It is currently 17-Nov-2018 3:14

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 76 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Cene?
PostPosted: 14-Dec-2016 11:36 
Mazdaš u povoju

Automobil: Trenutno nijedan.
Pozdrav, čovek.

Dakle, zatvara se, a da je kako valja i trebuje, mali i veliki u recimo 300€. Dobro.

Da, mislio sam da bude minimalno 2006o, a sad nakon tvoje sugestije, biće sigurno.

Hvala puno!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Dec-2016 12:05 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
Mare123 wrote:
Ako gledas FL trojke (od 2006. godine), kod njih neces imati problema sa korozijom, jer je kod njih lim pocinkovan, pa ne rdjaju.

Skoro svi automobili od 2000e godine pa na dalje su pocinkovani a neki to rade jos od 80ih godina. Pretpostavimo da su od ristajlinga samo obratili vise paznje i pojacali anti-korozivnu zastitu na tim mestima gde je bilo problema.

Послато са 6039K уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 12:12 
Mazdaš u povoju

Kul. A kakva je over-all priča sa elektronikom kod nje? Kakva su recimo tvoja iskustva?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 2:58 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Ja za skoro 4 godine voznje i 50kkm nikada ni jedan problem sa elektronikom imao nisam. Ti problemi muce Italijane (fiate i alfe), mazdina elektronika je jako pouzdana - bar se u mom slucaju tako ispostavilo.
Jedina stvar koja se cesto desava je crkavanje sijalica - cini mi se daleko cesce nego na svim drugim kolima koje sam vozio, ali sam to resio ugradnjom ksenona i LED sijalica. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 9:40 
Mazda lover

Elektronika je vrhunska. Za to najmanje treba da brines.

Nema sta, u klasi definitivno najbolji auto. Recimo, takvu zvucnu izolaciju sam vidjao samo kod BMW-a. Svako i najmanje parcence plastike u enterijeru je oblozeno upijacima zvuka sa unutrasnje strane. Na zadnjim tockovima ono plasticno potkrilo je oblozeno nekim "tepih-materijalom" koji treba da ublazi zvuk tockova u kabini. Mene takvi detalji kod Mazde odusevljavaju i odma ti je jasno da je posveceno dosta paznje svakom detalju.

Prostor u kabini je sjajno odradjen, pozadi je toliko komforno da ja jedva cekam da uvalim nekome da me vozi da mogu da predjem pozadi. :)
To i jeste logicno, s obzirom na dimenzije koje su ubedljivo najvece u klasi, sto je oko 4,4m, a sedan varijnta cak oko 4.5 metara sto je poredjenja radi priblizno kao Octavia 2 karavan npr.

O performansama da ne govorim. Golf 1.9tdi 105ks je trotinet za ovaj auto.

Ako uzmes u obzir jos i cenu koja je trenutno u proseku niza i do 1000 evra u odnosu na konkurenciju, to je best-buy.
Naravno, sve pod uslovom da nadjes ocuvan primerak, o cemu smo vec pricali.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 9:47 
Mazdaš u povoju

Da.
A reci mi, mada nema pravila verovatno, posle koje kilometraže da ih ni ne gledam? Pod pretpostavkom da je sve drugo standardno na njoj za to neko godište, do koliko u oglasu navedenih pređenih km ne moram da se brinem? Je l to 150, 160, 180 soma za taj dizel motor? Od koliko km, po tebi, je deal breaker. :)
Hvala.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 10:12 
Mazda lover

Pa nema pravila definitivno. Posebno u Srbiji gde nikad neces znati pravu kilometrazu.
Ako ti izgleda dovoljno ocuvano, da je dobar enterijer, da nije ocukana, to je bitno. Sve ostalo mozes da promenis.

Imaju tu sad neke pretpostavke, recimo za taj zamajac kazu da traje u proseku oko 200-250k. Od prilike isto tako i za turbinu, u nekim slucajevima i krace. To je ono sto treba najvise da te zanima jer je najskuplje, sve ovo ostalo se lako resava.
Kod mene su recimo menjali ovi sa placa remenicu radilice, 7000 su je platili. I znam da kod tih motora zna da strada protokomer, on je negde oko 10ak hiljada cini mi se. Eto, to su jos neki malo skuplji delovi za koje znam, ali i to je opet ista cena kao i za svaki drugi dizel tog godista.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 10:16 
Mazdaš u povoju

Kapiram...
A nema načina da se proveri km pouzdano? Tipa da je odvezem u ovlašćeni da je priključe na dijagmostiku il' nešto?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Dec-2016 11:18 
Mazdolicus Maximus

Naravno da postoji mogucnost proveriti kilometrazu, mada to je ono sto se poslednje gleda ako se iole razumes u kola.
Moje misljenje je da nema potrebe bacati pare na to, samo ces se nervirati jer je u 90% slucajeva kilometraza vracana na kolima iz uvoza.
Najbitnije je proveriti generalno stanje auta - limarijski (da nema korozije) i mehanicki da bude utegnuta. Ako motor lepo radi, turbina ne zvizdi, u voznji nema dima, dobro vuce i nema nikakvih cudnih zvukova, apsolutno je nebitno da li je auto presao 150, 200 ili 300 kkm.
Obrati paznju jos na lezajeve zadnjih tockova, cene se krecu oko 9-10 hiljada za kvalitetne delove. To ces lako prepoznati, samo slusaj da li se cuje neki neprijatan zvuk (kao kada pukne guma) u voznji iz zadnjeg dela auta. To je takodje cesta pojava kod trojki, kao i istrosenost prednjih amortizera. Oni su u paru oko 12 hiljada, KYB, a to su jedni od najboljih pored Febi/Bilstein.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 7:23 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Ne opterećuj se kilometražom, taj podatak ništa ne govori jer motor će trajati i 500.000km bez problema, važno je održavanje. Neko više uništi auto za 100 od nekoga za 300.000km. Ne možeš preko dijagnostike proveriti tačnu km, jedino da tražiš listing elektronske evidencije servisa u ovlašćenom. Naći ćeš možda podatke od prvih 2-3 servisa u najboljem slučaju jer malo ko ide u ovlašćeni od prvog do poslednjeg dana za auto star deceniju.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 10:11 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Moja je jos vrlo malo pa na 250 000 km, sve su ti rekle kolege, nista posebno, idemo dalje... :D

Inace u podforumu o modelu, sve lepo pise o trojci dizel i benzin... tema ce biti prebacena.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 10:15 
Mazdaš u povoju

Žao mi je ako iskočih iz predviđenih okvira. Prosto sam zelen ovde, pa se nisam snalazio po forumu. Uradi šta god je potrebno.
Inače, baš sam prijatno iznenađen voljom da se izađe u susret svojim iskustvima.
Hvala svima!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 7:23 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Sad sam u nedoumici.
Dal 3jka 1.6d ima plivajuci zamajac ili ne?
Kolio se secam Djole rece da nema.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 7:35 
Mazdolicus Maximus

Zavisi koja... Jace verzije (80 kw) imaju, a slabije (66 kw) nemaju.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 7:56 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Pa on za njegovu rece da nema, a ona je od 80kw

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 8:15 
Mazdolicus Maximus

Njemu su tako rekli, ja sam pitao na vise mesta i receno mi je da ima. Na kraju mi je to Zeljko potvrdio jer je on na svojoj menjao plivajuci. Isti auto, isti motor.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 8:20 
Mazdaš u povoju

Koje su tu cifre u pitanju? Promena plivajućeg i to?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 8:39 
Mazdolicus Maximus

Plivajuci zamajac zajedno sa setom kvacila je poprilicno skup... Tacnu cenu ne znam, ali reda velicine 400-500e. Znam da je za 1.9 jtd plivajuci i set kvacila 550e.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 8:44 
Mazdaš u povoju

Da. To je, bogami, udarac preko ušiju. A reče mi drugar jedan da je na golfu 4 1.9 TDI promenio to komplet, i izbacio plivajući. Ne sećam se cifre, ali manje je bilo čini mi se. Ne znam može li i na ovom motoru tako nešto da se izvede...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 9:14 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Meni su u ovl. Profilu ili Dipemu potvrdili da moja nema, ako su me oni slagali slagao sam i ja vas. :P
Ali kao sto rekoh na 250k km sam i to jos uvek nije doslo na red kod mene, malo li je? A videcemo tacno sta ima kad dodje na red...
FL vec ima plivajuci, kao sto ima i DPF, i druge stvari... ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 9:21 
Mazdolicus Maximus

Moze da se stavi fiksni zamajac koji je jeftiniji i duze traje, ali je pitanje kako bi auto radio sa njim, tj. kako bi se ponasao u voznji. To uglavnom rade taksisti, ali bih ja uvek pre stavio onako kako je fabricki i onda si miran. Tim pre sto se to radi jednom i verovatno nikad vise dok je auto u tvom vlasnistvu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 9:33 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
Ih vas dvojicu bas briga , ni DPF-a ni DMF-a :P :P :mrgreen:

Ja imam sve to ,
cijena zamajca i seta kvacila je oko 600 eura :bag :lol
cijena DPF filtera je izmedju 500 i 700 eura :mrgreen: :lol , treba napomenuti da trojka euro 4 motor sa 109ks koristi PSA DPF , te da se mora dodavati Eolys u poseban rezervoar koji je uzasno skup :glup

:hump :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 9:40 
Mazda lover

Meni je Melcer rekao da svi imaju. I pre ristajlinga i ristajling, pa cak i ovi od 90ks. Kaze da ta prica za 90ks vazi za Pezo ali ne i za Mazdu i Forda.
Ako su lagali mene i ja lazem vas. :)

To sa fiksnim zamajcem nije dobra ideja, na forumima su napisani milioni stranica na tu temu i svi se slazu sa tim.
Prosto, to nije izmisljeno za dzabe i ima svoju ulogu i svi proizvodjacu ga ugradjuju jer bolje resenje trenutno ne postoji.
Koliko ja znam, zamena kompletnog seta kvacila sa plivajucim zamajcem je oko 500 evra, znaci sa uslugom zamene.

Negde sam procitao da set moze jeftinije da se kupi u Sloveniji, ali se ne secam cak ni da li je bilo na ovom forumu. Uglavnom, bilo je nesto tipa 100-150 evra jeftinije nego kod nas.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 9:42 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
igor_harris wrote:
Meni je Melcer rekao da svi imaju. I pre ristajlinga i ristajling, pa cak i ovi od 90ks. Kaze da ta prica za 90ks vazi za Pezo ali ne i za Mazdu i Forda.
Ako su lagali mene i ja lazem vas. :)

To sa fiksnim zamajcem nije dobra ideja, na forumima su napisani milioni stranica na tu temu i svi se slazu sa tim.
Prosto, to nije izmisljeno za dzabe i ima svoju ulogu i svi proizvodjacu ga ugradjuju jer bolje resenje trenutno ne postoji.
Koliko ja znam, zamena kompletnog seta kvacila sa plivajucim zamajcem je oko 500 evra, znaci sa uslugom zamene.

Negde sam procitao da set moze jeftinije da se kupi u Sloveniji, ali se ne secam cak ni da li je bilo na ovom forumu. Uglavnom, bilo je nesto tipa 100-150 evra jeftinije nego kod nas.

Dvomaseni zamajac ili DPF ?

Naravno da nije , desavalo seda pukne radilica , sto je sigurno skuplji kvar od zamajca.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Dec-2016 9:53 
Mazdaš u povoju

Jbg, dakle sreće treba, davme ne izuje odmah, dok sam svež i ranjiv finansijski posle kupovine. ;)
A za taj posebni DPF prvi put čujem. Je l to samo taj od 109 konja, ili ga ima i u ostalim varijantama?

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 76 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]