It is currently 12-Dec-2018 11:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26-Sep-2018 9:46 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 3
mazda 3, 1.6 benzinac 2007 godiste, kad pokusam da startujem motor kao da je umro,nece da se upali ali ni ne vergla, jednostavno nista nikakav zvuk. Struje ima, farovi, radio, sve svetli i radi kao inace ali sam kontakt ne reaguje. Jel zna neko sta bi moglo da bude, koliko bi moglo da kosta popravka i preporuka za majstora u Bg na Autokomandi ili Vracaru obzirom da mi je tu malopre ostao na parkingu u zoni placanja... :cry:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Sep-2018 10:35 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Na samom alnaseru imas debeli kabal koji dolazi sa akumulatora, a pored debelog kabla imas i tanku zicu koja dolazi na automat od alnasera. Izbaci auto na ler, uzmi dugacak debeli srafciger i prespoj sraf od debelog kabla i kontakt automata alnasera. Ako zavergla alnaser je ispravan i imas problem sa kontakt bravom ili negde u instalaciji.

Ako ne zavergla, ili se ni ne cuje klik riknuo ti je alnaser. Akumulator moze da daje dovoljno struje da rade farovi i elektricni prozori ali da se "ukaki" kada treba da da par stotina ampera za startovanje motora. Ispravnost akumulatora, doduse ne sa velikom tacnoscu, mozes ispitati time sto dok verglas ostavis upaljene farove. Ako sijaju punim sjajem aku je ok, ako im znacajno opadne intenzitet akumulator nevalja.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Sep-2018 11:06 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
chupo wrote:
Na samom alnaseru imas debeli kabal koji dolazi sa akumulatora, a pored debelog kabla imas i tanku zicu koja dolazi na automat od alnasera. Izbaci auto na ler, uzmi dugacak debeli srafciger i prespoj sraf od debelog kabla i kontakt automata alnasera. Ako zavergla alnaser je ispravan i imas problem sa kontakt bravom ili negde u instalaciji.

Ako ne zavergla, ili se ni ne cuje klik riknuo ti je alnaser. Akumulator moze da daje dovoljno struje da rade farovi i elektricni prozori ali da se "ukaki" kada treba da da par stotina ampera za startovanje motora. Ispravnost akumulatora, doduse ne sa velikom tacnoscu, mozes ispitati time sto dok verglas ostavis upaljene farove. Ako sijaju punim sjajem aku je ok, ako im znacajno opadne intenzitet akumulator nevalja.

:palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Sep-2018 7:06 
jr. Mazdaš

Druže, probaj ovo: ;)

file:///D:/DOWNLOADS/Mazda%20Bulletin%20No%2001-037-08.pdf
http://forum.mazdabg.com/viewtopic.php? ... 89#p419482

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Sep-2018 10:53 
Mazdaš u povoju

Ljudi hvala na savetima, problem sam resio tako sto sam par puta blago cuknuo anlaser metalnim klestima i kraj neke debele zice koja ima mentalni kontakt fiksiran sa srafom koji mi je prilicno zardjao, pa sam i to iscukao lagano, i auto mi je upalio. Kad sam ga dovezao do kuce, isprskao sam taj deo Vb40, misleci da mozda tu od korozije nema dovoljno kontakta, i auto mi je upalio iz prve. E sad svakako cu da ga odvezem do majstora da mi pogleda anlaser. jer mi ova zajebancija ne treba opet. Inace mi se ne smanjuje napon u farovima kad palim auto tako da mislim da nije do akumulatora, ali ko zna...

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]