It is currently 20-Mar-2019 6:12

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 06-Mar-2019 1:16 
Mazdaš u povoju

Ima li neko da preporuci majstora koji bi mogao da ode sa mnom na auto plac u Zemunu da pogleda jednu Mazdu 3?
Ne moze da se vozi u servis jer auto nije registrovan.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Mar-2019 7:38 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6 GY
Odeš u servis i pitaš da li bi neko od majstora pošao sa tobom.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Mar-2019 10:25 
Mazdaš u povoju

Burek wrote:
Odeš u servis i pitaš da li bi neko od majstora pošao sa tobom.

Zvao sam vec servis Forma gde sam pre odrzavao auto dok sam vozio Mazdu i Mitsubishi, ali niko od majstora ne moze.
Ako imas preporuku za neki servis gde bih mogao da probam (pozeljno u Zemunu jer je tamo plac), napisi molim te.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Mar-2019 12:33 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Imas ovde dva klubska majstora u Beogradu, Rokija i Melcera, kontaktiraj njih pa vidi dali su zainteresovani da ti pomognu.

Budi svestan jedne stvari, bilo koji majstor ako nisi dobar prijatelj sa njim ce traziti da mu platis "gledanje" auta, a mnogi ce to odbiti da rade cak i prijateljima. Jako je nezahvalno doneti procenu o sanju auta na nekom placu, koji niti mozes da pomeris i provozas, plus se svaki od tih auta na placevima debelo licka, pere se motor i sl. tako da neke mane ni majstori nemogu da vide. Zbog toga majstori generalno izbegavaju (da se ogradim, majstori koje ja znam i sa kojima saradjujem, mozda negde ima neki koji rado po ceo dan gleda polovna auta) da procenjuju stanje polovnih auta, jer ce posle biti on rekao da je auto dobar a motor tropa recimo...

Da sam na tvom mestu, izucio bi po forumima i guglu mane tog specificnog modela koji gledas, i kada sam na placu bi obratio paznju upravo na te stvari. Premasi recimo truli kao lud na zadnjim rubovima, i onda na placu prvo gledas u kakvom je stanju limarija. Neki modeli imaju manu sa lancem na motoru, pa ako je to boljka modela koji gledas, usmeri se na to. I nemoj emotivno da se vezujes za odredjen auto na odredjenom placu, bices pod utiskom i impulsivno ces ga kupiti. Idi pogledaj, pa dodji kuci i pusti da odluka "prespava", i ako na kraju resis da uzimas onda idi i kupi auto.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Mar-2019 2:07 
Mazdaš u povoju

[quote="chupo"][/quote]

Hvala na savetima chupo.
Ovakve usluge i treba da se naplate. Ipak cimam coveka koji bi mozda za to vreme radio i zaradio.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]