nezno izbrusi diskovi i dovede ih do viskog sjaja. Tada mozda moze da se vrsi "bedding" kocnica. Tako pise u ATE uputstvu. Treba neko ko zna da napise nesto o razradjivanju kocnica pogotovo kada je sve novo a i kada se zamene samo pakne. Nov disk je nespreman da mu zalepim nogu na pedalu i da bukvalno pukne disk. Disk mora da se uhoda prvo. Kada se uhoda tek tada, inace nema smisla prziti nespremne nove hrapave diskove, van pameti. Pozivam sve one koji znaju da se jave na ovu temu!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Mar-2017 8:37 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Bez naglih kocenja prvih 100-200km da sve nalegne (ili samo plocice ako su samo one menjane) i to je to.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Mar-2017 11:01 
Mazdolicus Maximus

Pa dobro ok je to par dana, za plocice sam znao samo nisam jos imao iakustva da mi je sve novo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Mar-2017 1:24 
Mazdaš početnik

Evo iskustva sa zamenom kompletnog prednjeg kocionog sistema. Kupljeni novi diskovi, plocice, oprugice, gumice, kociona tecnost, sve u kompletu ATE. Ugradnja je bila laka, lako se skinuli stari diskovi i buvalno pojedene plocice, gumive na klipovima( klizacima) pojedene. Ociscena glavcina tocka i srafovi, diskovi ocisceni sa sprejem za kocnice. Klipovi razradjeni podmazani, zamenjene gumice, skinut cilindar i ociscen od prljavstine i korozije, podmazan i zamenjena manzetna ( gumica). Tecnost kociona ispustena, zamenjena novom, ispusten vazduh. Jos kocbice koce slabo, nove su dok se ne uhodaju, trebace 200-300km, mozda nesto krace. Kocnice tihe i nema cviljenja. Mogu reci da je ATE premium proizvod ali cena paprena. Ukupno sa radom servisera sve je kostalo 180€, skupo ali vredi. Nemojte da menjate diskove i plocice a da vam serviser ne razradi cilindre glavne kocionih kljesta. Kod mene je blokirao prednji levi I Na sledecem servisu plocica mora se zameniti taj cilindar prednjih levih kocionih klesta.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Mar-2017 2:13 
Mazdolicus Maximus

Znaci kocnice ce se pojacati , ja bas primetio da posle 300 km mozda malo vise ima razlike jace grize je mozda najbolji opis.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Mar-2017 9:45 
Mazdaš početnik

Upravu si brate, jace grizu moze se reci, 1/5mm na novim plocicama je zastitni sloj, on mora da pregori, povrsni deo deo diska novog je blago hrapav, to mora da se izglaci sve dok ne dodje do metalografske strilukture. Samo se lagano koci i drzi se odstojanje od vozila, treba 200-300km da se izvrsi pravilan prenos materijala sa plocica na diskove. Naravno podrazumeva se da su diskovi u centru i kvalitet solidan. Da nisu kineske ili loseg kvaliteta, nego ATE, Bosch, Textar, Brembo, Ferodo, EBC itd. Zamena kocione tecnosti obavezno i totalno ispustanje vazduha. Cilindri u klestima ne smeju da blokiraju, ako imaju koroziju na sebi mora da se skidaju i da se zamene.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 22 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]