koliko kosta reparacija vankel motora

Post Reply
alien

koliko kosta reparacija vankel motora

Post by alien » 07-Apr-2010 8:06

zanima me koliko kosta reparacija vankel motora tacnije jel se samo "karke" menjaju na rotorima ili ide jos nesto?

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 08-Apr-2010 9:17

Na Wankelu je najvaznije zameniti, a to je i najcesci problem, dihtunge (ako smem tako da ih nazovem) rotora.
Sumnjam da ima kod nas da se naruci delova, ali Internet je cudo i preko njega je sve dostupno ;)

U jednom trenutku sam se interesovao za takvu akciju, ali ona dosta zavisi od tipa motora koji je unutra. Starije Wankel serije imaju oznaku 12, a novije 13 (NA i Turbo). Opet tu ima veze od godista auta koji delovi idu, samim tim i cene, ali je za Turbo reparacija skuplja.
Ne mogu u ovom trenutku da iskopam linkove, potrazicu ih veceras kada dodjem sa posla, pa cu postovati, ali se cene delova krecu od 500njak dolara do 5-6000$, doduse u ovoj poslednjoj je ukljucena cena i obradjenih rotora.

To su cene samo delova, a koliko bi neki majstor, ako ima nekog voljnog da se sa time zeza, uzeo... To vec ne znam.
Imam par video fajlova (neki su obimini How-to od vise desetina minuta, mozda cak i nekoliko sati) kako da se uradi generalna na Wankelu. Po netu sam vidjao da dosta likova rade to sami kod kuce, ako imaju garazu, a koliko sam shvatio po njihovom pisanju, nemaju nekog iskustva sa mehanikom.
Takodje za Wankela vazi da je generalnu mnogo lakse, brze i jednostavnije uraditi nego na klasicnom OTTO motoru.
Image

alien

Re: vankel

Post by alien » 08-Apr-2010 9:52

hvala cisto me ono zanima jer obozavam taj motor e sad o preko mi nije problem jer svakako radim donosenje stvary sa ebaya :bravo1 a radjonicu alata i znanja imam tako ni da to nije problem :palac

kalkabur

Re: vankel

Post by kalkabur » 06-Jul-2010 3:26

alien wrote:hvala cisto me ono zanima jer obozavam taj motor e sad o preko mi nije problem jer svakako radim donosenje stvary sa ebaya :bravo1 a radjonicu alata i znanja imam tako ni da to nije problem :palac

Radish donoshenje stvari sa ebaya?

Je l' postoji mogucnost da se preko tebe zaobidje PayPal pricha?

Pozdrav!

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 06-Jul-2010 8:55

Bez PayPal-a ne bih kupio nista na Internetu.
Image

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”