MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

sukabb
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda MPV
Odakle nam dolazite (where are you from): Bajina Basta

MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

Post by sukabb » 24-Oct-2010 4:46

Pozdrav svima!
Zovem se Vladimir Jovanovic ,iz Bajine Baste sam .Pre dva dana sam kupio Mazdu MPV 2004,2.0 dizel,100 kw-136 ks.Odusevljen sam autom,postavicu neke slike uskoro.Ali posle svog odusevljenja moram vas moliti za hitnu pomoc. Na leru ,posle nekoliko sekundi kad upali,pocinje da se cuje cudan zvuk,kao da nesto lomi,krcka i tome slicno.Kad stisnem kvacilo to nestaje.Krece normalno,bez trzanja,salta se bez problema ,ali sam zabrinut.Nemam nikakva iskustva sa Mazdinim automobilima.Molim vas za pomoc.Veliki pozdrav svim forumasima.

Doorsy
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F 1.8 DOHC, Mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): My place, Bg

Re: MPV - Cudan zvuk (kvacilo)

Post by Doorsy » 25-Oct-2010 10:31

Pozdrav!
Moraces u servis,ja amaterski ciljam na druk-lezaj...e sad,ne znam ima li u Basti ok servisa,koliko ja znam-nema ;) Samo nemoj ici kod Djoleta dole ka Rogacici :lol4 ;)
Mozda ima u Uzicu,proguglaj malko... :bye
Samo svemir i ljudska glupost su neograniceni, mada za svemir nisam bas siguran ;)

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 25-Oct-2010 1:40

Moze biti i lezaj spojnicke...
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 27-Oct-2010 12:59

Hvala Vam na odgovorima.Danas sam bio kod drugara,proverio sam ulje i dosuli smo citav litar,toliko je falilo.Znaci po vama ne bi trebalo da je plivajuci?I ovaj majstor mi je rekao da sumnja na druk lezaj.Sta da radim?Da li je to opasno,moze li izazvati neku vecu havariju?Sem tog zvuka na leru nista drugo ne remeti ni voznju,ni kretanje.Da li da skidam menjac ili da cekam jos?
Veliki pozdrav !

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 27-Oct-2010 12:01

Evo par slika od auta
Image

Image

Image

Image

Image

Image

ivansd
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 626 2.0D GD & 323f 1.8 16V
Odakle nam dolazite (where are you from): Smederevo

Post by ivansd » 27-Oct-2010 4:04

ja bih ti savetovao da ga menjas skorije, drugaru poceo da se cuje i posle par dana kad smo skinuli menjac da ga zamenimo vidimo da se lezaj raspao i usekao lepeze za potisnoj korpi, a sve normalno radilo samo je malo zujao lezaj....
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 27-Oct-2010 4:37

O kom lezaju je rec? Jel lezaj spojnicke?

ivansd
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 626 2.0D GD & 323f 1.8 16V
Odakle nam dolazite (where are you from): Smederevo

Post by ivansd » 27-Oct-2010 7:03

o druk lezaju
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 27-Oct-2010 7:15

Hvala ,druze.Nadam se da ce biti nesto od toga ,ili druk lezaj ili lezaj spojnicke. Bice dobro ako ne bude taj plivajuci,jer stvarno nije momenat za njega,fino sam se istrosio oko kupovine.Imate li neke predloge i iskustva gde se mogu naci delovi najpovoljnije?Vidim ima dosta prodavnica koje ste stavili na forum ,ima li neko konkretno da mi kaze koje je najpovoljnija sa cenama da ne bih puno lutao?

Doorsy
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F 1.8 DOHC, Mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): My place, Bg

Post by Doorsy » 28-Oct-2010 9:48

Druze cene su raznolike,kod nekoga nesto skuplje kod drugog to isto malo jeftinije i obrnuto,najbolje fon u ruke pa okreni par brojeva,nema puno...
Samo svemir i ljudska glupost su neograniceni, mada za svemir nisam bas siguran ;)

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 28-Oct-2010 10:11

Kreni od JapanX-a i Aleksandra, pa onda redom dalje.
Verujem da nije trenutak za zamenu plivajuceg zamajca, ali gledaj to sa druge strane. Ako ga sada zamenis, vozices se sa njim sledecih 100-150k km i neces o tome razmisljati. Samo nemoj da ides na opciju reparacije ili nesto slicno, jer to nije resenje, vec mozda samo uzrocnik kasnijih, skupljih, problema.
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 28-Oct-2010 4:33

UH,nisam se bas obradovao.Vidim da je pisano o tom zamajcu dosta,mora li orginal,ili ima neka jeftinija varijanta,neka zamena orginala i sl.Vidim da dosta ljudi nije za opciju repariranja.Nisam pametan sta da radim,ako mozete posavetujte me.Veliki pozdrav i hvala vam svima od srca.

BooM_NS

Post by BooM_NS » 28-Oct-2010 9:30

Samo novo i original... Sve osim toga ces imati vece posledice kasnije... Bolje nemoj da vozis kola koju nedelju i iskombinuj se pa stavi original nego da nesto pokusavas da "nabudzis" da prodjes jeftinije... Jeste skupo, ali makar iz moje racunice (imao sam novu ladu karavan, koliko cesto sam menjao set kvacila izlazilo me je skuplje nego set za mazdu + zamajac), mada opet ne znam kako je sa drugim markama...

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 28-Oct-2010 11:09

Moze li neko da mi kaze gde je to najpovoljnije i gde da kupim?Verujte da sam poceo da sanjam i zamajac i kvacilo.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 02-Nov-2010 6:33

Pozdrav svima!
Evo me ponovo.Posto sam radio subotu i nedelju u Cacku,svratio sam u ovlasceni servis Mazda da mi kazu sta je u pitanju to sto se cuje.Konstatacija majstora je bila da vozim ,da nije nista ozbiljno.Poslusacu ga ,pa nek bude sta bude.Utvrdio je da TCS ne radi,to moram srediti.Molim vas za jednu informaciju,moze li neko da mi napise koliko kosta veliki servis za ovaj auto?Ovaj majstor mi je rekao da kod njih kosta to 1200e, podesavaju se dizne,protokomer,menjaju neke podloske na diznama itd itd.Od te informacije glava me zabolela.da li je to stvarno tako,moze li te dizne i protokomer neko drugi da podesava,ima li to potrebe da se radi ili ne?Bio bih vam zahvalan na sugestijama,jer sam vec poceo da se opasno nerviram.

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 02-Nov-2010 11:02

Mislim da moras kalibraciju da radis kod njih, jer ne znam nikog drugog ko ima kompjuter za to.
Mehaniku mozes da uradis kod nekog dobrog majstora kod koga ce ruke mnogo manje da te kostaju nego u ovlastenom servisu, ali nadji dobrog ili dodji do BG tj PA, imamo mi jednog koji je dobar ;)
Za delove najbolje vidi po prodavnicama (ovde) koliko kostaju i predlazem ti se odlucis za skuplje zamenske, ako su ti originalni, vec preskupi.

Svi novi automobili su skupi za odrzavanje iz razloga sto imaju gomilu delova koji su specificni i prave ih sa namerom da zarade na kasnijem odrzavanju, posto su odavno prestali da zaradjuju na novim automobilima. Naravno to najvise pogadja trziste kao sto je nase gde, zbog sunovrata cena automobila, kupujemo nov(ij)e automobile jeftino, a zbog niskog standarda, imamo problema sa cenom odrzavanja.

U Nemackoj se trenutno vodi spor izmedju drustva za zastitu potrosaca i nemackih proizvodjaca automobila (Mercedes-Benz su mi konkretno naglasili, izmedju ostalih) posto je nove modele nemoguce odrzavati van ovlascenog servisa, jer prave automobilske kompjutere sa specijalnim (ne-standardizovanim kodom) i zastitom, a to utice na pravo potrosaca da bira gde zeli da odrzava svoj auto.

Sad ja tu malo filozofiram, ali ovo je vec cetvrti dan za redom da pricam o ceni odrzavanja dizela (naj)novije generacije, te mi, molim te, nemoj zameriti.
Image

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 02-Nov-2010 11:11

Nije podesavanje skupo, niti podlosci dizni, vec originalni kais(mora), hidrospaner, roler, jos jedan spaner, klinasti kaisevi, filteri, ulje...

U aftermarketu recimo da mozes da prodjes za nekih 600-700 evra..

Ako te tesi, svim modernim dizelima(DITD, D4D, itd.) je skup servis. Jedino Honda ima lanac i commonrail motor...
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 02-Nov-2010 2:17

Hvla vam puno.Raspitacu se za delove,videcu gde ,sta i kako.Imam ja dobrog majstora koji ce mi to odraditi,nece mi oni derati kozu sa ledja to je sigurno.Mislim da su preterali,pa ja Platio auto 8000 e ,a servis 1300e?Pa tu nema po meni nikakve logike.Ko bi mogao da da uradi te dizne i protokomer kako mi rekose,ako imate neku ideju recite.Pitacu i za podloske dizni,verovatno i to ima da se kupi posebno.Veliki pozdrav ,svaka vam cast,divni ste.

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 03-Nov-2010 12:11

Evo me opet.Veceras sam zvao jednog majstora ,mog drugara da proba auto.Rekao mi je da misli da motor ne radi kako treba.Osecaju se velike vibracije na oko 1000 -1200 obrtaja i isto tako u voznji.Cije se cudan zvuk dizne,sto sam ja primetio od samog starta ,ali mislio sam da tako treba.Jos mi je rekao da to lupanje moze da bude uzrok neravnomernog rada motora i da se zamajac malo cuje zbog toga.Sta da radim,sta je resenje ,kako da proverim dizne ?On mi rece da prvo to odradim pa kad se rad motora stabilizuje da vidimo da li ce imati vibracije ili ne .

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 03-Nov-2010 10:27

Da li su te u Cacku kacili na kompjuter tj kako je majstor ustanovio sta je problem?
Da je problem u diznama dijagnostika bi to morala da prijavi (mom prijatelju su sad to resili u Profilu, nesto su rekalibrirali).
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 03-Nov-2010 10:47

Nisu kacili na kompjuter,sve mi je bilo jasno kad je majstor rekao da je sve u redu ,da nista ne pipam ,da doteram na veliki servis i da spremim 1300e!A uto takve vibracije pravi da je to strasno,cak i na leru!Nesto definitivno nije u redu sa radom motora,to moram prvo da rsim i to pod hitno.

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 03-Nov-2010 10:49

Ja sam benzinas pa se u startu izvinjavam ako odvalim, ali mogu li se te dizne ocistiti bez nekog velikog otvaranja motora i slicno? Da li da proba covek one wins flasice sa sredstvom za ciscenje stos e sipa u gorivo?
To je 600 dinkica a ne verujem da ce skoditi.
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 03-Nov-2010 10:51

Idi u servis na dijagnostiku da provere auto, tamo ce da izbaci sve parametre, pa ce tacno moci da se ustanovi sta je. Zovi samo prvo telefonom i zakazi, da ne bude kada dodjes tamo da nemaju vremena za tebe.

Javi obavezno sta je bilo.

@Ljuba - drugacije su dizne na novim dizelima, ne znam da li to moze kod njih da se odradi.
Image

sukabb
Mazda driver

Post by sukabb » 03-Nov-2010 11:13

Hvala ,Vocko.Reci mi samo mora li to na neku specijalnu dijagnostiku ili moze kod bilo kog dijagnosticara?U Cacak sighurno necu vise ici.A moram resiti to .Zvao sam malo pre jednog mehanicara u Bg ,rekao mi je da moram prvo to uraditi,da se ne zalecem za zamajac jer po njemu taj auto i da je plivajuci u pitanju,ne sme da ima vibracije i nemiran rad na leru ,sto je kod mene slucaj.Cak sta vise kaze da je to toliko miran dizel da kad mu das gas ima se utisak da je benzinac

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 03-Nov-2010 11:20

Najbolje bi bilo da odes u ovlasceni servis.
U Beogradu imas General Auto i Profil, ne znam da li ima nesto blize tebi?
Kragujevac mozda? Tamo isto ima ovlasceni - http://nikom.mazda-rs.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Posto ne znam ko kakvu dijagnostiku ima, nisu sve iste i ne mogu bas sve da iscitaju sve parametre motora i ostalih kompjutera (posto treba i TCS da ti se proveri, a to je odvojen kompjuter od motornog), pa ti zato predlazem ovlasceni.
Image

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”