It is currently 28-May-2018 1:15

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
PostPosted: 15-May-2010 10:47 
Hocu da uzmem mazdu xedos ali me je malo strah sto se tice delova za nju pa ako ima neko iskustva sa njom mogao bi nesto da napise. Mazda je 1993 godiste 1600 kubika,ima atestiran plin,klimu el prozore,siber,el retrovizore i lepo izgleda ali me plasi sto je presla 280000 km pa me interesuje kako su se pokazali ovi motori,cuo sam da prelaze bez problema 500000 km ali ne bi voleo da pocne odma da me zeza i da imam izdatke oko popravki posto cu jedva i da skupim pare da je kupim. Sta vi mislite koja je realna cena za ovaj auto? Hvala i pozdrav!!!

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-May-2010 1:13 
Mazdolicus Maximus

Automobil: 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
jel si to gledao neku iz oglasa? polovniautomobili.com? daj link ako imas, ima ovde ljudi koji redovno prate oglase pa ces odmah znati da li vredi ili ne...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-May-2010 11:59 
video sam je ovde http://www.mojauto.rs/rezultat/automobi ... d/rastuci/ tj.nisam je video posto covek nije stavio slike ali mi je kasnije poslao kada sam ga nazvao

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-May-2010 12:21 
Neumorno blebetalo

Delovi za sam motor, generalno mehaniku, nisu nikakav problem, obzirom da se isti moze naci u Mazdama 323, veci problem su delovi elektrike i limarije.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mazda xedos 6 1.6
PostPosted: 16-May-2010 4:56 
Za limariju ko limariju me nije strah sve se da zakrpiti i ispeglati ili ako bas treba i napraviti ali mi je frka ako mi ne daj boze zatreba far,zmigavac,stopaljka ili neko staklo gde to da iskopam??

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-May-2010 5:02 
Mazdolicus Maximus

a sto ne vidis sa ovim likom? http://www.mojauto.rs/polovni-auto/500807 mozda je bolja kupovina, nije velika razlika u ceni ali imas mladji auto, a i ta cena moze sigurno dole bar za cenu registracije, sigurno, ako ne i vise....

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-May-2010 5:04 
Mazdolicus Maximus

delovi uglavnom mogu da se nadju, nije xedos 6 bas toliko redak model da je nemoguce, ali je glavni problem cena... racunaj da ce karoserijski delovi biti skuplji od 626 tog godista...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-May-2010 8:10 
bio sam u Somboru da vidim tog xedosa i stvarno je boli glava radi ko sat ,enterijer u crnoj kozi,prelep auto ali ima v6 motor od 2000 kubika za koji je ugradnja plina od 750eura,nije registrovan i vodi se na firmu. Spustio bi cenu ali opet ne moze bas toliko da bi mogao sve da isfinansiram. Ova druga koju idem da gledam vec ima plin koji je atestiran do 2015 god,registrovana je jos osam meseci i ima 1600 kubika sto mi vise odgovara kad je cena registracije u pitanju. Kada sve saberem (plin i registracija za V6=1000eura razlike) opet cak i da je ista cena u startu vise mi se isplati ovaj drugi iako je ovaj crni lepsi i mladji. Nista dok ne odem i licno vidim i sto je vazno cujem kako radi auto pa cu onda odluciti.i da ova u Somboru ne ide sa tim felnama sa slike nego ima sada njene original felne i nema siber sto ova ima mada nije to nesto vazno ali opet znaci nekad. Gledao sam i onu sivu sto je bila u Pancevu i to je nebo i zemlja u odnosu na ovu iz Sombora mada meni nekako za njih vise lezi siva(tamno) nego crna,cini mi se da nekako vise istice njenu prelepu liniju u koju sam se zaljubio iako sam na auto slucajno naleteo skoro kada sam trazio mazde 626. Videcu jos ,nisam pametan sta da radim i moram prvo da prodam hyundaia da vidim koliko mogu za njega da dobijem para,pa da znam koliko mogu da se "rasirim".

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2010 12:21 
Mazdolicus Maximus

hm... ja mislim da u taj motor v6, ne moras da stavis sekvent plin, mislim da bi mogao i obican, kao kod mene, nema turbo, ni plasticnu usisnu granu, pa nije neophodan... naravno bolje je sekvent... a sto se tice registracije, mislim da bi ti bila skuplja za nekih 2-3000din od moje... samo nije u redu sto je na slikama sa jednim felnama, a u prodaji sa drugim...

moj jedan savet, prvo skupi pare, pa onda juri kola, jer kad izvadis kes na haubu svi drukcije pevaju... ovako ces se samo nervirati ako ti promakne auto koji si planirao da uzmes...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mazda xedos 6 1.6
PostPosted: 17-May-2010 9:19 
Neumorno blebetalo

Zao mi je sto nisi citao po forumu, pa si utrosio vreme da ides da gledas onu iz Panceva.
Onaj auto je lom, raspad i sta sve ne... Zali boze utrosenog vremena i para da se pogleda.

edit: Sto se tice delova frka je ako mislis da ces ovde da ih nadjes i brzo, ali ako ti nije problem da sacekas, mozes da porucujes delove sa ovog sajta - http://www.xedos-shop.de/ - jedan nas clan je kupovao kod njih i ima jako pozitivna iskustva.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2010 7:31 
majstor koji mi je ugradjivao plin u 626(1.8i-stavljen obican za 300eura) kaze da u ovaj mora sekvent,ne moze obican,ali ako ti kazes da moze provericu kod jos par njih koji ugradjuju plin.Sto se felni tice stvarno nije uredu,ali ja sam svakako isao u Sombor svojim poslom tako da sam iskoristio i da pogledam auto,a i svakako ako budem odlucio za njega planiram da mu obaram cenu pa je to jos jedan povod za to. I meni je zao sto sam izgubio vreme na onu iz Panceva,ali sam odma sutradan isao u Sombor pa reko da vidim koja je razlika u kolima posto je razlika u ceni bila 1500eura. sto se delova tice ne mislim ja da ce mi biti problem ako mi kod kuce nesto rikne,ja se bojim ako mi nesto crkne kada krenem negde uz put(na more,u tazbinu ili tako negde dalje) ,sta onda,a dela nema ko za popularnija vozila na svakom cosku,pa moram da ostavim kola,pa mala beba,pa slepanje...to mi je frka a ako crkne ispred zgrade cekace dok ne stigne deo i to mu je to,nije steta i maltretiranje kao za ovo. Sto se tice kesa na gomilu i o tome sam razmisljao i znam da si u pravu ali retko kad se kes zadrzi kod mene uvek ja imam za nesto da uzmem pare ,kao vraticu od sledece uplate ali od toga nema nista,sva kola koja sam do sada kupio sam kupio sa malo svojih para,a vise pozajmljenih i skinutih sa kreditnih kartica i nekih kes kredita,ali da ne duzim i ne dosadjujem,javicu sta sam uradio. Pozdrav!!!

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2010 7:37 
http://www.registracija-vozila.rs/index ... 56&lang=sr
po ovom kalkulatoru za registraciju razlika u ceni za xedos 1993 godiste 1.6 ,83 kw(18100din) i 1997 godiste 2.0 103kw(23800din) je ipak malo veca od 2-3000 hiljade

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2010 8:50 
Mazdolicus Maximus

kad se na put ide auto se pre toga prekontrolise i pregleda, pogotovo ako ides van zemlje ili nesto jako daleko... ako pak hoces da deo kupis u svakoj trafici onda kupis juga, e sad sto ces morati da stajes kod svake trafike da kupis po neki deo, to je vec druga prica :)

na registraciju sam mislio na razliku izmedju mog 1.8l 96kw i tog 1.6... kako je tako mala registracija za 2.0? ja sam u zr-u platio u novembru za 1.8l skoro 24000din... jel su to pale cene registracije?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-May-2010 10:17 
ja sam ti postavio sajt pa ti vidi,za moj hyundai mi je tacno izracunao osim sto sam morao da dodam za cenu tehnickog posto ovde gde sam ja radio nisam imao besplatan tehnicki,ali ima i takvih mesta, Znam to za juga,ja ga zato ni ne vozim,ali imam vec dosta dugo hyundaia koji je stariji i delovi bez problema mogu da se nadju samo u Beogradu i znam o cemu ti pricam. Mozes ti da ga kontrolises koliko hoces i moze ti se desiti da crkne (zamenim skoro,sve kaiseve,semeringe,spaner i sav sretan sto sam to prebrodio krenem na posao,kad sam stigao i stao a ispod haube dim,za dlaku da razvalim ceo motor jer je na spaneru izletela neka opruga koja ga je derala pa se on usijao i poceo da pali zupcasti koji je tako krenuo da se dimi i smrdi da nisam mogao da odem kuci sa posla nego sam majstora dovukao da mi na parkingu popravlja auto). Kada je majstor sredio auto i predao mi ga je kao bez problema (i stvarno je radio kao sat i nista se nije culo) pa se tako nesto desi za 30km sta onda ti mozes da uradis da budes siguran da si ga dobro pregledao i da mozes bez problema na put. Ja uvek imam u kolima neke delove za nedaj boze,ali ko za k... uvek bas ono sto nemas crkne.Mada i ovaj hyundai ima obican prost motor sa karburatorom oko koga mogu i nesto sam da uradim ako stane,a sto se tice tog iz xedosa cisto sumnjam da cu se tu nesto snaci. jos samo ovo u vezi registracije,primetio sam da ako ostavis sve iste podatke a samo promenis kilowate da je razlika izmedju 84 i 85 kw 2000 din za osiguranje i onda nema nikakve razlike do 110kw.Ja udavi ajde da vise ne smaram. Pozdrav pa se cujemo!!!

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-May-2010 1:41 
Mazdolicus Maximus

ja sam se to malo salio za juga... pa i na novim kolima se desavaju kvarovi, pa sta da se radi... ni sa novim autom nisi 100% siguran...
a to za kw, znam... sad sam i ja malo bolje procitao tvoj post, vidim da je 2.0l 103kw, ja sam procitao nesto drugo... onda ti je registracija za tog 2.0l ista kao i za mene, onda je sve u redu...

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]