slabo grejanje u xedosu

Post Reply
zokatrn

slabo grejanje u xedosu

Post by zokatrn » 18-Jan-2010 1:09

Znaci pitanje je zasto xedos slabo grije?
Motor brzo postigne radnu temperaturu i odrzava je i u voznji,sto iskljucuje neispravan termostat.Pregledao sam motoric koji otvara i zatvara klapnu toplo/hladno,ispavan je,cak sam ga i skinuo i prebacivao klapnu rucno,i dalje slabo grije.Citajuci forum vidim da je cest slucaj da se kod mazde zacepi mali hladnjak,jeli moguce da je to i ovde slucaj,nemoguce mi je da pridjem do crijeva koja su prikopcana izvana na mali hladnjak i da ga procistim,motorni prostor je iza skroz nepristupacan.
Imali neko kakvu ideju ili iskustva sa xedosom i grijanjem?

dobrovoljski

Post by dobrovoljski » 21-Jan-2010 1:52

Probaj ovako,...imas napisan post o sistemu za hladjenje i grejanje...

viewtopic.php?f=197&t=45866" onclick="window.open(this.href);return false;

zokatrn

Re: slabo gijanje u xedosu

Post by zokatrn » 21-Jan-2010 6:52

Evo sad citam post,jako je dobar i poucan...
Danas sam i ja rijesio svoj problem tako sto sam isprao mali hladnjak.Skinuo dovodna crijeva iz motornog prostora,nabio bastensko crijevo i dobro ga ispirao dok nije krenula cista voda.(bilo je bas svasta krenulo).Jeste bilo malo nepristupacno ali se isplatilo,sad grije kao luda.(tj.kako treba)

JNC
Site Admin
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by JNC » 21-Jan-2010 10:28

Eto, resen problem ocas posla, samo sad stavi neki kvalitetni antifriz, i ako mesas samo destilovana voda, ljudi svasta sipaju pa se talozi kamenac i kojesta.

zokatrn

Re: slabo gijanje u xedosu

Post by zokatrn » 21-Jan-2010 11:29

Problem jeste rijesen,mada mislim da bi mi bilo pametno procistiti i isprati cjeli sistem jer ako su se talozile necistoce,logicki je da su odnekud dosle,sigurno tog "smeca" ima jos u sistemu.
Ali to cu kad malo otopli i budem imao vise vremena detaljno isprati kompletan sistem i nasuti novu cistu tekucinu i onda cu sigurno biti miran.

L3VaNCl3F

Post by L3VaNCl3F » 24-Jan-2010 10:34

Obavezno negde u neku perionicu na ispiranje malog hladnjaka pod kompresijom, ja sam isprao crevom, ali je tek pod kompresijom izaslo sve i svasta...

zokatrn

Re: slabo grejanje u xedosu

Post by zokatrn » 25-Jan-2010 9:34

Au nema sanse tamo zavuci pistolj za pranje,ja sam jedva ruku zavukao...ja se nadam da ce ovo potrajati,ako ne,opet zasukati rukave i ... :cry:

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 26-Jan-2010 10:57

Hoce Xedos da ga rasturis i da mu ugradis klimu :D
Image

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 26-Jan-2010 11:20

Daj da ne ispadnem glup u drustvu.Ova akrobacija sa ispiranjem malog hladnjaka jel to rezervisano za samo neke modele ili bi i ja imao beneficije ako to uradim? Moja je 323 BJ.
Postoji li sansa da skinem pogresno crevo i gde je povratno cervo iz kog bi izlazila voda?
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

zokatrn

Re: slabo grejanje u xedosu

Post by zokatrn » 26-Jan-2010 12:14

Ma ne mozes pogresiti,na mali hladnjak dolaze dva creva,otkacis,zacepis ili podignes dolazna da ne izlazi tekucina iz motora,i na prikljucke malog hladnjaka "nabijes" bastensko crevo,pusti vodu i "ohohooo"-kupanje.... :D

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 26-Jan-2010 12:15

fino ti mene nagovaras a kad budem susio sedista i patos neces mi biti pri ruci :D , mislim da ti se zahvalim ...
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

JNC
Site Admin
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by JNC » 26-Jan-2010 5:51

Pa sto bi radio ako ti je grejanje ok, vidi i kakva ti je tecnost kad je budes ispustao, ako ces da menjas antifriz pre sledece zime ,posto ni on nije vecan.
Ako je stavljan kvalitetan antifriz i destilovana voda nema razloga da imas talog ili da ti se nesto zapusi.

Post Reply

Return to “Elektrika, klimatizacija i audio”