MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

sukabb
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda MPV
Odakle nam dolazite (where are you from): Bajina Basta

Re: MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

Post by sukabb » 12-Nov-2010 10:54

Ja koliko sam razumeo,ovde nije napravljen obican zamajac.On i dalje ima funkciju koju je imao,neznam otkud to da je napravljen obican?

BooM_NS

Post by BooM_NS » 12-Nov-2010 2:39

Koliko sam shvatio kada sam se raspitivao, i ja sam razumeo da naprave obican, nesto zavare sto inace ne treba da bude zavareno i jos ponesto i onda je to kao remontovano. Kontam da remontuju da bude kako bi trebalo da bude (fabricki) da bi ljudi masovno to radili a ne kupovali svaki put novo posto bi se naravno mnogo vise isplatilo. Mada, mozda su i japanci razmisljali o tome pa ga i napravili takvim... :) Mada, ko ce ga znati...

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 12-Nov-2010 4:12

Bilo kako bilo,ja sam to uradio.Sad ostaje da se vidi sta ce biti,da li sam pogresio ili ne .Vrlo brzo cu znati,jer prelazim dosta ,tako da cu reci sta i kako je.Veliki pozdrav. :)

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Re:

Post by Djole » 12-Nov-2010 5:05

Vocko wrote:Nije tacno da se boje da isprobavaju, nego se remontom od plivajucega pravi obican zamajac (nacin za koji ja znam) i umesto on da upija vibracije od motora i cimanje usled velike kolicine obrtnog momenta, sve to prelazi na radilicu i menjac, koji su inace namerno oslabljeni, jer je "teret" prebacen na zamajac.
Upravo tako! Ovo sve moze da ti se odrazi na druge delove i napravi mnogo veci kvar, sto ti od srca i iskreno nikako ne zelim! :glup Ali bas zato sto prevaljujes mnogo kilometara, po meni si trebao da stavis nov original deo, vrlo brzo bi ti se to isplatilo i odredjene delove, posebno kao sto je ovaj mislim da treba stavljati iskljucivo iz originala. Ovo je varijanta kada zelis da se otarasis auta, i prodas ga nekom drugom... a ne ako vec zelis da ga zadrzis za sebe i vozis narednih par godina... i predjes preko 150k km. ;)

BooM_NS

Post by BooM_NS » 12-Nov-2010 5:27

Svestan je toga i on sam, lepo je rekao covek da mu trebaju kola a nije imao para za nov... Ja bih ti mozda jedino sada preporucio da ipak skupis pare za nov zamajac i stavis ga u neko skorije vreme, da ne cekas hoce li biti posledica od ovog... A ovaj stavis sa strane pa ne daj boze kada ti sledeci put rikne, opet stavis taj dok se ne snadjes ponovo... I tako... :)
Sam si rekao da imas majstora koji ti ne naplacuje, ako se ne varam (da sada ne trazim)... :D

Djole
Moderator

Post by Djole » 12-Nov-2010 5:53

pa jeste, znam... ali opet nista nije dobio sa tim... bolje da je onda iznajmio neki auto za te pare ako mu je trebao odmah sad. Ali ako taj auto pravi pare... ;) Kako god sad, sta znam... nisam pametan! :prut budi samo nezan sa njom, nemoj da je silis mnogo i potrajace ti! Prejak je to motor i onaj original zamajac trpi veliko opterecenje a kamoli ovaj... Svakako sve najbolje i neka te sluzi nova mazgica!!! :ziveli

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 12-Nov-2010 7:18

Videcemo sta ce biti.Iskreno neznam sta bi to moglo da napravi neke posledice,pogotovo sto sam dobio informaciju da su Japanski menjaci kvalitetni,da nikakav problem ne moze da se desi sa fiksnim zamajcem.Zvao sa, majstora koji je radio to ,rekao mi je da se na Mazdi radi fiksacija plivajuceg bas iz tog razloga sto su na Mazdi ekstra menjaci ,a na evropskim vozilima se ne radi to jer su oslabljeni zbog plivajuceg.Rekao mi je da garantuje minimalno 50000 km ,a na kraju krajeva mogu 5puta da radim remont za jedan orginalni set ,zar ne ?A opet kazem ,vreme ce pokazati sta i kako ,jer ja godisnje prelazim od 50-60 hiljada km.Jos mi je rekao da je tu najbitnije izbalansirati zamajac ,licno na osnovu prvih utisaka nemam primedbi.Auto radi mirno,apsolutno nikakvih zamerki nemam.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 12-Nov-2010 7:21

Naravno da necu siliti auto,jasan mi je princip rada tog sklopa.Sve je ipak do vozaca ,to je moje misljenje.Hvala vam puno na komentarima ,drugari,puno vas pozdravljam.

BooM_NS

Post by BooM_NS » 12-Nov-2010 9:36

I mi tebe i zelimo ti srecu pa da se pokaze dobro i da onda jos neko proba pa jos neko i da postane praksa... :D ipak je mnogo jeftinije... :)

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 12-Nov-2010 10:35

Ja cu sigurno reci pravo stanje.Iskreno se nadam ,ne samo zbog mene,da ce sve biti u redu,jer stvarno je mnogo povoljnije.Preterali su sa cenom tog seta,za te pare moze da se kupi solidan autic. Ako bude puklo po meni,bar cu reci svim dragim prijateljima sa foruma da niko nikad to ne uradi,a u suprotnom ako bude sve ok,mnogima ce biti drago i olaksace im zivot jer to kad tad svakog ceka.Veliki pozdrav od srca!

melcer
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): MAZDA 626, GF, 2.0
Odakle nam dolazite (where are you from): Progar

Post by melcer » 12-Nov-2010 11:34

@BooM_NS: druze da li mozes da slikas tvoj zamajac, ili ako neko ima neispravan na zajam, cisto da pogledam o cemu se tu radi, i sta bi tu moglo da se uradi u vezi remonta.
Image

BooM_NS

Post by BooM_NS » 13-Nov-2010 12:49

Uff, ima negde slike i zamajca i seta kvacila... Aj probacu da nadjem pa dajem link... :)

evo ga viewtopic.php?f=235&t=46287" onclick="window.open(this.href);return false; :D

melcer
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): MAZDA 626, GF, 2.0
Odakle nam dolazite (where are you from): Progar

Post by melcer » 13-Nov-2010 9:33

hvala druze :D
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 29-Jan-2011 2:25

Drugari ,cisto informativno,5000 km predjenih sa remontovanim setom ,nikakvih problema za sad nema.

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 29-Jan-2011 2:27

Da te sluzi jos barem 10 puta toliko!!
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 29-Jan-2011 2:30

Znacu o toku ove godine Vocko jer toliko cu sigurno preci do kraja godine.I mene bas zanima do kada ce to trajati,ja znam da 5000 km nije nista ,ali po prvom utisku ubedjen sam da ce to i vise trajati od 50000 km.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 13-Sep-2011 1:05

pozdrav svim forumasima.Opet informacije radi,da sada sam presao 30000 km bez ikakvih problema sa zamajcem i kvacilom.Do kada ce izdrzati nemam pojma ,ali za sada je sve kao kad sam uradio i poceo voziti

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 10-Sep-2012 6:59

Opet informacije radi,50000km sam presao sa remontovanim setom kvacila do sada bez ikakvih problema.Pozdrav svima.

Djole
Moderator

Post by Djole » 11-Sep-2012 10:18

Svaka cast druze, samo peglaj! :palac :drive:
Napisi gde si bese radio remont, i javi ako bude bilo kakvih promena. :bye

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 11-Sep-2012 11:52

Naravno da cu da napisem,druze.Cilj mi je da iznesem moje iskustvo ,kazem bez ikakvih problema i promena sam presao 50000km do sad.Remont sam uradio u Bg,firma se zove Kvacila Gajic,uradili su tad remont plivajuceg,korpu,lamelu i druk lezaj.Koliko se secam kostalo me negde oko 200e ,u dinarima sam platio pa sad da li je 10 evra gore -dole....Ako se nekom desi ovakav problem,slobodno neka uradi,pogotovo sto je moj auto tezak,1800kg,a ja ga tovarim dosta i nemam problema.Pisacu s vremena na vreme sta se desava,za sada je ovako .Veliki pozdrav.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 01-Sep-2014 9:01

Pozdrav drugari.Bio sam odsutan duze vreme zbog obaveza i posla.Cisto informativno da kazem da sam presao 100000 sa remontovanim plivajucim zamajcem i setom kvacila.Sve je i dalje isto kao i kad sam to uradio,nikakve promene i problema nemam.Mozda nekom bude od koristi ova informacija.Veliki pozdrav za sve

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 01-Sep-2014 10:49

super sto si se javio sa informacijom,to i jeste svrha ovog foruma. da ljudi mogu naci neke korisne informacije i procitaju iskustva drugih mazdasa! kada god imas vremena pisi sta se desava sa mpv....moze i neka slicica! :bravo1

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 11-Sep-2014 6:31

Naravno da cu uvek pisati,jer ovo je siguran dokaz da ne treba bacati pare i da ipak sa repariranim zamajcem moze da se predje ovoliko km.Ipak je mpv tezak auto,ja ga i tovarim dosta,aliu za sada se isto ponasa kao i prvog dana kad sam remontovao set.Pozdrav,drugari.

Djole
Moderator

Post by Djole » 11-Sep-2014 8:16

Odlicno, bas mi je drago da cujem da te toliko sluzi! :palac
Jedino sto nisu isti uslovi eksploatacije delova u gradskoj voznji ili na otvorenom putu. Koliko se secam ti mahom prelazis km na otvorenom tako da je tu dosta manje habanje seta kvacila nego u gradskim uslovima gde je stalno kreni-stani.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 16-Sep-2014 5:29

Veruj druze da ima dosta i gradske voznje.Auto je bas stalno natovaren,prosto ni sam ne mogu da verujem da ni posle ovoliko km bas nikakvu promenu ne osecam.Bio sam skeptik ali sad iznosim cinjenice koje verovatno mnogima mogu biti od koristi.

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”