It is currently 24-Sep-2018 7:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: Gde uraditi kasko???
PostPosted: 17-May-2011 6:36 
Posle mnogo muke i j*banja sa bankama konacno kupih auto :bravo1 :banana :bump: :drive: :care :P :D :roll: :bravo1 daklu kupih auto u pitanju je naravno mazda :mrgreen: cx7... ali sad imam drugi problem gde uraditi kasko ako neko zna nekog ili nekog ko zna nekog da zna nekog ko zna nekog ko moze da zavrsi nesto jeftinije :D voleo bi da to podeli samnom... tj sa svima nama...
hvala unapred :care

Reply with quote  
 Post subject: Re: Gde uraditi kasko???
PostPosted: 17-May-2011 8:20 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Mogu da ti preporucim ove kod kojih sam ja, mada oni su malo jaci sa cenama... ali ako dodje do ne daj Boze bilo kakve stete, resavaju to ekspresno i odmah isplacuju na racun servisa koji ti izaberes. Ja imam full kasko kod njih, i za koji mesec treba da ga aktiviram da pokrijem neka ostecenja, jedino sto imaju tom prilikom ucesce po steti 5% ili min. 100e! ;)
Sama cena polise ti zavisi i od paketa opreme koji imas, pa ako je neki visi nivo, onda ti je i polisa skuplja ali ti auto samim tim vise vredi u slucaju ne daj Boze kradje! Mada sve to mozes da se dogovoris... pa ako zelis jeftinije da prodjes, moze da ti se napise najnizi nivo opreme ukoliko ti nije naveden u saobracajnoj ali samim tim ti onda auto vredi manje u slucaju kradje. ;)

Ako budes zainteresovan, dam ti br. coveka na PP koji je zaduzen za mene, obratis mu se i ubuduce ti sve zavrsava on.

p.s. Mada bolje neka ti preporuci neko koje vec aktivirao svoje kasko, s`obzirom da ja jos uvek nisam. :P

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2011 9:15 
Neumorno blebetalo

Svaka cast na kupovini, da te auto dugo i bezbrizno sluzi ;)
Sto se tice kaska, kada je nov auto u pitanju, dosta su slicna sva kasko osiguranja, ali ono sto bih obavezno gledao da uzmem na tvom mestu je full kasko tj nista tvoje ucesce, sve na njihov racun sa neogranicenim brojem steta.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2011 9:40 
hvala, hvala :D Ponude koje sam ja dobio od razlicitih osiguravajucih kuca variraju od 150000 do 88000 din naravno u zavisnosti od ucesca u steti (od bez ucesca do 20% ucesca). Ja znam da osiguravajuce kuce imaju svoje cenovnike ispod kojih ne idu, ali isto tako znam da agenti koji prodaju osiguranje imaju procenat od svake prodate polise... kada sam osiguravao prosli auto prijatelj koji je radio u jednom osiguranju je sa 90000 din spustio cenu na 70000 din i to bez nekih konsultacijama sa pretpostavljenima (sad se bacio u privatnke inace bi ja sve kod njega zavrsio) takodje mi je danas jedan od prodavaca kada sam mu bezobrazno rekao da je 101000 din previse i da mi nepada napamet da toliko placam on je smireno reko pa dobro evo za vas mogu da napravim neki popust od recimo 10%!?! pa me interesuje da li neko od mazdasa ima nekog u osiguranju ko se nece previse ugraditi...

Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2011 10:15 
Moderator

Moja polisa je 620e na ovaj paket opreme koji imam (a dosta je bogat) ali sam imao popust 20% preko svog poslodavca i samo sam se zato odlucio za njih. A i auto su mi procenili na mnogo lepu sumu... :roll:
Tako da me je izaslo full kasko, koje pokriva sve moguce slucajeve stete i kradje 515e ali sam izabrao da placam na mesecnom nivou oko 43e inace bi mi dali jos koji popust da sam hteo odjednom za celu godinu da platim u kesu.
Ako imas Zeder onda je to jos nekih 5% manje i ako ne prijavis ni jednu stetu tokom te godine, onda sledece imas jos 5% dole, plus nekih 10% koje ti umanjuju svake god. za starost vozila... ;)
Pritom, uz polisu daju gratis i pomoc na putu 24h u zemlji i po Evropi, nesto slicno kao AMSS.

p.s. Uvek mozes da trazis neki popust i ako te prvi put vide! To je pravilo koje uvek vazi svuda, a onaj ko ne pita... nece ga sigurno ni dobiti! :P

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-May-2011 6:41 
Mazda driver

Automobil: mazda 6
evo ti jedan primer...
mazda 6 2003 2.0 kasko zajedno sa kradjom(osnovica 850000) ucesce 10% min 50e 33.000 din ddor...istice mi 01.07.2011.
zvao sam skoro sve kuce i ovde je bilo najpovoljnije...jos da dodam da imam njihov kasko vec 3 god...a prve god sam udario psa na auto putu...i bez problema u ovlascenom servisu sve sredio...racun bio 270 hilj...dobio garantno pismo i dovidjenja...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-May-2011 9:48 
Site Admin

Automobil: Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
Ajde da i ja napisem koju, nemam nikog da ti preporucim da prodjes jeftinije, ali sam godinama kosristio DDOR kasko, naravno uzeo sam ga uz nov auto pre 5 godina, problema nisam imao nikakvih, 3 ili 4 puta sam sredjivao auto, 2 puta su me cuknuli a da nisam ni znao ko, samo rekao nepoznati pocinilac i cao, sve u ovlascenim servisima nikad nisu pravili proble, i kad je auto bio van garancije, uostalom osiguranje ni ne moze da ti odredi gde da idesm ti biras, a njihovo je samo da plate.

ps. cestitam na kupovini, ako te ne mrzi otvori temu i predstavi auto, mene bas interesuje isti i utisci vlasnika

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21-May-2011 12:08 
kakso zavrsen! :D 96500din ful kasko sa pokricem na teritoriji cele evrope sa 5% ucesca u steti +0-24 pomoc na putu besplatna slepanja itd itd... je rezultat visednevnog cimanja i pregovora! Elem pouka je sledeca budite gramzivi i alavi :D u pregovorima jer uvek postoji sansa za popust samo je pitanje koliko je ko uporan! Mislim da bih mogao da izuvcem isto ovo za 90000din ili bez mog ucesca za96000 ali mi se zurilo jer sutra (sad vec danas) idem u makedoniju pa sam u bio kratak sa vremenom... no sta je tu je ni ovo nije lose i da sve to je na 4 rate :D....
sti se tice predstavljanja hteo sam ja i ranije nego kisa pa je bio musav... tadko da kada se vratim iz fyrm kacim slike i dajem utiske... hvala svima na pomoci. pozzz

Reply with quote  
PostPosted: 21-May-2011 12:24 
Moderator

Koje je na kraju osiguranje u pitanju? ;)
Srecan put i da te vrhunski sluzi, u sta ne sumnjam! Taman da ga malo istestiras do dole... :drive: Cuvaj se samo radara, kamera, a Boga mi i presretaca! Ima ih bas na toj juznoj deonici.
U zdravlje! :bye

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21-May-2011 12:40 
u pitanju je uniqa osiguranje coek mi dao vizit kartu ako nekom treba saljem na pm misim cak da bi preko njega mozda i mogli kao mazda klub srbija da dobijamo i neki popust... no otom potom ako bude zainteresovanih ima da cimamo coveka :D sto se tice ostalih dunav osiguranje je jedino bilo da kazemo konkurentno ali su ispali pe*er*si tako da uniqa...

Reply with quote  
PostPosted: 21-May-2011 1:00 
Moderator

Odmah sam provalio! :lol4
Ja sam upravo kod njih! :D Jos ako si zavrsio posao kod Brane... :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 22-May-2011 10:49 
Nisam kod Brane... vec kod Dejana u ekspozituri u Zemunu.

Reply with quote  
PostPosted: 14-Apr-2017 12:04 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
Nisam nesto detaljno upucen ali problem ima zenin ujak.
Cisto onako informativno me zanima...
on je kupio nov auto (opel astru) pre 4,5 godina.. nzma tacno i od tad placa kasko.

Ja mislim da on mora imati full kasko, kad je u pitanju nov auto.. kako god

pukla mu je soferka i sad kasko trazi da pola plati on pola oni... jel to neka prevara tj pokusavaju na mufte nesto ili ?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Apr-2017 8:55 
Mazda lover

Automobil: Mazda 323 bj 1,6 16 v
Mislim da tu ide valjda do deset procenata učešća, kada je veća šteta, a da ostalo plaća kasko. Mislim da ima i neki minimum u iznosu učešća, tako da može da se desi ako je manja šteta da taj minimum procentualno izgleda veći... Ko je bolje upoznat sa materijom neka me ispravi ako grešim...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Apr-2017 9:01 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Zavisi pod kojim uslovima je sklopio polisu. Ima bez učešća i sa učešćem.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Apr-2017 11:50 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
:ija
sto kaze Sky sve zavisi od paketa. meni je valjda 5% ucesca moga ili minimum 50eur a kompletni je kasko. Mozda je ujak u medju vremenu presao samo na osiguranja stakala mada ja dok sam imao samo to bilo je da osiguranje snosi celu cenu. Mora da procita polisu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Apr-2017 1:27 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
Aham... zapravo, nije da treba pola (mada je to mozda pola iznosta) nego treba da plati 50e. Tako da moguce sto kazes... da je to minimum ucesca.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]