It is currently 18-Jun-2018 3:46

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Laze skala za km/h
PostPosted: 19-Nov-2010 1:33 
Zna li neko da mi kaze zbog cega bi sve mogla da mi laze skala,npr da idem 80 km/h a pokazuje 90-100?

Reply with quote  
 Post subject: Re: Laze skala za km/h
PostPosted: 19-Nov-2010 9:20 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 323
Nisam imao priliku da za takav problem cujem sto se tice mazde ali mom drugu na mercedesu je lagala zato sto se olabavila sajla pa je promenio ... Mozda nije to ali probaj :bye
:ziveli

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Nov-2010 9:26 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
znam da do tog odsupanja u kilometrazi dolazi, kad promenis dimenzije tockova tj. stavis veci precnik felne i sire gume. Samim tim poremetis te mere i onda ti prikazuje nerealnu kilometrazu ali ne bi trebala razlika da bude veca od 5-10 km/h, koliko ja znam. ;) Jedino ako stavis 5 puta vece dimenzije od fabricki propisanih pa da bude razlika 20km/h, ali to vec nisam radio... ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Nov-2010 9:46 
Pa bile su na njoj 185/60 r14,ja sam stavio 185/65 r14,a fabricke su 185/70 r14 ali se teze nalaze,tako da po tome ima logike,ali opet mislim da je to mala razlika,a ima jos nesto,negde do 60 km/h mi igra skala posto je pocepan rukavac skale,a na vecoj brzini je mirna,pa moze li zbog toga da pokazuje nerealno?Hvala na pomoci! :)

Reply with quote  
PostPosted: 19-Nov-2010 10:47 
Moderator

naravno, moze da bude i to! Pogledaj :arrow: viewtopic.php?f=234&t=46771 :bye

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Nov-2010 6:35 
Pa iz svega sam izvuko zakljucak da postoje tri mogucnosti,prva je da je zbog dimenzija guma,druga zato sto joj prekinut bozir ili kako se vec zovemrukavac kroz koji ona prolazi i zbog toga poskakuje,ali mozda je i trece,ja sumnjam da je na njoj vracana kilometraza,pa mozda je nesto poremeceno zbog rasturanja km sata,u svakom slucaju zamenim sajlu i onda cu biti blizi resenju :)

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Nov-2010 10:13 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
Sa tim gumama kada ti pise 100 km/h realna brzina je 97 km/h i to je samo 3%
Znaci moze biti do sajle posto ti se i trese...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Nov-2010 10:41 
Druze ja sam imao problem na 323f BG 90' sa sajlom brujala mi je od 60km/h pa na vise ali samo kad je hladno ispod nule, nije mi bilo jasno sta se desava :shock: i na kraju mi je pukla sajla. :zid1: Kada skines sajlu mozes da rastavis buzir, tamo gde se kaci sajla na menjac tu se savija na dole, i valjda su predvideli da ce tu pucati sajla pa su napravili buzir na rasklapanje. Ima neka plasticna budza razdvojis i vidis, buzir ako je zdrav mozes promeniti samo sajlu,dosta jeftinija varijanta, ja sam menjao to manje parce sajle bila neka smesna cifra 200 -300din... :palac

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Nov-2010 10:47 
Znam ali meni je pukao bozir,ne znam kako bih objasnio uglavnom zbog njega igra do 60,a meni je sajla iz dva dela,na njoj mi je ostecen donji deo tj bozir na njemu ali na otpadima nece da mi prodaju donji deo nego samo komplet sajlu a za nuu traze 15e :o

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Nov-2010 10:54 
Ja bi trebao zameniti samo to parce bozira ali nisam uspeo da ga razdvojim kada sam skidao,a sajla je ok!Hvala na informacijama svima!

Reply with quote  
PostPosted: 19-Nov-2010 11:58 
Moderator

Ja sam bio zamenio celu sajlu na 323f i uze mi 20e u to doba, pre jedno 4 god. Koliko se secam, nije mogla iz delova da se menja ali ja sam svakako morao celu da zamenim jer mi je otisao pinjol na vrhu koji ulazi u cajger! Tj. izlizao se od silne kilometraze... :bye

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Nov-2010 2:19 
Imas servis Stevcevic na cosku Visnjicke i Mije Kovacevic oni prave sajle i ok su sa cenama, pa ih pitaj mozda rade i buzire, nisam siguran...

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 13-Dec-2010 11:55 
Ljudi, ova razlika u dimenzijama guma daje lažnu brzinu, za oko 6% veću. Osim toga, svi cajgeri ovoga sveta lažu na taj način što pokazuju veću brzinu od realne. Uz ta dva faktora, potpuno je normalno da pri realnih 80 km/h cajger pokazuje 90.

Ja tu ništa ne bi' dirao, ne bih bacao pare.

Reply with quote  
PostPosted: 29-Dec-2010 1:49 
Ja imam mazdu 323F BG '90. sa gumama fabrickih dimenzija pa ipak brzinomer pokazuje za 10Km/h manje (pri realnoj brzini od 60Km/h brzinomer pokazuje 50Km/h), da nije i kod mene u pitanju sajla? :?:

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02-Jan-2011 1:18 
Evo ovih dana sam testirao brzinu gps-om,ali gps-om u telefonu,program Garmin,i pokazuje da laze, na 25 pokazuje 30,na 53 pokazuje 60,na 80 pokazuje oko 93,nisam testirao na vecim brzinama posto je klizavo,ali testirao sam i drugovima,i njima ne pokazuje po gps-u nego isto laze za pomalo,ali nisam uporedjivao da li nam isto laze ili ne,kada zamenim sajlu opet cu testirati,pa javljam rezultate.

Reply with quote  
PostPosted: 02-Jan-2011 10:18 
Moderator

GPS ne znam koliko je merodavan makar sto se tice merenja brzine! Mislim da on tu ipak odstupa kao sto i pise u prospektu da ima odstupanja u lociranju 2-5m samim tim verujem da onda ima odstupanja i u merenju brzine. ;)
Evo imam Garminov uredaj i na mom autu je merio brzinu od 202km/h a na cajgeru mi je pisalo 210/km/h, provalio sam da neko od njih dvoje laze za tacno 8km/h! Na svakoj brzini razlika je uvek bila 8km/h! Pritom imao sam fabricke felne i tek kupljene nove gume u i to u fabrickoj dimenziji! ;)

Evo bas jedne slike sa tog puta kad sam se vracao iz Nemacke, gde se vidi po gps-u da vozim 123km/h, a na cajgeru je bilo za pola mm preko 130/kmh

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03-Jan-2011 3:24 
Sada si me bacio na razmisljanje,bojim se ako vozim po gps-u da me ne uhvate na radar,ako on laze,ali oni sto testiraju brzinu 0-100km/h,sve preko gps-a testiraju,moram bas da se raspitam oko toga jer po njemu ispade da svaki auto laze... :shock:

Reply with quote  
PostPosted: 03-Jan-2011 4:53 
Moderator

Pa to ti kazem! ;) Mada, cuo sam jos jednu pricu od drugara. Vozi BMW 2009. god i ima Becker GPS, kod njega isto pokazuje razlicito! Znaci druga marka auta i druga marka GPS-a. Kaze da su navodno svi automobili nastelovani da malo vise pokaziju na cajgeru nego sto jeste ;) kao bas iz tog razloga da bi vozaci pomislili da voze vise nego sto je dozvoljeno... npr. ako je ogranicenje 70 km/h i ti toliko vozis po cajgeru, ustvari ides realno oko 60km/h ;) Ima tu ocigledno neka zvrcka, nisam je ni ja jos tacno provalio...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03-Jan-2011 5:19 
Ja ipak verujem vise gps-u,a sta je zapravo tacno- :glup jedino da pitam druga policajca da mi izmeri na radar :D oni ne smeju da grese,tu bi bilo sigurno tacno :D

Reply with quote  
PostPosted: 04-Jan-2011 4:09 
Moderator

nemoj samo, kad te upuca na radar da bude juu vidi prekoracenje :lol4 pa da ti odgonetne koliko si tacno prekoracio :lol3 jer po ovim novim, ne mogu da se obrisu merenja.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 04-Jan-2011 4:28 
Da bude samo skljoc i gotovo. :D Ali moracu da ispitam nekako,bas me zanima,a ima jos jedan nacin.Kada sam bio u Nisu,u jednom delu grada postoji svetleci znak,i kada ides prema njemu pise ti brzina,ako predjes 50,pise uspori,ako ne pise hvala,ali i po njemu kao da laze za 8-10 :shock: Slikao sam bio,ali sam izbrisao sliku. :cry:

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 10-Jan-2011 3:10 
GPS je precizan u merenju brzine kada tu brzinu uspostaviš i držiš je konstantnom. GPS nije precizan kod dodavanja i oduzimanja gasa, tj. kod česte promene ritma vožnje. Prosto, mehanizam po kojem se određuje položaj nije sposoban da u svakoj milisekundi izračuna nove parametre zbog svih nesavršenosti GPS sistema. Ipak, kada je brzina stalna, makar na nekoliko sekundi, ili bolje nekoliko desetina sekundi, tada je računica korektna.

Cajgeri lažu pa lažu, takva je praksa svih proizvođača. Ipak, ovaj slučaj pri kojem je brzina na cajgeru bila veća od realne, nije uobičajen niti regularan. Tu bih se već pozabavio cajgerom.

Reply with quote  
PostPosted: 10-Jan-2011 6:30 
Moderator

pa pitanje i jeste koja je u stvari realna brzina??? :glup

na mojoj mazgi sumnjam da cajger ne radi kako treba... ;) a tek kod drugara na BMW-u 2009.god. mislim da je to tek tesko... ;) Ili su tacni ili su namerno tako podeseni, nesto od ta dva jeste.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 10-Jan-2011 6:47 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
@nikolicu dosta je i da ti 200 ide mazda. Za taj 1.6 mislim da je i najbrza od svih dizelki :D
A kad smo vec kod laganja laze cajger i na golfu4 i to za 7km/h. Kada pise na cajgeru 70 km/h na mom garmin-u na mobilnom pise 63 km/h...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 10-Jan-2011 8:23 
Nazalost,svi cajgeri lazu za oko 7-8km...na svakom autu...to je jednostavno tako napravljeno...Pokazuju vise naravnooooo....

Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]