It is currently 18-Jun-2018 3:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ] 
Author Message
 Post subject: Mazda 2 zastita
PostPosted: 30-Mar-2009 2:14 
Mazdaš u povoju

Kupujem novu Mazdu 2 i zanima me da li joj treba jos neka zastita od kradje, mada kazu da se mazde ne kradu.
Ima kod kljuc sa imobilajzerom i elektronsku blokadu motora.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Mazda 2 zastita
PostPosted: 30-Mar-2009 8:12 
Neumorno blebetalo

Realno, sve se krade. Samo su neki automobili vise na meti lopova od drugih.
Moj predlog ti je da ugradis alarm, cisto da se klinci iz kraja ne bi navadili i razbili ti staklo da vide sta imas unutra (ako ti je ostalo nesto na vidnom mestu).

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Apr-2009 10:24 
Site Admin

Automobil: Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
Sto kaze Vocko stavi neki alarm, i to ti je dosta, nisu Mazde interesantne za lopove, cenim da na jednu ukradenu Mazdu ide jedno 1000 onih wagena, audija i te boranije :lool:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Apr-2009 10:36 
slazem se...turi neki alarm da pijuce a ako hoces da se ranis malo umuljaj i zeder uz alarm i miran si...

Reply with quote  
PostPosted: 15-Apr-2009 2:39 
Mazdaš u povoju

Ma kasko i boli te uvo. Ja imam trojku, full kasko sam je i ne mislim o tome. ako neko nameraci da ti ukrade auto ukrasce ti ga ma sta god stavio.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Apr-2009 3:23 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda6 2.0 DIRECO-D
Alarm je sasvim dovoljan. Dodaj i kasko, minimum zbog stete na autu. Ako se odlucis da uzmes kasko doplati i pokrice od kradje i mirno spavaj. Sve u svemu:

-Alarm te stiti od lopova pocetnika koji bi da se zezaju/vezbaju na tvom autu
-Kasko te stiti od raznoraznih stetocina
-Full kasko ti omogucuje miran san.

Moja 6-ica je pokrivena i alarmom i full kaskom (i u zemlji i u inostranstvu).

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Zaštita od krađe
PostPosted: 07-Jun-2010 11:35 
Cime ste obezbedili svog ljubimca?
Koliko se uopste kradu Mazde? Po nekim izvorima to su automobili ciji bi vlasnici trebali mirno da spavaju, ali....
Posto mi je auto jos uvek u garanciji, ne znam kako ce prodavci da reaguju ako ugradim nesto sto nije fabricko...a tu pre svega mislim na alarm, parking senzore, itd...
(alarm koji mi nude u Mazdinim servisima kosta 200 Eur, a ne deluje mi kao adekvatna zastita)

Kakva su vasa iskustva?

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 07-Jun-2010 12:43 
Nisam nista stavio, ako ga budu krali, ukrasce ga sta god ja imao od zastite... :)
S obzirom da ima dobru zastitu od kradje, ko god proba da krade, nije obican lopov. A za njih ti alarm i ostalo nece pomoci... :)
Alarm je mozda jedino dobar za cigane i sitne lopove da ti ne kradu radio i tako te stvari, ali ni na to vise ljudi ne obracaju paznju (kada svira alarm) tako da i od toga slaba vajda... Osiguraj lepo prozore i ako ti ukradu nesto kupis novo od tih para koje bi dao za alarm+ugradnju... A inace fabricki radio nikada nije bio interesantan za kradju, makar koliko ja znam. :D

Reply with quote  
 Post subject: Re: Zastita od kradje
PostPosted: 07-Jun-2010 1:22 
Site Admin

Sto se tice garancije, ne bi trebao da imas problema, ja kad sam uzimao auto stavio sam taj sto se ugradjuje kod njih(profil), ali isto su mi tad rekli u profilu da oni nisu maltene imali ni jedan ukraden auto, jednostavno na ovim prostorima su jedino zanimljivi nemci, svi ostali spadaju u par posto ukradenih.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 07-Jun-2010 1:41 
Neumorno blebetalo

Na svakom autu do sada smo imali alarm, ovo je prvi na kojem nemamo. Da kucnem o drvo, zaista nikada nista nije bilo i nadam se da nece, a i uvek gledam da parkiram gde je malo prometnije sto se ljudi tice.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 07-Jun-2010 2:31 
Ne znam kako je u BG-u, ali u NS-u bas treba da se izbegava da se parkira tamo gde je prometno... :)
Najvise se krade tj. obija po takvim mestima... Znaci sto veca rupa od ulice to bolje... :D
Brat je sluzio civilnu vojsku u zabavistu kao obezbedjenje, na svakih par dana je bilo obijenih kola i to bas onda kada roditelji dolaze po decu, tako reci uvek je bilo mase ispred zabavista i ni jednom nije "uhvacen na delu"... :)

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 07-Jun-2010 11:08 

Automobil: Mazda6 2.0 DIRECO-D
Od prvog dana sam auto obezbedio najboljom mogućom zaštitom - puno kasko osiguranje. :palac

Nakon isteka garancije je ugrađen i alarm i to samo zbog popusta na polisu. Za ovih 7+ godina niko mi nije ni "pogledao" auto ali se kasko isplatilo na nekim sitnijim nezgodama (nemam garažu pa mi je auto parkiran na ulici).

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 01-Sep-2010 5:44 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
cybland wrote:
Od prvog dana sam auto obezbedio najboljom mogućom zaštitom - puno kasko osiguranje. :palac

Nakon isteka garancije je ugrađen i alarm i to samo zbog popusta na polisu. Za ovih 7+ godina niko mi nije ni "pogledao" auto ali se kasko isplatilo na nekim sitnijim nezgodama (nemam garažu pa mi je auto parkiran na ulici).

Bravo! :palac i ja isto! :ziveli
Hteo sam neke alarme i zeder da stavljam, medjutim kad sam se raspitao za kasko i sve sabrao, video sam da bi to bile bacene pare na te zastite, a ovako je auto osiguran ne samo u slucaju kradje,vec i u slucaju bilo kakve stete s' obzirom da ga isto drzim na ulici. ;)
Inace u General autu su mi rekli da je mazdina farbicka zastita odlicna i da lopovu bas treba da se cima oko nje da bi je savladao a pritom nisu im toliko interesantne. :D Sto su mi isto potvrdili i u osiguravajucoj kuci, gde kazu da nisu imali neke zabelezene slucajeve u vezi mazde koja inace spada u najmanje rizicnu grupu vozila! :bravo1

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Nov-2011 8:22 
Moderator

Jel obracate paznju gde se parkirate nocu?
Kod mene u kraju vec duze vreme operisu vozila tako sto redom svima na parkingu lupaju zadnju soferku, da bi uzeli prvu pomoc i ostalo iz kompleta...! :bich U 99% su hatchback-ovi, onaj 1% je kad se za*ebe ne gledajuci da je sedan! :prut Ja sam tek skoro provalio da imam fabricko duplo zakljucavanje svih vrata i gepeka sa spoljne i unutrasnje strane, bas iz tih razloga upadanja na brzaka.
Inace opet su poceli da dizu tockove tj. da bacaju automobile na zemlju bez klocni! :mad: Posebno sad, kad je ova magla...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Nov-2011 11:20 

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
I cigani najvise kradu akumulatore u zadnje vreme jel se dobro prodaju :shock:

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 20-Nov-2011 3:01 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
znaci izbegavati parkiranje po budzacima i neosvetljenim mestima.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Nov-2011 5:32 
Site Admin

Sreca pa kod kuce auto ispod prozora, u firmi imam parking isto ispod prozora, tako da sam valjda siguran.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Nov-2011 9:26 
Site Admin

Stvarno postaje opet katastrofa, jos ce biti i plus sto nemas lepe felne i tako te stvari :zid1:

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Nova Mazda 3
PostPosted: 23-Apr-2015 5:32 
Pozdrav svima. Interesuje me koliko mirno spavaju kolege, vlasnici nove Mazde 3 (2014) i da li preporucuju bilo sta u stilu Zeder-a, Kandze ili slicno. Koliko uspevam da se informisem, Mazde se manje kradu, fabricka zastita je solidna, itd. Ipak ocekujem najbolje informacije iz prve ruke, od Vas, vlasnika istih, dok mi automobil jos nije urucen. Hvala puno !

Reply with quote  
 Post subject: Re: Nova Mazda 3
PostPosted: 23-Apr-2015 7:29 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Kada sam se ja raspitivao , lik koji radi to rece mi da se Mazde ne kradu toliko , da ih je cak i mnogo teze ukrasti nego evropljanje i predlozio mi eventualno zamenu prikljucka za dijagnostiku sa nekim ne standardnim prikljuckom koji ostaje kod tebe i kojeg nosis na servis.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Apr-2015 7:36 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Čestitke na kupovini, nisi pogrešio, auto bukvalno bez konkurencije! :ziveli Bude bez brige, moj prijatelj iz policije mi je navodio spisak lopovima interesantnih kola, a mazda svakako nije ni na dnu liste. Svakako možeš uraditi ovo što Guslar navodi, imam i čoveka koji mi je na drugom autu to radio skoro. Hoće li imati kasko? Kad očekuješ auto, boja?

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Apr-2015 7:58 
Moderator

Samo kasko uradi i mirna glava po pitanju svega... a najvise od ostecenja po parkinzima jer su delovi karoserije i svetlosne grupe poprilicno skupi, tako da bi mene vise brinulo to nego lopovi jer gereralno japanci njima nisu zanimljivi, a Mazde po najmanje posto nisu toliko masovne.
Ja moju kad sam uzimao bila je stara 4 god. i posto zivim u kraju gde se krade sve zivo... hteo sam odmah zeder da stavim, alarm i kasko, kad su mi rekli u osiguranju da je po statistici Mazda jedna sa najmanje rizika od kradje, odustao sam od Zedera i za tu cifru osigurao Mazdu ful kasko, i idalje, miran od svega...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Apr-2015 9:18 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Cestitke na kupovini, pravi izbor!
Mazde se ne kradu tako da si miran, mozes neki zeder/kandzu ili izmestanje prikljucka mada verujem da nema potrebe a kasko je mnogo dobra stvar i tu se (ako se moze) ne treba se dvoumiti

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]