Mazda RX-8 - Servis i generalna

roki323f
dr. mr. sci. prof. Mazdologije
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323 f BA 1.5
Odakle nam dolazite (where are you from): Pancevo city

Re: RX-8 - Servis i generalna

Post by roki323f » 20-Jan-2014 5:10

Pa znas kako nisam nikada tako radio kod mene nema budjenja tako da ne znam sta da ti kazem ne mogu ti pomoci :(

Sveto_RS
Mazdaš početnik
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): novi sad

Post by Sveto_RS » 20-Jan-2014 8:38

Nov motor za rx8 kosta 5800€.
Rx8 bez renesis motora, nije rx8!

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by Djole » 20-Jan-2014 9:56

Bas tako! :palac
Uzeti RX-a da bi unutra ubacio Oto motor je po meni cisto skrnavljenje, pa njegova car i jeste upravo u tome, a ne u sasiji!
Ako neko nije u mogucnosti da odrzava RX-a, ne treba ni treba ni da ga uzima. ;)

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Odakle nam dolazite (where are you from): Slovenija

Post by skydriver6 » 20-Jan-2014 11:03

Kao što Đole kaže, a ja bih dodao da bi mi to isto bil ko da neko u poršea ubaci motor od clia. Kako ovi motori ne traju naračoto dugo, a pružaju neverovatan osećaj u vožnji, sa potrošnjom jedne zastave bez plina, rx8 je definitivno za drugi auto u kući, ako neko ima mogućnosti za to. Ako se koristi za svaki dan (grad i putovanja), neće potrajati, a i koštaće mnogo.

pedja89
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 105 CD
Odakle nam dolazite (where are you from): Šabac

Post by pedja89 » 20-Jan-2014 11:22

Meni za to i treba, da bude 3 auto u kuci, ali samo za mene :-D
Nego strasno me kopka sto je nekima crkavao taj motor na nepunih 100k, sto verovatno znaci da nisu odrzavani, a ima ih dosta po oglasu sa predjenih +200k .
Kako prepoznati dobar i zdrav motor, koji uz odrzavanje moze da predje jos dosta, i moze li da se menjaju zaptivke u rotorima, pre nego sto odu skroz i rotori i kompresioni prostor.
Moze li posebnu temu neko da otvori, sve o rx-8 i wankelu.
Za 4k dobar primerak moze da se kupi, pa mozda ima jos neko koga zanima i ko zeli da poseduje ovu masinu.

Djole
Moderator

Post by Djole » 21-Jan-2014 12:07

U dobroj si temi kao sto naslov kaze, samo smo je malo pocistili od ovih cestitki i pozdrava... :vestica :)

Crkavao je nekima taj motor i na 40-ak hiljda km ali to su vlasnici koji su uglavnom paljevine na brze masine (cast izuzecima) i nemaju pojma sta je to Wankel rotacioni motor koji trazi vrlo specifican tretman odrzavanja i voznje, a vecina pravi fatalnu gresku, pa ga voze i odrzavaju kao da je Oto (cilindricni) motor.

ZiX
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Toyota Celica STI
Odakle nam dolazite (where are you from): BGD

Post by ZiX » 21-Jan-2014 3:21

Mislim da taj auto još uvek nije za naše puteve zbog manjka servisa koji rade vankela,pa samim tim ni održavanje ne moze da bude na nivou kakav zahteva ovaj motor.mislim da je tu ključni problem i kad se još doda da taj auto kupuju za cepanje,jasno je zašto ce pre da strada.

Kobacks
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 1.8i 626 2.0 MX3 V6
Odakle nam dolazite (where are you from): Trstenik

Post by Kobacks » 21-Jan-2014 4:14

ZiX wrote:Mislim da taj auto još uvek nije za naše puteve zbog manjka servisa koji rade vankela,pa samim tim ni održavanje ne moze da bude na nivou kakav zahteva ovaj motor.mislim da je tu ključni problem i kad se još doda da taj auto kupuju za cepanje,jasno je zašto ce pre da strada.
Ko te to slagao kad imamo mi naseg rokija koji svaki motor dize iz mrtvih :D :D

ivansd
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 626 2.0D GD & 323f 1.8 16V
Odakle nam dolazite (where are you from): Smederevo

Post by ivansd » 21-Jan-2014 5:47

skydriver6 wrote:Kao što Đole kaže, a ja bih dodao da bi mi to isto bil ko da neko u poršea ubaci motor od clia. Kako ovi motori ne traju naračoto dugo, a pružaju neverovatan osećaj u vožnji, sa potrošnjom jedne zastave bez plina, rx8 je definitivno za drugi auto u kući, ako neko ima mogućnosti za to. Ako se koristi za svaki dan (grad i putovanja), neće potrajati, a i koštaće mnogo.

upravo to rx nije za odlazak na posao to je vikend auto za uzivanje u voznji!!
Image

roki323f
dr. mr. sci. prof. Mazdologije
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323 f BA 1.5
Odakle nam dolazite (where are you from): Pancevo city

Post by roki323f » 21-Jan-2014 8:19

Evo linka ko hoce malo vise da se bavi texnickim podacima da kazem RX8 Service Manuals

http://www.rotaryheads.com/PDF/RX8/

ZiX
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Toyota Celica STI
Odakle nam dolazite (where are you from): BGD

Post by ZiX » 22-Jan-2014 12:59

Kobacks wrote:
ZiX wrote:Mislim da taj auto još uvek nije za naše puteve zbog manjka servisa koji rade vankela,pa samim tim ni održavanje ne moze da bude na nivou kakav zahteva ovaj motor.mislim da je tu ključni problem i kad se još doda da taj auto kupuju za cepanje,jasno je zašto ce pre da strada.
Ko te to slagao kad imamo mi naseg rokija koji svaki motor dize iz mrtvih :D :D
Pa ja sam jasno rekao da imamo manjka servisa koji se time bave a ne da nemamo ni jedan. ;) znam ja vrlo dobro sta nas dr.Roki moze veruj mi. ;) :)

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 22-Jan-2014 11:45

Djole wrote:Bas tako! :palac
Uzeti RX-a da bi unutra ubacio Oto motor je po meni cisto skrnavljenje, pa njegova car i jeste upravo u tome, a ne u sasiji!
Ako neko nije u mogucnosti da odrzava RX-a, ne treba ni treba ni da ga uzima. ;)
Don't be so sure, RX8 ima izbalansiraniju sasiju od RX-7 recimo, tako da je veoma pozeljan za swap, najcesce gurnu V8 pod haubu, mada nema sta nisu turali, jer sama sasija je veoma potentna.. :)

Mada, i sam motor moze da se tjunira fino na serijski ECU, ali je nesto za sta bih terao u UK auto, jer kod nas to nema ko da uradi..

Ali, da je specifican auto, i da je za drugi auto u porodici, i da se odrzava kako treba, APSOLUTNO SE SLAZEM.

Sto Mikica nema problema sa njime?Jer ga odrzava kako treba..ali to i kosta.
Image

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 22-Jan-2014 2:35

bas tako, glavni problem sa rx8 jeste sto ga svaka balavurdija kupuje , nadje za male pare i misli super! onda kad pocne da im se kvari jer menjaju brzine na 1500 obrtaja,da manje trosi, pa sipaju neko krs ulje koje nije odgovarajuce, pritom ga i ne menjaju na vreme...i onda kad pocne da se kvari piskaraju po internetu kako je to krs auto :glup
jednostavno receno, to je auto za dubok dzep, i kraj price!

Djole
Moderator

Post by Djole » 22-Jan-2014 3:22

TRIO_driver wrote:Don't be so sure, RX8 ima izbalansiraniju sasiju od RX-7 recimo
Nisam mislio na to, vec da je poenta da ako neko vozi RX-a, onda treba da ga okrece rotary tj. ono sto je Mazda i ugradila.
Ali dobro ima gi/gu/ga razni ljudi... i svako ce da uradi na kraju ono sto zeli. :krezubi

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 22-Jan-2014 6:52

Ja bih terao Wankela u Luce Coupe, ili 110S, ali ne bih imao nista protiv da RX-8 tera nesto osim Wankela.
Image

Sveto_RS
Mazdaš početnik

Post by Sveto_RS » 22-Jan-2014 7:57

srh wrote:bas tako, glavni problem sa rx8 jeste sto ga svaka balavurdija kupuje , nadje za male pare i misli super! onda kad pocne da im se kvari jer menjaju brzine na 1500 obrtaja,da manje trosi, pa sipaju neko krs ulje koje nije odgovarajuce, pritom ga i ne menjaju na vreme...i onda kad pocne da se kvari piskaraju po internetu kako je to krs auto :glup
jednostavno receno, to je auto za dubok dzep, i kraj price!
Slazem se 100% sa tobom!

Rx8 trazi velike obrtaje, tu se brzine menjaju minimum na 4.000 obrtaja, nikako ispod.
Bio sam vlasnik rx8 revolution sa 231cv i verujte mi da ima sasvim dovoljno snage! Narocito za nase puteve...
A za 4.000€, to moze samo da bude krs!

Da bi prepoznu dobru rx8, mora da pali iz prve kad je hladan, a i kad je vruc.
Nesme da gubi snagu i prekida do ga teras do kraja.
Svakako bi preporucio rx8 na kojoj je obavljen restyling (+2006) mnogo su sitnica popravljene.
Ona se prepoznaje, tako da nema sivu plastiku na ledja prednji sedista, nego je presvuceno kozom.

Vojing

Post by Vojing » 27-Jan-2014 10:43

RX8,super masina,samo treba znati rukovati sa njom,slazem se sa vama,mnogi je imaju,a ne pridrzavaju se pravila vezanih za taj auto,a najbitnija stvar je od kakvog se vlasnika kupuje takav auto.

Garantujem,da uz pravilnu voznju (uz svaku rx8 ide uputstvo kako se odrzava i kako se vozi) i uz redovno menjanje ulja (ne bilo kakvog) moze ladno da pregura preko 200.000km
Ne zahteva neka preterana odrzavanja,osim svecica koje se menjaju na svakih 30-40.000km i eventualno seafoam,za ciscenje rotora i komora ....eventualno i katalizator zna da zeza,ali nista strasno....da dodam i topla paljenja koja se delimicno otklone sa novim alnaserom (od 2003 do 2006 ide 1kw a posle se ugradjivao od 2kw ,sto znaci duplo brze zavrti rotore i brze upali)....

Mana po meni je jedino potrosnja :mad: (meni nikada nije trosila ispod 15l,a varira od 15l do 20l,recimo po jednom rezervoaru - 60l - nikada nisam uspeo da predjem 400km :evil: ) ...zato mi je RX treci auto u kuci :cool:

I na kraju,da dodam,povodom ubacivanja nekog drugog motora u RX,to ja licno nikada ne bih uradio,i ako sam sada imao priliku,ipak wankel pruza poseban osecaj koji ni jedan drugi agregat ne moze da pruzi :care

Sveto_RS
Mazdaš početnik

Post by Sveto_RS » 28-Jan-2014 9:52

Evo instrukcija za seafoam rx8

http://www.rx8club.com/attachments/seri ... -power-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

15l plina?
Moja su trosila ok 12l. Na otvorenom 10.5l bezolovnog 98.

Vojing

Post by Vojing » 12-Feb-2014 12:58

Meni je motor vec bio pri kraju,pa mislim da je to i bio razlog vece potrosnje,ali je zanimljivo da je benzina trosio sigurno oko 20l a plina je trosio oko 15l,to me je najvise cudilo? (tj nije mi bilo jasno kako je to moguce).....

Sada kada je stavljen drugi motor,plin je definitivno izbacen iz price,jer mislim da mi je i zbog njega nastradao motor....(p.s. kupio sam ga vec sa ugradjenim plinom,nije bila moja ideja :( )

Od dana stavljanja plina je presao maximalno 2000km i motor je nastradao....(gubitak kompresije,slabije paljenje kada je vruc)...

Tako da def. auto nije za plin i nije za sporu voznju :cool:

Udara po dzepu na sve strane,sem registracije :roll:

capirossi

Post by capirossi » 20-May-2014 5:57

Mislim da je rx8 predobar i stvarno mi se mnogo sviđa auto, krenuću sa pitanjima pa šta možete pomozite :D
Koliko priče o tome da se motor posle 100 000 km kvari piju vodu? Jesu li to stereotipi ili su i vaša iskustva takva? Uglavnom kod nas nema nijedan da je prešao ispod 70k

Obično su teme koje sam nalazio o ovom modelu zastarele, pa ima li sada majstora koji znaju da rade to, jel održavanje u suštini skupo?

Oko ugradnje plina se isto pitam, što se mene tiče šta god da kupim ugradio bih plin :D Imate li iskustva sa time na rx8 i koliko mu se smanji / poveća potrošnja i uštediš li se šta novca i da li nešto strada zbog plina?
video sam na oglasima da ljudi pišu oko potrošnje sledeće : 8l extra-urban, 10l urban i kao autoput tj čist put 12l, jel to tačna statistika? obično kod svih ostalih kola (oto motori) ide obrnuto da u gradu troše puno a na autoputu manje... Je li to kod rx8 uvek tako ili sam možda u pravu što mislim da oni gledaju potrošnju kada se brzina menja na 9000 rpm pa zbog "ne postizanja" tog broja obrtaja u gradu eto u statistici manje potrošnje?

Kod nas se cena kreće oko 5000-8000e, ne znam gde sam pročitao da su za te pare krševi?
Hvala svima koji mi daju informacije :)

Mare123
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Alfa 159

Post by Mare123 » 20-May-2014 7:21

Ja sam cuo price da uz dobro odrzavanje mogu da predju oko 150000 km bez problema... Isto tako kazu da im plin nikako ne prija i da smanji vek motora za pola, e sad da li je to tacno ne bih znao da kazem. To sto pricaju za potrosnju u gradu su ciste lazi, jer ni na jednom testiranju u gradu nije trosila ispod 15 litara benzina osim ako mu brzine menjas na 2000-2500 obrtaja cime se motor samo muci i to po meni nema nikakve logike jer je taj auto pravljen za to da se vozi sportski, a ne penzionerski. :drive:

capirossi

Post by capirossi » 21-May-2014 2:25

Jel bi mogao još neko nešto da doda :)

Djole
Moderator

Post by Djole » 21-May-2014 2:32

Sve ti u principu vec pise u ovoj temi, samo procitaj od pocetka do kraja, nema veze od kog datuma je. Tu je i majstor Roki pisao kad je radio radio remont jednog Wankela, mozda postoji jos neka tema negde u podforumu RX.

jasko

Post by jasko » 02-Aug-2016 10:59

Da ne otvaram novu Temu Koliko roki Uzima za ruke da sredi motor kada zakuca bas sam zagrejan Da Uzmem RX8 :) Ili Mozda jednostavno voziti dok ne zvekne pa Staviti drugi motor unutra i mirna glava :)

Djole
Moderator

Post by Djole » 02-Aug-2016 11:55

Sto se tice cene kontaktiraj Rokija, mada sve zavisi i u kakvom je stanju motor... sumnjam da moze neko u napred da ti kaze dok ne pogleda motor. ;)
Svakako ce te posavetovati sta ti je najbolje da gledas i posle radis.

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”