It is currently 20-Oct-2018 12:03

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 10-Jul-2014 2:55 
Mazdaš početnik

Automobil: mazda 323 bj, 1.4 16v '02.god
Pozdrav!

Naime imam problem, lupa mi u levom tocku i volanu kada prelazim preko sitnijih odsecnih rupa, narocito kada skrecem udesno. Kada idem pravo redje se desava, pre svega kada prelazim preko pruge i slicno. Takodje osecam da lupka kada sitno pomeram volan levo desno dok je auto u mestu.

E to bi sve bili simptomi.

Bio sam kod vise majstora i vecina su mi ustanovili da je letva dobila jako mali luft u levoj strani, da nema jos potrebe za reparacijom posto je mali luft i ne curi nigde. Jedan mi je rekao da ima lufta u sfernom zglobu odnosno nastavku letve.

Molio bih za savet ako je neko imao slicnih problema ili zna kako bih ovaj problem mogao da resim? Da li neko zna da li je moguce stelovanje servo letve volana na mazdi 323 bj 2002. godiste?
Evo presao sam tako oko 10 000 km i cini mi se da isto lupa, mozda malo vise a mozda i ne, mozda me samo vise nervira ;) !

Pozdrav i hvala unapred svima.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-Jul-2014 11:53 
Mazda lover

Automobil: mazda 626 gt
milan_vl wrote:
Pozdrav!

Naime imam problem, lupa mi u levom tocku i volanu kada prelazim preko sitnijih odsecnih rupa, narocito kada skrecem udesno. Kada idem pravo redje se desava, pre svega kada prelazim preko pruge i slicno. Takodje osecam da lupka kada sitno pomeram volan levo desno dok je auto u mestu.

E to bi sve bili simptomi.

Bio sam kod vise majstora i vecina su mi ustanovili da je letva dobila jako mali luft u levoj strani, da nema jos potrebe za reparacijom posto je mali luft i ne curi nigde. Jedan mi je rekao da ima lufta u sfernom zglobu odnosno nastavku letve.

Molio bih za savet ako je neko imao slicnih problema ili zna kako bih ovaj problem mogao da resim? Da li neko zna da li je moguce stelovanje servo letve volana na mazdi 323 bj 2002. godiste?
Evo presao sam tako oko 10 000 km i cini mi se da isto lupa, mozda malo vise a mozda i ne, mozda me samo vise nervira ;) !

Pozdrav i hvala unapred svima.

Nema tu sta da se podesava i podmazuje vec samo to da zamenis ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Dec-2015 1:02 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Moze li samo sipka letve, znaci onaj deo sta izlazi iz letve i na koju se postavlja kraj, posto vidim da se i to prodaje kao deo

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]