It is currently 18-Jun-2018 3:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 107 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
PostPosted: 19-Feb-2014 1:00 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Sky i ja smo sipali najskuplji crni Wynn's (2000din bocica) tada po preporuci ljudi iz Profila, i toliko sam ocekivao da ce se nesto desiti... medjutim ama bas nista... cak ni placebo.
Dok npr. sa Sonax-om uvek osetim razliku! I nedavno sam uzeo opet bocicu, cekam prvu priliku da izadjem iz grada, sipam i poteram... Sto kaze Redbox, povremeno sipam (2-3 puta god.) i nabacuje mi osmeh. :D
Vodi samo racuna da na bocici mora da pise za "common rail disel" posto je sve to injector cleaner, nije isto!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 10:38 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Na boci ne pise da je za common rail motore, vec samo za sve dizel motore sa ili bez turbo punjaca :o Pritom pise da: Cisti sistem za dizel gorivo, podmazuje pumpu i injektore, smanjuje karakteristicnu buku kod dizela, smanjuje emisiju crnog dima, bezbedan za katalizatore, sprecava koroziju i pojavu rdje u sistemu za gorivo, kompenzuje nedostatak podmazivanja kod goriva sa niskim sadrzajem sumpora :D Jel zna neko da li ja to smem da sipam ili ne? Sacuvao sam racun, tako da mogu da zamenim sredstvo kad god hocu, ako nesto ne valja :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 10:45 
Mazdolicus Maximus

Evo i slike
Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 11:13 
Moderator

Rekao bih da je taj plavi za klasicne dizele, a verovatno je onaj ljubicasti za common rail, kao sto Melcer rece da uzmes.
Evo ti primer na sta mislim, ne bi dzabe to odvajali a cena im je maltane ista tj, ovaj za common rail je skuplji 30-ak din.

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 12:42 
Mazdolicus Maximus

Pa ovaj nije plavi, nego ljubicasti... I pise na njemu da je za sve tipove dizel motora sto verovatno podrazumeva i common rail motore :D Sve u svemu danas cu da svratim do pumpe i da pitam da li smem to da sipam u kola ( naravno, reci cu im o kom autu je rec ). To je bio jedini aditiv u ljubicastoj boci, ostali su bili crni i zuti

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 12:57 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Djole wrote:
Sky i ja smo sipali najskuplji crni Wynn's (2000din bocica) tada po preporuci ljudi iz Profila, i toliko sam ocekivao da ce se nesto desiti... medjutim ama bas nista... cak ni placebo.
Dok npr. sa Sonax-om uvek osetim razliku! I nedavno sam uzeo opet bocicu, cekam prvu priliku da izadjem iz grada, sipam i poteram...

Meni je dijagnostikom pre i posle tretmana pokazivalo da su dizne odlične. Verovatno zato ništa nisam osetio. Verujem da su i tebi dizne potpuno ispravne pre tretmana. Zašto se sa Sonax-om oseti, pa verovatno ima više aditiva za subjektivni osećaj, ali meni je bitno da su dizne ispravne. :)

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 1:03 
Mazdolicus Maximus

Upravo sam pozvao Lav auto i rekli su mi da bez ikakvih problema mogu da sipam aditiv tj. to sto pise ,,za sve tipove dizel motora`` podrazumeva i common rail motore :D U nedelju idem na put, pa cu sipati i vedeti da li ima razlike kao sto su mi i rekli. Sve u svemu i da ima i da nema ne moze mu skoditi... :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 1:14 
Moderator

Mislim da ce oni svi reci ma sipaj... samo da bi uvaljao svoj proizvod. ;)
Najbolje pozovi br. sa deklaracije, tj. uvoznika tog proizvoda i on mora da ti pruzi tacan odgovor! Tako sam ja zvao jednom uvoznika za Sonax kad sam bio u nedoumici oko "engine flush-a" za ispiranje motora jer nije pisalo da li sme u dizele i turbo dizele, i oni ljubazno, provericemo sa proizvodjacem i kontaktiracemo vas za par min. tako je stvarno i bilo.
Vidis kako je na ovoj bocici isto naglaseno da je za EGR, turbo, common rail.

Djole wrote:
Image

Image

@Sky Verovatno si u pravu ali zato i uzimam Sonax jer pise da je za "protekciju" a i kad vec bacam pare na te gluposti, bolje da makar osetim placebo, nego nista. :lol4 :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 2:19 
Mazdolicus Maximus

Malo pre sam ih pozvao i rekli su mi da nije nikakav problem, samo da u buduce nastavim da sipam ovaj koji si mi ti preporucio zato sto je noviji i ima bolji efekat, a u sustini je i ovaj dobar, ali nije toliko efikasan koliko je taj... :D Hvala na savetu!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 11:29 
Moderator

Odlicno sto si proverio, za ubuduce da nema dileme, koristice i drugima.
A i ovi te veslaju da sl. put predjes na skuplji proizvod :lol4 dobro, taj crni verovatno pomaze nekim tezim slucajevima... kao sto rece Sky ocigledno je nama bilo je sve u redu, pa nismo merodavni da sudimo.
Napisi utiske posle koriscenja tog plavog/ljubicastog, koristice, a i mene zanima da li ces osetiti neku promenu. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Feb-2014 11:36 
Mazdolicus Maximus

U svakom slucaju cu napisati da li ima nekih poboljsanja :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 7:46 
Mazdolicus Maximus

Danas sam sipao onaj aditiv o kojem smo pricali... :) Primetio sam da je dim prestao :D :D, performanse motora su malo bolje, ali nisam ni ocekivao da ce zbog toga motor bolje vuci posto i ovako ide odlicno... :) Vozio sam nepuna 2 sata na auto putu izmedju 120-130 km/h zato sto je bila velika guzva :(, ali ok... Sve u svemu detalje cu napisati kasnije u koliko bude bilo jos nekih promena... Pozdrav :D :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 8:54 
Moderator

Odlicno, samo reci mi kako ti dimi? Da bih znao da napravim razliku, posto dizel mora malo da dimi. ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 9:33 
Mazdolicus Maximus

Ako mislim koje boje je dim, bio je neke tamno ljubicaste koliko sam video sto mi je na pocetku bilo jako cudno jer auto bukvalno za 11000 km koliko sam ja presao sa njim od prosle godine km nije potrosio ni kap ulja ( u servisu su mi sipali ulje i bilo je na drugoj crtici kao sto je i sad...) :D :) Daljim precenjem sam utvrdio da auto dimi samo u par situacija...
Na primer:
1. Kada prebacujem iz prve u drugu, a pritom predjem 2000 rpm ( ubraznje sa jacim gasom ) i to samo dok je motor hladan...
2. Kada na uzbrdici dam malo veci gas, iza mene vidim da ostane malo dima...
Taj problem je resen sipanjem aditiva ,,wynn`s injector cleaner for all diesel engines``, sve pohvale za tog proizvodjaca... :)
Inace primetio sam jos da auto mnogo tise i mirnije radi kao da je benzinac, a ne dizel... U koliko si mislio koliko mi je auto dimio, mogu da ti kazem samo da su to bile relativno male kolicine dima ( nista strasno ), ali bolje da ne dimi uopste nego da malo dimi... :D :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 10:56 
Mazdolicus Maximus

Dobro je da ima efekta, ima i ja da sledeći put da uzmem ovo jeftinije sredstvo. Pokazaće se da je, ako ne isto, onda i bolje u određenim situacijama. :) Nije to ništa za dim, da vidiš ti da sam ja ispred tebe i da ga ovako načipovanog nagazim, efekat kao da si upao u najgušću maglu! :cool:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 11:20 
Mazdolicus Maximus

:lol4 Hahahahaha :) Na ovom aditivu pise da ako se pojavljuje puno crnog dima, sipa se dupla doza odnosno umesto 325 ml na ceo rezervoar i tako na svake 3000-4000 km, ti sipaj dve bocice odnosno 650 ml na istu predjenu kilometrazu... Nadam se da ces tako resiti problem :) Ako ga resis na taj nacin ne zaboravi da aditiv sipas opet, ali samo polovinu od onoga sto si prvi put sipao... Vidi da aditiv sipas pre izlaska na auto put, pa ga onda malo zgazi ili vozi u vecim obrtajima :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 11:26 
Moderator

Mare123 wrote:
1. Kada prebacujem iz prve u drugu, a pritom predjem 2000 rpm ( ubraznje sa jacim gasom ) i to samo dok je motor hladan...
2. Kada na uzbrdici dam malo veci gas, iza mene vidim da ostane malo dima...

To je sve, rekao bih u granicama normale... mora da dimucka malo, ipak je to traktor, a gradska voznja najvise doprinosi tome. Trenutno si ga procistio ali to ce se ubrzo opet javiti i mislim da su to male kolicine, tako da to ne treba da te zabrinjava.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Feb-2014 11:44 
Mazdolicus Maximus

Ma znam, ali je to malo pocelo da me nervira :mad: , ali trudicu se da sad sto vise vozim Mazdu po auto putu posto ne putujem bas toliko cesto, a i kad putujem retko idem auto putem tako da nemam gde da ga izduvam posle gradske voznje, a ne znam da li bi voznja u vecim obrtajima po gradu imala nekog efekta... Ovaj aditiv me je stvarno iznenadio posto sam razliku osetio vrlo brzo :) Nastavicu da sipam ove aditive jer stvarno imaju efekta tj. sledeci put cu probati ovas Sonax sto ti koristis pa cu da napravim razliku i definitivno se opredelim sta cu u buduce koristiti, a do tada ce ovaj valjda uraditi svoj posao... :D Do sada sam na puteve isao uglavnom sa drugim autom ( Hyundai Lantra 1.6 gls 1999 ), pa je mozda i to uzrok ovog problemcica, posto Mazdu uglavnom vozim po gradu jer trosi duplo manje od ovog... :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Jun-2014 6:22 
Mazdolicus Maximus

Danas sam sipao Sonaxov precistac dizni za common rail motore... Prvi utisci su da auto dosta mirnije i tise radi u leru nego pre :bravo1 Nisam ga nigde dalje vozio, pa zbog toga ne znam da li su performanse ostale iste ili su nesto bolje nego pre... E sad, posto ne planiram u narednih par dana nigde da idem na put gde bih mogao malo da ga izduvam od gradske voznje, da li ce mu mozda to skoditi ili ne, i da li bi mozda pomoglo ako bih otisao veceras ili sutra do Kosutnjaka da se provozam na malo vecim obrtajima ako uopste ima potrebe za tim? :cool:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Jun-2014 6:46 
Mazdolicus Maximus

Iskreno, ja nisam hteo da sipam dok nisam kretao na put u Sloveniju jer je to po meni najbolje, konstantna vožnja na autoputu od 5 sati pri 140km/h. To je najbolje uraditi kada npr krećeš u Grčku i kada planiraš da izduvaš. Ako hoćeš da praviš vožnju, napravi bolje do aerodroma i natrag uveče kad nema gužva. Bolje je to nego da ga turiraš u nižim brzinama.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Jun-2014 8:38 
Mazdolicus Maximus

idecemo jos, pocela je kisa tako da iako budem isao ostaje za sutra. Iskreno i meni bi prijalo malo da izadjem na autoput, pa da je zgazim malo :cool: Ni meni ne prija ova gradska guzva, a mogu samo da zamislim kako je autu kada idem samo prva, druga i sve tako u krug :o

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Jun-2014 9:20 
Moderator

Evo kako sam ga peglao sad do Grcke sa Sonax-om... :cool

Image

Image

A sad sam na Shell-u :P more za mene, banja za Mazgu... :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Jun-2014 10:06 
Mazdolicus Maximus

Lepo ti to peglaš! :bye Jel pun gas?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Jun-2014 10:50 
Mazdolicus Maximus

Da, i mene zanima jel si drzao pun gas ili ne? :cool:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 04-Jun-2014 8:04 
Moderator

Jok, nego na vr` papucice... :P :lol:
Pa vidite valjda da je na 4200 obrtaja, koliko treba da se stisne da dodje dotle? ;)
Nije bas do same daske ali je blizu.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 107 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]