It is currently 21-Nov-2018 6:16

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26-Apr-2017 10:37 
Mazdaš početnik

Automobil: Mazda 3 1.6 BK 2005
Zdravo, imam jedan problem. Prvo pocelo da mi tece ulje i mi je majstor reko da prvo operem motor i odozgora i odozdola pa da mu je onda odnesem. Odneo sam juce auto do auto peralnu , platio 10 eura da se to odradi, ali kad sam trgnuo ka kuce sa auto , primetio da auto ne vuce kako sto treba i da ne ide nad 3500 rpm. Nemam nikakvi lampica ukljuceni po bord a isto tako od 3000rpm do 3500rpm kao da auto trza. Jel neko moze da mi pomogne sta bi moglo da bude, sav sam se iznervirao ali to je to sad mora da se trazi resenje. Danas je vtori dan, testirao sam auto samo 100 metara ali oped je isto. :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Apr-2017 11:29 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Pusti ga da radi jedno 2 sata u mestu da se sve dobro osusi mozda je voda usla u neki kabal pa ti pravi problem.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Apr-2017 12:47 
Mazdaš početnik

roki323f wrote:
Pusti ga da radi jedno 2 sata u mestu da se sve dobro osusi mozda je voda usla u neki kabal pa ti pravi problem.

Ok roki probacu,hvala ti, a jeli mozna ova moja logika, da je filter vazduha mokar pa da nemoze auto da uzme vazduh ko sto treba ili radi sto je bio mokar da je uslo vode pa da je otisao maf nedaj boze?
znam da mozda pitam svasta ali znas kad je covek na muku...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Apr-2017 1:52 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Pa ja sam par puta prao te motore nisam imao problema i ne moze voda da dodje do filtera vazduha jedino kazem da nije usla malo u instalaciju pa da neki senzor zeza dok se ne osusi.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Apr-2017 2:41 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Upravo tako. I jos jedna stvar... izbegavaj te perionice jer peru pod pritiskom i lako mogu da ostete instalaciju i slicno, a pritom ne garantuju da ce sve raditi ok posle pranja. Najbolje sam kuci kupis sredstvo i cetkicom i flasom vode operes sve da bude kao nov. Imas u mojoj temi vise o tome... ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Apr-2017 4:24 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Mare je poznat po detajlingu svoga ljubimca . Vrh !

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Apr-2017 4:01 
Mazdaš početnik

Mare123 wrote:
Upravo tako. I jos jedna stvar... izbegavaj te perionice jer peru pod pritiskom i lako mogu da ostete instalaciju i slicno, a pritom ne garantuju da ce sve raditi ok posle pranja. Najbolje sam kuci kupis sredstvo i cetkicom i flasom vode operes sve da bude kao nov. Imas u mojoj temi vise o tome... ;)

U pravo si mare, sjebo sam se jako(nemate pojma koliko mi ke krivo), a platio 10eura jer sam mislio ovi ce da urade sve po propisu, prvo ce da urade zastitu na sve elekrtonike pa onda , ali nije bilo tako. Ali svaka skola se placa :D
Uzeo sam danas wurth brake clieaner , probacu da iscistim maf zadnji put sam vidio da je zaprljan.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Apr-2017 6:14 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Probaj da nadjes Akra K2 sredstvo bas namenjeno za pranje motora. Ja sam sa njim prao i lepo je odmastilo svu necistocu. A nije ni skupo...
P.S. Svi ti kablovi iza motora su izolovani i voda im ne moze nista, ukoliko nije pod jakim mlazom. Tako da najbolje ti je flasom vode ili crevom da peres to u buduce i nece biti problema :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Apr-2017 9:29 
Mazdaš početnik

Mare123 wrote:
Probaj da nadjes Akra K2 sredstvo bas namenjeno za pranje motora. Ja sam sa njim prao i lepo je odmastilo svu necistocu. A nije ni skupo...
P.S. Svi ti kablovi iza motora su izolovani i voda im ne moze nista, ukoliko nije pod jakim mlazom. Tako da najbolje ti je flasom vode ili crevom da peres to u buduce i nece biti problema :)

Kupi cu, video sam da ga ima i tu niz prodavnice. Nova vest je , danas sam otvorio filter za vazduh i on je josuvek bio vlazan :D evo zasto mi mazda nije vukla :D Poput ocistio maf senzor sa wurth brake cleaner i sve ispalo super. Sutra cu da kupin novi filter vazduha. Pa onda kod majstora da vidi od gde tece ulje
Auto sad vuce kao i prije :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Apr-2017 12:38 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
:)

Extra , imao si srece :cool: :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Apr-2017 9:23 
Mazdaš početnik

amar1994 wrote:
:)

Extra , imao si srece :cool: :palac

da sve je ispalo super na kraju, ali i sa ovo brake cleaner sam riskovao, ali reko sta bude nek bude i sve ispalo super

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]