Mazda MPV zaglavljuje klapna na usisnoj grani

sukabb
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda MPV
Odakle nam dolazite (where are you from): Bajina Basta

Mazda MPV zaglavljuje klapna na usisnoj grani

Post by sukabb » 17-Feb-2011 5:45

Pozdrav drugari!
Danas se setih da nisam napisao da na mom autu postoji staticka greska KLAPNA USISA ZAGLAVLJUJE.kada sam bio kod majstor Ace u ZOOM-ZOOM servisu,rekao je da bi to moglo da se resi skidanjem grane i njenim ciscenjem ali da je to veliki posao.Mene zanima da li da to radim,ima li uticaja na rad motora i slicno.Voleo bih da cujem vase misljenje.

sukabb
Mazda driver

Re: Mazda MPV zaglavljuje klapna na usisnoj grani

Post by sukabb » 18-Feb-2011 1:32

Ima li ko sta da mi kaze vezano za ovaj problem? :(

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 18-Feb-2011 11:10

Problem je sto si jedini sa MPV-om ovde, a mi svi ucimo sa tobom.
Bilo bi lepo kada bi se Aca koji je registrovan ovde, oglasio i objasnio, ali...
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 18-Feb-2011 11:28

Aca je meni objasnjavo mada ja nisam ukapirao najbolje.Rekao mi je da je veliki posao ,da mora da se skine pumpa,zupcasti kais itd.kaze da moze da se vozi tako,mene mrzi da coveku dosadjujem na telefon i oduzimam vreme pa sam mislio da je lakse ovako,da saznam da li ima nekog stetnog efekta na motor .Ja cu to svakako uraditi samo da znam da li da pozurim ili ne.Hvala ,Vocko,veleiki pozdrav.

zoom-zoom
Mazdaš početnik
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 i 323GTR 1.8Turbo 4x4
Odakle nam dolazite (where are you from): ZEMUN

Post by zoom-zoom » 20-Feb-2011 3:50

Greska koja se javlja na 60% motora RF-T od 2002-2006 godine je cuvena greska C1119.
U Profilu smo tu gresku resavali dosta dugoa na jednoj Mazdi 6 sa 136ks i na kraju tek kada je zamenjena usisna grana problem se vise nije javljao. Do tada je bilo zamenjeno sve sto se moglo zameniti u garanciji.
Pod zamenu mislim sve sledece: racunar motora, racunar ABS, skidanje instrument table radi trazenja ostecenih zica, ABS komplet jedinicu i tek sa zamenom usisne grane problem je najzad resen.
Jedino osim zamene jeste teza varijanta, a to je da se skine usisna grana i da se sve klapne ociste i podmazu i da se proveri propustljivost ventila na samoj grani.
http://www.zoomzoom.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 20-Feb-2011 3:59

Hvala na odgovoru,Aco.Nisam hteo da budem dosadan kad sam dolazio u servis,mada nikako jos ne mogu da povezem sta ta klapna u stvari radi.Da li je otvorena ,zatvorena ili glavi.Zanima me da li to ima nekog efekta na rad motora ,potrosnju itd.Svakako cu doterati auto da to resim ,ali cisto informativno me interesuje.
Veliki pozdrav.

alfns
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): novi sad

Post by alfns » 25-Feb-2011 1:05

vec sam pisao o ovome na opstim temama pod naslovom "check engine mazda 6"

meni su rekli da ili da ocistim ili da skinem tu klapnu jer ne smeta ako je nema...sada mozda to nije ok ali bas bih voleo cuti misljenje mog imanjaka zoom zoom...

mada od kako se zadnji put ugasila lampica nije se vise ni palila a ja nikako da odem to da uradim...

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 25-Feb-2011 1:33

JA POCINJEM DA SUMNJAM DA JE NEKO MENI POVADIO SIJALICE IZ INSTRUMENT TABLE,JER NEMAM POJMA GDE MI JE LAMPICA OD TCS I CHECK ENGINE.NI JEDNA NI DRUGA NE RADI NI NA KONTAKTU,VOZNJI,PROKLIZAVANJU,A NA DIJAGNOSTICI POKAZUJE GRESKE USISA KLAPNE I TCS-A KOJE :zid1: NE MOGU DA SE IZBRISU!

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by Djole » 25-Feb-2011 10:30

eee prijatelju, tebi su to izgleda povadili iz table jer nisu mogli i hteli da srede taj kvar! I onda da bi zamaskirali i prodali auto :mad:
Nisi trebao da uzimas od tih likova, vidis da su muvatori neki, ko zna sta su tu jos sve petljali... :evil: Ali dobro sad, sta je tu je, ne mozes nazad. Vidi kako ce se pokazati u buduce ali ja bih lagano gledao da taj auto menjam... mada ti si vec dosta stvari i opravio na njemu :palac proveri samo da ne bude jos nekih iznenadjenja!

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 25-Feb-2011 11:16

Pod hitno cu to da proverim,prijatelju.Ubedjen sam da su to uradili.Sve ostalo sam resio,auto je ok sada ,mada sam dosta para ulozio.ja tako nesto nijad ne bih uradio,moju Zafiru sam prodao sa 4 nove zimske guma koje su stavljene na 2 dana pre nego sto sam kupio Mazdu.Ima svakakvih ljudi,provericu pa javljam da li je stvarno to u pitanju,ali nista me nece iznenaditi da jeste.Verovatno nisu mogli da rese taj problrm jer bi ih skupo kostalo,ali je ljudski reci sta i kako.Strasno!

Djole
Moderator

Post by Djole » 25-Feb-2011 11:34

Ti i ja nismo trgovci automobilima da bi se tako ponasali i uvaljivali ljudima koske ali oni upravo to jesu! :mad: Bese nisi uzeo od vlasnika, vec sa placa iz Sabca koliko se secam? Ako je Sabac... oni su poznati po uvaljivanju, budzenju i muvanju na automobilima! :bich :mad: Brdo njih uvozi teske havarije, skababudzi ih ovde, povade i lampice za airbag-ove da ne bi svetlele, sve to vrlo vesto upakuju i ako nisi forenzicar, obican covek to ni ne provali i misli ima arbag-ove kad ono... :mad:

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 25-Feb-2011 11:45

Jeste,druze,tamo sam ga uzeo.pravio se lud za ono lupanje u menjacu,kao mora to tako.Sreca moja te se u neke stvari malo razumem,pa sam mu oborio cenu zbog toga.

Ali nisam obratio paznju i sad ne mogu da verujem da je neko spreman da povadi sijalice i slicno.
Ma resicu ja to,nije problem,neka kosta koliko koliko god bude moralo.Ali jedva cekam da ustanovim da li su sijalice tu ili ne,ako nista nazvacu ga ,pa da mu kazem sta mi je na srcu!

Djole
Moderator

Post by Djole » 25-Feb-2011 12:29

Ako je reg. firma a trebalo bi... sad po novom zakonu o potrosacima mozes da reklamiras svaki proizvod ili uslugu, a auto placevi ce morati (ako vec nisu) da izdaju garanciju na ta vozila koja prodaju! Inace mozes da ga prijavis centru za zastitu potrosaca! :D

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 25-Feb-2011 5:51

Registrovana mu je firma za prodaju automobila.CUo sam za taj zakon o zastiti potrosaca,mozda se bas njemu olupa o glavu.Ako bude to u pitanju,naucicu ga pameti!

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 25-Feb-2011 8:45

Kupio si auto prosle godine, ne vazi za tebe. Uostalom procitaj ugovor koji si potpisao, makar je moj takav, ogradili su se od bilo kakve tuzbe, zalbe ili bilo cega slicnog.

btw Kvacilo je doslo redovno za zamenu, nazalost prelomilo se na tebi, trebala je kalibracija da se uradi zbog potrosonje i to je redovan servis. Srecom ovo sa leptirom je poznat problem i zna se resenje.
Nazalost na tebi se zalomilo, ali osim toga te auto sluzi bez problema?
Image

Djole
Moderator

Post by Djole » 25-Feb-2011 8:49

Eto ti ga na, cvrc! :mad:

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 25-Feb-2011 11:23

Vocko,sve ja to razumem.Kvacilo ,kalibracija ,veliki servis...A sta da su izvadili sijalicu od airbag-a,pa da sam se nedaj boze slupao,a mislim da radi?Veruj mi da jedva cekam da proverim da li su u pitanju sijalice!

Djole
Moderator

Post by Djole » 26-Feb-2011 3:44

Ako ti pali sijalice za airbag-ove prilikom kontakta, onda su tu i trebali bi da sljakaju! :)
Ali ne bi bilo lose da odes kod nekog svog majstora koji ima dijagnostiku ili u ovl. servis pa da te nakace i ocitaju, tj. isproveravaju sve da li je u funkciji! ;)

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 28-Feb-2011 3:49

Sijalica od airbag-ova prilikom kontakta sija i posle se ugasi.Trebalo bi da je to u funkciji.
Ma svasta se danas radi,nece mi biti cudo ako su sijalice od check engine i tcs izvadjene.
Ovi majstori ,tj 2 :) koja postoje u B.Basti su u guzvi,tako da cim proverim sta je ,javicu.

alfns
Mazda driver

Post by alfns » 12-Apr-2011 11:17

sta je na kraju bilo sa klapnom na usisu???

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 10-Aug-2011 6:41

Jos uvek nista nisam dirao oko klapne.Vozim tako,presao sam 25000km ,za sad nema apsolutno nikakavih problema.Veliki pozdrav za sve drugare i ljubitelje Mazde.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 26-Apr-2012 12:32

Pozdrav drugari!
Juce sam bio u servisu i posle ovoliko vremena dijagnostika je uspela da ponisti gresku vezanu za rad klapne!pokusavali smo vise puta bez uspeha,ali juce je to uradjeno.zanima me kako se to desilo kad nista nisam radio oko toga?

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 07-Aug-2012 7:44

Pozdrav svima.potrebna mi je mala pomoc.Ponovo danas bio na dijagnostici,pokazalo gresku opet na toj klapni.majstor je ustanovio da ne radi ,tj da je crk'o vakum ventil koji upravlja tom klapnom.Ima li neko informaciju gde to moze da se kupi i koliko je para?

alfns
Mazda driver

Post by alfns » 17-Aug-2012 12:34

Isti slucaj kao i kod mene...mala plasticna glupost koja ima dzeksnu i mali kabel...regulise vakumom otvaranje i zatvaranje klapne...nema NIGDE osim u originalu...cini mi se da sam platio oko 13000

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 17-Aug-2012 12:43

Upravo to,cista glupost!Sta se desilo kad si zamenio,jel imalo uticaja na vucu,potrosnju itd?Molim te napisi mi gde si to kupio,ne mogu da nadjem nigde.POZZZZ

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”