Mazda 3 (BK) - Upaljene lampice SERVO i ABS!

Post Reply
sanel
jr. Mazdaš
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): Sarajevo

Mazda 3 (BK) - Upaljene lampice SERVO i ABS!

Post by sanel » 14-Mar-2014 11:16

i evo tamam sto sam nahvalio svog ljubimca, prije nekih sat vremena krenuo do grada i upalila mi se lampica za servo i ABS i ne gase se nakon sto se auto upali kao obicno. Ugasio i upalio ponovo, sve je ok bilo. MEdjutim, kada sam iz grada krenuo, isto se desi, samo sto sam 10 min ga palio i gasio i nista, i krenuo sa upaljenim upozorenjima, nakon par kilometara se ugasilo. Zna li neko sta je u pitanju?

Ono sto sam ja nasao je da nema dovoljno ulja za kocnice, jel moguce da to toga je?

Kobacks
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 1.8i 626 2.0 MX3 V6
Odakle nam dolazite (where are you from): Trstenik

Post by Kobacks » 14-Mar-2014 11:50

Servo nema veze sa kocnicama(ABS) jer je ulje za servo i ulje za kocnice je u razlicitim posudama..Moguce da ti prijavljuje gresku na nekom senzoru(ABS) a sto se tice serva pogledaj nivo ulja u posudici na sestici je sa leve strane kad otvoris haubu ispred motora a kod trojke vec neznam gde joj je tacan polozaj ali trebalo bi gde su ti kajsevi da se nalazi...Opet sacekaj javice ti se neko ko vozi trojku da me ispravi ili podrzi u misljenju..Samo znam da tim paljenjem i gasenjem auta neces nista dobiti samo mozes spucati akumulator

sanel
jr. Mazdaš

Re: SERVO i ABS

Post by sanel » 15-Mar-2014 12:02

Posuda sa uljem za kocnice je skoro prazna, ispod minimuma, a za servo je prepuna, iznad maksimuma. Kada se auto upali, te lampice trebaju se ugasiti, meni se vcr desilo da stoje upaljene, i volan se teze okrece, kocnice manje koristim, pa nisam nista primijetio na njima.

zveki
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 626 ge 86kw automatik
Odakle nam dolazite (where are you from): vrcin

Post by zveki » 15-Mar-2014 12:09

ulje za kocnice svakako dolij,trebalo bi da je puno.samo odgovarajuci dot,pise na cepu od bocice a za servo ako ti se teze okrece volan bolje poseti neki servis da pogledaju sta je u pitanju

Kobacks
Mazda lover

Post by Kobacks » 15-Mar-2014 12:13

Kada si zadnji put gledao ulje za kocnice jel koci auto dobro,to ces morati da dolijes ulje za kocnice obavezno ali moraces pre toga da proveris curi li ti ta tecnost negde,kod mene kociona tecnost sluzi za kvacilo i kocnice a ulje za servo je posebno i ono je samo za upravljanje tacnije zupcastu letvu..Ne verujem da te dve boce imaju ista zajednicko jedna sa drugom da iz ove za kocnice predje ulje u servo..

sanel
jr. Mazdaš

Re: SERVO i ABS

Post by sanel » 15-Mar-2014 12:26

pise dot3 na cepu, ide ulje za kocnice i kvacilo, a posesno za servo, za kocnice cu sutra dosuti, upravo malo gledam po forumu, vidim da se moze nasuti i DOT 4 u njega, auto ispusta neko ulje, po 2-3 kapi u toku noci, nikada nisam mogao da otkrijem gdje pusta, mozda je to u pitanju, moram pregledati i naci gdje curi, vjerovatno to ulje curi, auto inace koci odlicno, tek sam je kupio, iskreno ne znam kako treba i kociti, ali ja sam zadovoljan :)

Mene vise brine ovaj servo, sto se pali lampica i servo se iskljuci, i kao da traktor vozam. MOzda je ovo slucajno ispalo da se istovremeno pale lampice, ali primijetio sam kao da servo pumpa uvijek radi, da se ne gasi nikako, mozda grijesim. Zadnji servis je radjen na 149 000, tako pise, vjerovatno samo ulje, a sada je presao 157 000.

Kobacks
Mazda lover

Post by Kobacks » 15-Mar-2014 1:32

Pa kad upalis auto servo odmah pocinje da radi zbog toga ti i treba biti lak na upravljacu i radi svo vreme dok je auto upaljen.cim se ugasi auto njega klinasti kajs vise ne vrti i onda se tesko okrece volan..Moraces da proveris obavezno taj servo kod nekog majstora nemoj se igrati time,a sto se tice kocnica proveri jel nije mokar neki tocak ako curi negde na klestima ili nastavnim crevima moras ispreturati ceo auto jer to su po meni najglavnije stvari na autu i koje glavu cuvaju..

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Re: Mazda 3 (BK) - Upaljene lampice SERVO i ABS!

Post by Djole » 15-Mar-2014 12:54

Ima neka fora sta znace te dve lampice u kombinaciji, negde sam citao nego ne mogu sad da se setim... :zid1:
Cesljao sam malo i Hr forum ali nista tacno nisam nasao, ako nesto saznam javljam ili ce se mozda vec neko javiti.
Samo da dodam za ulje, da kociono i servo ne mogu biti nikako povezani niti zajednicko, i imaju skroz odvojene posude!
Za kocnice i kvacilo je zajednicko, ide DOT3 ili DOT4 (ja sam stavio dot4), a za servo ATF M-III tj. DexronII.

sanel
jr. Mazdaš

Post by sanel » 15-Mar-2014 1:51

Da, meni je posuda za kocnice i kvacilo, mogu reci prazna, sreca u nesreci da se ovo upalilo i da sam pogledao, danas cu dosuti i traziti gdje to curi, i pokusati srediti. Nadam se da je to toga i problem. Ako sta saznas za kombinaciju lampica javni.

Procitao sam sve o tome kako si sipao dot4, i kako su ti suhvu svezali u ovlastenom, tako da cu i ja tvojim koracima, nasuti najvjerovatnije dot 4. lp

sanel
jr. Mazdaš

Post by sanel » 15-Mar-2014 2:44

Kupio ulje, i da naspem, zamislite, puna posuda hahaha ne mogu prosto da vjerujem da se ne primijeti da ima ulja. jos sam ubacivao unutra stapic, nista mi nije pokazivalo.

Sada mi definitivno nista nije jasno.

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+

Post by Djole » 15-Mar-2014 9:43

Odlicno procitao si ono sto treba! :)
Ja sam pred zimu menjao kociono ulje i opet sipao DOT4, inace ono se menja na svake 2 god. ili 40k km.
Kociono ulje je dosta providno i tesko se uocava u beloj posudi, najbolje nocu uperiti lampu bocno u posudu i onda se primeti nivo.
Da ti curi, propadala bi ti pedala i to bi vrlo brzo osetio! Najcesci razlog kada opadne nivo jeste istrosenost plocica.
Ja sumnjam da je tu skroz nesto drugo u pitanju, moze biti senzor ABS-a ili jos nesto ali da ne nagadjam sada dok ne saznamo nesto... svakako i ti ako resis misteriju javi sta je!

boric
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3

Post by boric » 18-Mar-2014 4:54

ne znam koje ti je godiste trojka, ali obrati paznju na ovo:

http://www.mazda.ca/MciWeb/displayPage. ... fetyRecall" onclick="window.open(this.href);return false;

sanel
jr. Mazdaš

Post by sanel » 18-Mar-2014 9:40

2004 je godiste, a izgleda ostat ce misterija sta je bilo, sve je ok sada. Ja sam uvjeren da Mazda ima neki sistem samopopravljanja i ispravljana problema :)

boric
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3

Post by boric » 26-Mar-2014 11:13

mazda ima dusu :D

sanel
jr. Mazdaš

Post by sanel » 10-Dec-2014 12:04

Nakon odredjenog vremena i problema sa ovim lampicama, i prosirenja problema tj dok su upaljene ove lampice, ne radi mjerac brzine, kilometraza, potrosnja goriva itd, jednostavno kao da elektronika stane, dodjem do informacije da je akumulator u pitanju, iako savrseno pali uvijek. U sustini izgleda da je problem do njega, jer se struja salje na prioritete, a zanemaruje ostale stvari tj iskljucuje ih automatski. Akumulator sam promjenio prije par dana, i za sada se nista ne desava, ali vidjet cemo krzo 10-tak dana da li je 100 % u pitanju akumulator.

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Odakle nam dolazite (where are you from): Slovenija

Post by skydriver6 » 10-Dec-2014 6:01

To mi deluje neverovatno jer kad motor radi i da je akumulator loš, struja dolazi od alternatora. Voleo bih da si rešio.

Guslar
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Post by Guslar » 10-Dec-2014 6:13

Kada sam kupio auto u njemu je bio akumulator od 72Ah . Kada je crkao zvao sam ovlašćeni gde mi je po broju šasije rečeno da ide od 92Ah zbog dodatne opreme i da će mi slabiji akumulator pobrkati elektroniku i da ga pod hitno zamenim bez obzira u kakvom je stanju !

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

sanel
jr. Mazdaš

Post by sanel » 21-Aug-2017 11:11

Nakon duze vremena, da i ja nesta napisem. Oko ovoga problema nema gdje nisam isao i niko nista ne zna sta je problem. I onako slucajno sam sam rijesio, tv privremeno. Kada se upale lampice potrwbno je samo pomjeriti kablove koji vode do procesora i odmah se sve lampice ugase.

amar1994
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)

Post by amar1994 » 21-Aug-2017 1:13

sanel wrote:Nakon duze vremena, da i ja nesta napisem. Oko ovoga problema nema gdje nisam isao i niko nista ne zna sta je problem. I onako slucajno sam sam rijesio, tv privremeno. Kada se upale lampice potrwbno je samo pomjeriti kablove koji vode do procesora i odmah se sve lampice ugase.
pogledaj malo na engleskim i americkim forumima ;)

mazda3forums.uk i mazdarevolution.com

pozz , kad cemo vidjeti ove mazde :D

Sent from my SM-C5000 using Tapatalk

tuxonko
Mazdaš početnik
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 1.6d 109ks/80kW 2006.
Odakle nam dolazite (where are you from): Prag

Post by tuxonko » 13-Feb-2021 11:36

ljudi, sigurno je los akumulator. nisam citao vec doziveo.
akumulator crko skroz, upalim na kablove atuo, servo i esp lampica svetle ali servo radi, podjem par metara i lampice se pogase. nakon startovanja motora nakon zamene akumulatora te dve lampice svetle i odmah kazem majstoru koji stoji pored mene da svetle, a on kaze dada to je zato sto smo menjali akum. podji malo i ugasice se same... tako je i bilo, ugasile se posle par metara, a nisu se vise nikad palile nakon startvanja motora...

Post Reply

Return to “Elektrika, klimatizacija i audio”