It is currently 14-Dec-2018 2:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
PostPosted: 14-Jul-2010 9:17 
... na MAZDI 3 - hatchback. Znaci sediste, ne naslon. Ako je neko provalio - neka javi. Hvala i pozdrav :bravo1 :bravo1 :ziveli

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Jul-2010 11:39 
Neumorno blebetalo

A zasto ga ne preklopis i izravnas pod? Ne moze?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Jul-2010 12:40 
Naravno da ne moze da se preklopi. Ono je fiksirano i samo se naslon obara preko njega(1/3 i 2/3). Ako nesto saznas javi! Pozdrav iz Ns-a

Reply with quote  
PostPosted: 27-Jul-2010 11:21 
Ako nisi vec saznao...Ima na 2 mesta kopce; ako su ispravne,onda treba gurnuti tu plocicu prema gepeku i podici sediste. Kod mene je to iskrivljeno,pa sam malo na silu to uspeo da otvorim

Reply with quote  
PostPosted: 02-Feb-2011 2:32 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Pokusavao sam da skinem zadnju klupu pre par dana da bih usisao i video sta je sve zapalo dole... medjutim posle jedno 20-ak minta cimanja odustanem posto nisam hteo da napravim neku stetu jer sam vukao k'o sivonja! :zid1:
Uzmem manual i prelistam da vidim sta kaze... kad opet mi nije jasno jer sam pokusavao upravo to i da uradim kao na slici ali nece! ;)

Lift points A in the direction of the arrows and remove the rear seat cushion.
Image

Predpostavljam da je JNC skidao i zna princip pa bi bilo lepo kad bi to podelio i sa ostalima! :P
Pritom princip nije isti kao na 323 koja ima lepo one zabice koje skljocnu i otkljucaju/zakljucaju klupu (znam iz iskustva) i ovo su resili na mnogo glup nacin! ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Feb-2011 10:13 
cetri tacke kacenja sedista,dve zadnje se otkacinju a dve prednje su klizne,treba ubosti pravi momenat pomeranja

Reply with quote  
PostPosted: 03-Feb-2011 10:26 
Moderator

Jedno je na slici ali drugacije je skroz u praksi... Kao da je zavareno za te tacke, nece da mrdne ni milimetar levo-desno pa nisam hteo da ga iskidam. :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 04-Feb-2011 10:04 
komad drveta i cekic pa lagano kuckaj na metalnoj konstrukciji u donjoj zoni,trbalo bi da popusti,samo pazljivo

Reply with quote  
PostPosted: 12-Jan-2012 12:11 
Moderator

Pre neki dan, napokon skinem zadnju klupu... :bravo1 ;) Ispod nije bilo u opste djubreta ili neke gudre kao sto sam ocekivao :lol4 vec samo neki metalni evrici od po 50 centi... :P
Elem, kako sam skinuo sediste i dalje ni sam ne znam! ;) :glup
Ovi u Profilu kad su mi ugradjivali zadnje parking senzore, su mi poskidali sve tapacire u gepeku i zadnju klupu i tom prilikom polomili par zabica :mad: , tek sad videh to! :prut
Sasvim slucajno primetim kako mi jedna strana sedista malo landara... ;) onda sam pokusao i drugu stranu da otkacim i nece, neeece!
Dodje moj ortak (majstor) i cimne je (meni bilo zao :cry: ali njemu naravno ne :? ) i otkaci se nekako... nije pukla ali onoj drugoj sto su u Profilu cupali, jeste otpalo jedno parcence. :prut
Dakle, nema nikakav klik sistem kao sto sam mislio i kao sto je na F-ici, vec samo treba da se cimne jace ali i da se pazi u kom pravcu, ne ukoso, vec pod pravim uglom (kao na slici gore) da ne bi puklo.
Izgleda to zapekne ili sta vec pa nece da se oslobodi, u svakom slucaju, mnogo glupo isprojektovano! ;) :prut

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Jan-2012 1:25 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
moram bar ovde da off-ujem kad nisam nigde do sada ovo rekao:
Ovi novi auti jesu i lepi i udobniji i idu, al su ih sve nekako iskomplikovali i zakerili na kvalitetu tako na tim nekim glupostima da se covek smori... Ne mislim samo na mazdu vec na sve novije automobile.
Ovi stari su bili jednostavni i milina, svaki se nauci u prste kroz kratki vremenski period :D

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]