MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

sukabb
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda MPV
Odakle nam dolazite (where are you from): Bajina Basta

Re: MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

Post by sukabb » 03-Nov-2010 11:25

Najverovatnije cu morati u Kg,posto je moj drugar dobar prijatelj sa vlasnikom servisa.Hvala puno na podrsci i pomoci,javljam se cim nesto uradim.Veliki pozdrav.

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 04-Nov-2010 11:06

Dobio sam informaciju od prijatelja, koji je kontaktirao servis "Zeravica" (http://www.zeravicabosch.co.rs/" onclick="window.open(this.href);return false;) da se dizne, konkretno na Mazda 6 FL, ne mogu cistiti i ako otkaze dizna ona mora da se zameni.
Njemu je auto dobio cudan zvuk ujutru (kao Golf 1), otisao je u Profl, gde je zakacen na dijagnostiku i gde su dizne rekalibrirane, a receno mu je da je problem bio u prvoj dizni.
Image

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 04-Nov-2010 1:09

Pitanje je koliko se zeravica doznaje u mazdine dizne jer su oni bosch servis a bosch se jos uvek nije odlucio da pokrije azijsko trziste kako bi trebalo.
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

BooM_NS

Post by BooM_NS » 04-Nov-2010 2:11

A od kada je FL motor u upotrebi? :)

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 04-Nov-2010 2:12

FL = Facelift model ;)
Image

BooM_NS

Post by BooM_NS » 05-Nov-2010 1:52

Aaaaaaa, a sta je onda pfl? :)

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 05-Nov-2010 1:54

Pre Face Lift (ili ti model pre fejslifta ;))
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 05-Nov-2010 5:57

Proverene dizne,sve je ok,definitivan problem plivajuci zamajac!Zna li ko gde da kupim najjeftinije?

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 05-Nov-2010 9:23

Nema u kopiji, samo original..

Tj. fabrika koji ih pravi za Mazdu nema odobrenje da prodaje van OEM ugradnje, znaci gledas gde ima najjeftiniji original...
Image

BooM_NS

Post by BooM_NS » 05-Nov-2010 10:40

A kada saberes i oduzmes nema neke razlike... Pazi samo kada kupujes da kupis sa srafovima, znaju da prodaju bez srafova pa bude "kao jeftinije", dok kupis i srafove, das vise para... Makar je tako bilo kada sam ja gledao za sebe... :)

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 06-Nov-2010 12:16

A sta ako nemaju srafovi uz njega,ima li posebno da se kupe?Jel obavezna zamena novih,mada mi tu nema logike .Najjeftiniji sto sam do sada nasao je 61000.din

BooM_NS

Post by BooM_NS » 06-Nov-2010 1:09

Pa koliko se secam, imaju ali su bili papreno skupi... Raspitaj se, ipak je dosta proslo od mog menjanja... :)

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 06-Nov-2010 1:12

Hvala ,druze .Glava me boli vec od svega,u ponedeljak cu da oteram auto pa da krenu radovi.Sta je ,tu je.

amavrenski
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
Odakle nam dolazite (where are you from): Zrenjanin

Post by amavrenski » 06-Nov-2010 6:32

a zar ne mogu stari srafovi da se vrate?

BooM_NS

Post by BooM_NS » 06-Nov-2010 8:54

Mislim da ne, da se i oni trose ili tako nesto... Ali neka se raspita... :)

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 07-Nov-2010 2:48

Raspitacu se i videti kad se skine menjac.Tad cu definitivno znati sve.Hvala vam svima na savetima i podrsci,puno vas sve pozdravljam .Pravo je zadovoljstvo imati ovakve ljude na forumu.

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 07-Nov-2010 6:37

Budi spreman da se zamajac menja sa setom kvacila..

Ako vec placas majstoru ruke da bi skinuo menjac, nije bas pametno da samo njega stavis, a vratis stari set...
Image

BooM_NS

Post by BooM_NS » 07-Nov-2010 10:19

Mada da se ja pitam, ja bih vozio dok mozes (tako sam se ja zeznuo, promenio sam sve posto je majstor vec skinuo menjac, a mogao sam sigurno jos da vozim, mada se kod mene nije nista culo, jednostavno mi je pedala ocvrsnula), ali ne znam koliko je kod tebe to ozbiljno... :)

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 07-Nov-2010 11:57

Znam da bi sve to u kompletu bilo najbolje zameniti,ali ako su korpa i lamela dobri ,necu menjati.Drugar ce mi to uraditi,necu placati rad ,ali opet kazem znacu sve kad bude demontirao menjac.Javljam sta se desava.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 08-Nov-2010 12:24

Zaboravih reci i pitati vas jednu stvar.Posto nisam isao u ovlasceni servis jos zbog vremena da uradim dijagnostiku,bio sam kod drugara koji mi je na univerzalnoj dijagnostici rekao da auto ima jednu gresku koju nije mogao da izbrise ,oznaka greske je 2009,nesto vezano za katalizator,kao neki los spoj nekog konektora ili tako nesto.Da li neko ima ideju da li je to nesto opasno?Svakako cu ici na dijagnostiku u ovlasceni servis kad resim ovo oko zamajca,nego eto cisto da pitam .Receno mi je da je pritisak u sistemu ubrizgavanja odlican ,malo varira zbog plivajuceg.Konstatacija servisa Gogic iz Uzica kod kojih sam takodje bio je da auto ekstra radi,da nikakav problem sa diznama nije i da to ne pipam nista.Kad sam se vec raspisao,da li neko ima podatak kako se i na koliko steluju ventili na ovom motoru i da li to mora da se radi u ovlascenom servisu?

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 12-Nov-2010 12:08

Dragi moji prijatelji,evo me sa novostima.
U ponedeljak je skinut menjac na autu,danas oko pet sam preuzeo auto u totalno drugom izdanju.Sa sigurnoscu mogu da kazem da ako se nekom pojave vibracije ,bar kod mene najizrazenije od 1200-2000rpm neka nista ne ceka i ne luta,plivajuci je kriv za sve to.Kod mene je imao mnogo lufta ,lamela je dosla do nitni,druk lager se cuo .Korpa je bila najbolja ,ali malo kriva.Razmisljao sam sta da radim ,zvao sve prodavnice.Najjeftiniji plivajuci sto sam ja nasao je 61000 ,a set kvacila 40000 din.I pored dobre volje ,nisam mogao da dam tolike pare sad za to,uradio sam remont kompletnog kvacila(plivajuci,lamela,druk lager i korpa).Kad sam sve to juce dobio,majstor i ja smo se iznenadili kako je to dobro uradjeno.To se potvrdilo i danas ,kad je namontirano sve i kad sam probao auto.Ja prelazim dosta ,jednostavno sam resio dfa razresim tu dilemu da li je to ispravan potez ili ne ,posto su mnogo podeljena misljenja.To zadovoljstvo me je kostalo 24700 dinara.

BooM_NS

Post by BooM_NS » 12-Nov-2010 12:33

Nadam se samo da nece biti nekih drugih problema zbog toga... Ja se nisam usudio da radim to posto su svi zivi bili protiv toga (ko se "kao malo bolje razume" od mene), mada jos uvek cuvam ceo set sto sam izvadio, mozda jednog dana i odnesem na reparaciju... :D

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 12-Nov-2010 12:59

Ja sam druze razmisljao i resio da uradim ,ako sam pogresio meni ce se obiti o glavu,ali ako ne ,onda cu mnogima sa sigurnoscu pomoci.Pa sad kako bude bice,prvi utisak je ekstra,nema nikakvog zvuka,suma,lupanja,vibracija.Videcemo,ali moj utisak i utisak majstora koji je skidao menjac,a posebno reci coveka koji je radio remont sve me vise ubedjuju da nisam pogresio.

amavrenski
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
Odakle nam dolazite (where are you from): Zrenjanin

Post by amavrenski » 12-Nov-2010 3:46

ma i taj plivajuci zamajac su pravili ljudi... pa ako se do sad sve i svasta remontovalo, ne vidim iskreno razloga da se i to ne remontuje... samo sto se ljudi boje da isprobavaju...

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 12-Nov-2010 10:13

Nije tacno da se boje da isprobavaju, nego se remontom od plivajucega pravi obican zamajac (nacin za koji ja znam) i umesto on da upija vibracije od motora i cimanje usled velike kolicine obrtnog momenta, sve to prelazi na radilicu i menjac, koji su inace namerno oslabljeni, jer je "teret" prebacen na zamajac.

Zaista se nadam da neces imati problema, ali znam par ljudi koji su remontovali i nije im izdrzalo vise od 40k km i to kod onog u najboljem slucaju, dok original izdrzava izmedju 100k i 150k km.

Razumem da je finansijski momenat bio presudan, pogotovo u nasim uslovima, ali bolje da si onda potrazio drugi auto koji je jeftiniji za odrzavanje. To je moje misljenje.
Nadam se da neces imati drugih problema sa autom i zelim ti da predjes puno bezbriznih kilometara ;)
Image

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”