Mazda 3 1.6 Dizel Turbo BK ulje na motoru kod dizni

Post Reply
licnoya
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 1.6 Dizel
Odakle nam dolazite (where are you from): Zrenjanin

Mazda 3 1.6 Dizel Turbo BK ulje na motoru kod dizni

Post by licnoya » 15-Aug-2021 12:09

Pozdrav, imam problem na autu da mi se skuplja ulje na motoru, u pocetku su mislili da je problem sa dihtunzima na diznama ili da je dihtung dekle u problemu sve je menjano vise puta, stavljen je novi egr ventil i opran motor i opet isto posle nekog vremena, pretezno pri vecim obrtajima, tipa voznja na autoputu ili medjugradska pocne da se skuplja ulje kod dizne (skroz leve ako se gleda auto od napred). Ja sam malo onda istrazivao i izgleda da je problem u usisu vazduha, i da ulje ide celim putem kuda ide usis vazduha i da kada auto ode na 3k obrtaja duva negde tu kod te dizne vazduh, a verovatno kad je ugrejan i u putu da onda tuda ide i ulje. Da li neko ima ideju sta bi to moglo biti i odakle da pocnem da bi to resio. Moje neko misljenje je da su u problemi dihtunzi usisne grane ali moguce da gresim. Sve ideje su dobrodosle, cilj mi je da probam da resim sam ili ako bas neko zna nekog majstora da preporuci posto nisam imao lepa iskustva sa majstorima i ovim problemom. Hvala.

Evo i dve fotke motora, a ovde sam jos i pre toga malo obrisao inace bude i vise:

Image

Image

amar1994
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
Odakle nam dolazite (where are you from): Sarajevo

Re: Mazda 3 1.6 Dizel Turbo BK ulje na motoru kod dizni

Post by amar1994 » 15-Aug-2021 11:42

Ili podloske ispod dizni ili dihtung dekla(poklopca ventila) , trece nema ;)

Post Reply

Return to “Motor, menjač i prenos”