It is currently 14-Dec-2018 3:19

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
PostPosted: 10-Apr-2012 10:04 
Pozdrav vesela družino! :bravo1
svoju dobro izgorenu 323f :care sam odlučio zamjenit sa nečim malo drugačijim pa me zanima vaše mišljenje tj iskustva sa tim modelom ili motorom. Radi se o Mazda 6 mirai, 2.2 dizel sa 129ks i u Hr košta 26 600 €
Bio sam na probnoj vožnji i čini mi se jako dobro, istina da joj malo fali na gasu ali to su samo moja očekivanja, ipak se radi o auto sa 129ks i oko 1500kg
E pa društvo recite mi šta mislite o tome :care

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Last edited by mirai on 11-Apr-2012 1:29, edited 1 time in total.

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 10-Apr-2012 11:24 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Pozdrav i dobrodosao.
Mi je imamo u firmi i ide ko azdaja. Udobna je, komforna za 4 odrasle debele osobe, a kako je sluzbeni auto moze id do 200 po zemljanom putu :D naravno nisam ja vozio ali ima ih koji jesu nazalost.
Meni licno se ne svidja kako je uradjen zadnji kraj prednji mi se vise svidja.Gepek je dosta veliki , unutra je boose ozvucenje i zato nema rezervni tocak nego subwufer, ali ima komplet za reparaciju guma.
ova nas je na 17-kama felnama i po gore pomenutom zemljanom putu nije neudobna i ne trese koliko bi se ocekivalo.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 11-Apr-2012 1:26 
Hvala na dobrodoslivi :palac
Sta se zemljanog put tice, cini mi se prebrutalno da je tako unistavam osim ako me put ne nanese. Za sad sam je probao samo na cesti, tj probna voznja od 45 min i cinila mi se jako udobna i prostrana na svim sjedalima a sta se bunkera tice, istina je da nije bas ljepotan :lol: ali sam nabacio straznji spojler tako da dobije malo sportskog duha. Nadam se da ce dobro izgledat.
U Mirai modelu je standardna muzika i naravno bez rezervne gume ali ima zato kit za repariranje koji mi nadam se nece trebat.

Svi hvale Mazde :palac u cemu se slazem ali volio bi cuti i neki nedostatak ...naravno ako ga netko ima :?:

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 11-Apr-2012 12:12 
Mazda lover

Automobil: Mazda 1500
Dve stvari ce ti praviti problem za dzep kasnije:

Dizne Denso zbog goriva i set kvacila sa plivajucim zamajcem...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 11-Apr-2012 4:26 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Da, ali da ne bude zabune, to ne pravi problem samo kod Mazde vec kod svih dizelasa novijih generacija!
Npr. kod Golfa V set kvacila i plivajuceg zamajca odlazi vec na 90 000 km i isto nije mala cifra. ;) Kao i za Bosch dizne, samo sto je njih lakse servisirati. Ali posto si iz HR, tamo je kvalitetnije gorivo nego u Srbiji, samo opet vodi racuna gde tocis!
Ni za jednu Mazdu nisam cuo da je presla manje od 120 000 km, a da je plivajuci zamajac otisao i to one koje su bas arcene i gazene npr. po Italiji... To jednostavno spada u potrosnu robu i trajace ti kako je budes vozio. ;)
Znam ljude koji su menjali plivajuci kod 6-ice na 155 000 km.

p.s. Dobro nam dosao druze! :ziveli

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2012 7:44 
Gospoda iz Mazda servisa su rekli da je problem sa zamasnjakom otklonjen na modelima od 2010.g. ...pa cemo vidjet koliko su bili iskreni tj. uspjesni

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Apr-2012 8:01 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
ja juce na ulici sreo karavan model, beli ....ma predobar!!!! lepsi karavan nisam video, i ja da kupujem sesticu,uzeo bi karavan model!
a to sa zamajcem, to je vec standardna prica sa sve nove modele automobila. kaze mi drugar sto ima servis da ovi novi renoi ne smeju cak ni da slepaju nikoga...odma ode! a dizne stradaju zbog krs goriva normalno, sad sto kaze djole valjda ti neces imati tih problema ako je u hr kvalitetnije gorivo a verujem da jeste!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Apr-2012 6:09 
Moderator

Da kupujem sad novu 6-icu u ozbiljnoj dilemi bih bio... Morao bih da bacam min. 3 puta novcic za koju varijantu i boju da se odlucim, i pitanje da li bih se opet odlucio! :lol:
Limuzina, hatchback ili karavan... :roll: ne zna se koja je lepsa od koje!!! Pa onda... bela, lila, crna ili midnight blue! Brooka su sve!!!! Kad je ugledam na ulicama, svaki put ostanem hipnotisan... :shock:

Jedino mi ova bordo boja nije nesto... ali ne bih se zalio! :D

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Apr-2012 12:58 
dobra ti je ova o bojama. I ja sam bio u nedoumici, bijela ili crna ...ali prevladala je bijela boja i takvu sam rezervirao :care

Reply with quote  
PostPosted: 16-Apr-2012 10:20 
Moderator

Ma nema greske! :palac A koju varijantu si izabrao sedan, hatch ili karavan? :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-Apr-2012 11:48 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6 105 CD
Ja bih jedinu zamerku dao sto su joj motori 2.2. Nije baš rentabilna za registraciju na našem područiju, ali verovatno kako za koga.
Sve ostale reči su reči pohvale, vrh-vrhova :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Apr-2012 1:10 
Djole wrote:
Ma nema greske! :palac A koju varijantu si izabrao sedan, hatch ili karavan? :)

Hatchback ili ti ga Sport kako joj piše u nazivu

Reply with quote  
PostPosted: 15-Oct-2018 11:10 
Mazdaš u povoju

Automobil: mazda 6
zdravo drugari interesuje me na sta da obratim paznju ,idem sutra da pogledam mazdu 6 2012 godiste karavan,2.2 de ,presla 132000 3 vlasnika imala,crne boje lepa kao lutka trazi 7000 eura ali mislim da ce ici dole bar 400 ,vozim inace mazdu 2007 benzin 2.0 147 vec godinu dana ali trosi ulja abnormalno vec sam pisao o tome pa bih da je se resim jer treba da se radi generalna,ali sam se zaljubio u mazdu i ovu ne bih da propusti,i interesuje me potrosnja goriva hvala unapred

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Oct-2018 7:07 
Mazdaš u povoju

Futog swe wrote:
zdravo drugari interesuje me na sta da obratim paznju ,idem sutra da pogledam mazdu 6 2012 godiste karavan,2.2 de ,presla 132000 3 vlasnika imala,crne boje lepa kao lutka trazi 7000 eura ali mislim da ce ici dole bar 400 ,vozim inace mazdu 2007 benzin 2.0 147 vec godinu dana ali trosi ulja abnormalno vec sam pisao o tome pa bih da je se resim jer treba da se radi generalna,ali sam se zaljubio u mazdu i ovu ne bih da propusti,i interesuje me potrosnja goriva hvala unapred
A ja bas trazim 2.0 benzin al taj model od 2008-me. Jel oni imaju problem sa potrošnjom ulja?

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Oct-2018 9:39 
Moderator

muxa wrote:
A ja bas trazim 2.0 benzin al taj model od 2008-me. Jel oni imaju problem sa potrošnjom ulja?

To u drugoj temi koja vec postoji, ova se odnosi na 2.2 dizel kao sto naslov kaze, precesljaj malo...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Oct-2018 10:29 
Mazdaš u povoju

Koja tema? Search bas i ne pomaže na Tapatalku

Poslano sa mog Moto G (5S) koristeći Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Oct-2018 10:49 
Moderator

Pa precesljaj tapatalk ako ne koristis PC...
Mazda tehnika -> Mazda 6 -> O modelu -> 2.Oi GG do 2008. ili GH od 2009. +

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]