It is currently 15-Nov-2018 8:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26-Oct-2016 6:46 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Postoji li način da se dođe do gore pomenutog koda potrebnog da se uprogramiraju novi ključevi, a da se isti ne plati oko 20€?

Naime, moju mazdu sam dobio sa samo jednim ključem jer je čiča u Moskvi zagubio jedan od ključeva, a za rezervni ključ su mi tražili od 100 do 150€, što mi je suludo da dam za ključ. Pre tri godine jedan prijatelj iz nemačke mi na nekom otpadu nađe set ključeva (dva), brave za vrata i gepek, kontakt bravu kao i immobiliser sa auta koji je prešao 74k kilometara za 50€. To je tako stajalo do skoro, kada sam farbao auto i zamenio bravice, da bi u isto vreme počela da otkazuje i glavna kontakt brava preko koje se pali auto. Kada sam zamenio bravu i imobiliser auto bi verglao ali ne bi startovao, dok sa starim imobilajzerom bi davao kod greške broj 1 (ključ nije upisan u memoriju). Znam da sam trebao da tražim da mi donese i kompjuter od auta sa otpada al sad, šta je tu je.

Po raznim manual-ima koje sam našao na internetu video sam da je nove ključeve moguće uprogramirati u stari imobiliser ali treba tajni ključ poznatiji kao "code word", koji se sastoji od 8 cifara, ali svuda na internetu su mi tražili novac da bi mi dali kod.

Može li negde da se nađe taj kod i postoji li neko rešenje kako da koristim nove ključeve a da zadržim zaštitu koju nudi imobilajzer, ili da samo prevežem stari ključ pored glavne brave i da tako vozim?

Unapred hvala na odgovorima.

Online Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Nov-2016 12:31 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Ja takodje imam jedan kljuc, pre 2 dana sam narezao jedan samo za vrata jer mi se vec desavalo da mi se zakljuca u autu. To sam platio 400 dinara. Pre 6 godina kad je auto kupljen nisu ni radili kopiranje nigde u gradu i deda je odustao. Pitao dam za kodiran kljuc receno mi je mozda ako nabave slucajno cip oko 8000 , a ako bi izgubio kljuc bez 150 evra ne bi mogao da ga upalim, kod nas nije zastupljen ni cip za kljuceve a ni kodiranje, mozda neko radi ali na vise mesta kada se spomene koj je auto odma se vidi promena na licu radnika. Znam da nije mnogo od pomoci ali rekoh da napisem cene tih kodiranja kad je vec tema otvorena.
Mislim da tih 20 evra ako mozes to da izvedes nije velika suma u poredjenju sa ovima.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]