It is currently 25-May-2018 10:49

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
PostPosted: 05-Mar-2017 12:13 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
Mislim da je tu samo problem u slaboj ponudi na trzistu. Ako si picajzla kao vecina nas ovde na forumu, moras imati mnogo srece da nadjes polovnjaka sa malo ulaganja medju par automobila sa oglasa.
Kod ove crne mi je sumnjiva hauba, kao da ima neke fleke.

Sto se tice motora, ja sam pre za ovaj dizel. Ali mislim da treba da provozas i 1.6d. Iako ima mogucnost cipovanja, ni jednom do sada mi nije dao povoda ni da pomislim na to.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 12:29 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Crnu batali jer nije bas sve na svom mestu, cak su i stopovi razliciti sto znaci da je verovatno cuknuta u levi cosak pa su nabudzili stop od starijeg modela koji je jeftiniji jer ova od 2007. nosi led stop stop svetla kao ono desno, a sobzirom da dolazi sa nekog placa to je za ocekivati...
GTA ima fabricke ksenone ali ovde se ne vide prskalice u prednjem braniku, sto znaci da je verovatno i ona cukana od napred pa stavljen branik od klasicne, a ksenoni izbaceni... inace kod nje se javlja povecana potrosnja ulja, a i goriva... racunaj oko 12-13l po gradu. ;)
Mislim da je pouzdanije naci 1.6i i ili 1.6D a i svakako je i izbor veci.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 6:23 
Mazdaš u povoju

Hvala na brzim odgovorima. Iskren da budem uopste nisam primetio da ta crna ima razlicite stopove. No, nisam ni rekao da se razmisljam za kupovinu jedne od te dve Mazde nego cisto dao primer trenutne ponude. 1.6i bih zaobisao jer po mnogim iskustvima sam cuo da su prilicno trome u odnosu na ostale modele. 1.6 dizel bih mozda i gledao, ali se ipak bojim da mi ne zapadne neka za 300-400k km i da me onda svasta nesto ceka i da ce skupo da me kosta. Ne znam, sta vi mislite?

Inace jesam picajzla, volim dobro ocuvan i odrzavan auto koji lepo izgleda, lepo ide i ima dobru opremu :) Iz tih razloga bih gledao modele sa felnama kao na ovoj GTA, da ima nazad spojler na gepek vratima i da ima Bose sistem. Ostalo bi manje vise preziveo. Svestan sam da je 2.0 modela slaba ponuda kod nas, no ne zuri se meni sa kupovinom automobila, cekacu dok ne nadjem nesto sto mi odgovara. U ovo Nemicu sam se zaljubio ali doterati je kod nas kostala bi 7000 a toliko para nemam :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 8:23 
Mazda lover

A mislis da 2.0 ne mogu biti sa 300-400k?
Bose sistem i nije neka prednost jer vidim po stranim forumima da ga mnogi menjaju za aftermarket. Cak mislim da radi na 3oma, tako da ni zamena zvucnika nije moguca.
Felne i spojler mozes naknadno da dodas.
Govorim ti to jer stvarno mislim da si previse sebi suzio izbor. Ja bih cak razmatrao i Mazdu 6 da sada kupujem.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 8:52 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 1.6CD 2012(85KW-116ks)
Sto se tice muzike , bolje mu je ovu sa normalnim ozvucenjem pa ubaciti pioneer ili sl. zvucnike 2 sistemske da ubija :D

A motor , ja bi rekao 1.8 ali ga nazalost nema u trojci , ne znam sa 1.6 i 2.0 nemam iskustva , dizeli znaju biti pegla ako nisu odrzavani , al ako naletis na dbar bices prezadovoljan .

1.6 hdi vuce ne normalno za kubikazu i snagu od 110-116ks :palac :) , o potrosnji je suvisno pricati :cool:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 9:47 
Mazdaš u povoju

Daleko bilo da mislim da 2.0 ne moze da ima toliku kilometrazu... Rekao sam da 2.0 gledam prvenstveno zbog opreme i menjaca sa 6 brzina pa sam hteo da cujem vasa misljenja u poredjenju benzin-dizel. No sad sam bacen u rebus samo tako...

Ima na oglasima jedna crna 1.6 dizel (da ne kacim link) sa kozom (koja mi doduse ne izgleda bas najsjajnije na slikama), navigacijom itd... Mozda skoknem do BGa da je pogledam i provozam. Koliko moze da kosta veliki servis za nju?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 10:09 
Moderator

Veliki servis za 1.6D oko 300€ sa kvalitetnijim delovima.
Procitaj ostale teme i iskustva za 2.0 GT/A, kazem ti jer se cesto javlja povecana potrosnja ulja, i gorivo ispod 12l po gradu tesko da moze biti manje... ja sam se isto bio zalepio za taj model, pa kad sam malo razmislio odlucio sam se za ovaj 1.6D ali sam ga licno uvezao iz Nemacke jos pre 7 god. a paket enterijera je GT/A samo nemam Bose.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 10:20 
Mazdaš u povoju

To je jos jedna od stvari koja me zanima. Da li isplati ici po nju u Nemacku/Svajcarsku ili su ovde cene ~4500e sasvim pristojne? To je verovatno tema zasebno za sebe ali nemam ideju koliko mogu da izadju troskovi carine/poreza i slicno...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Mar-2017 10:43 
Moderator

Svajcarska je jaca sa cenama ali ima i najbolja vozila, Nemacka je tu negde malo jeftinija od nasih, zato treba gledati oglase gde je moguc povrat njihovog pdv-a (Mwst).
Carina je 12.5% na vozila koja nisu proizvedena u EU, porez 20% koji se obracunava na kraju (izvozna cena + carina) troskovi spedicije oko 50-150€, col table (probne) od 150€ pa navise (zavisi za koliko dana).
To je naravno da se zaputis sam po auto i dovezes ga kao ja, sto znaci jos troskovi puta, gorivo, putarine, smestaj...
Na kraju, sve ukupno ispadne malo jaca cifra od naseg trzista ali se i nadje dosta kvalitetnije odrzavan primerak nego ovo sve kod nas sto je u ponudi.
U mom slucaju se ispostavilo da nisam pogresio, i danas sutra kad dodje opet vreme za podmladak, uradio bih opet isto.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Mar-2017 12:31 
Mazdaš u povoju

Pa toga se i bojim. No svakako bih pre kupovine vozio u Grand M na detaljnu proveru svaki automobil. Takodje se moram raspitati i kakva je varijanta da mi neko dotera auto iz Nemacke, da li izadje jeftinije/bolje nego da se cimam sam da idem po njega. Prvo ja da uskoro spremim lovu, usput pratim i ponudu kod nas pa cu videti. Ne zuri mi se nigde, pratim ponudu i kod nas i preko pa kad naleti nesto valjano da pazarim.

Hvala Djole puno na odgovorima i savetima :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Mar-2017 12:44 
Mazda lover

Moze dobar auto da se nadje iz bilo koje zemlje, ali onda ne mozes da biras marku/model/motor/boju itd. Ja sam krenuo po Forda pa naleteo na Mazdu.

Ja licno smatram da je ta prica oko poredjenja Nemacka/Italija/Svajcarska na kraju ipak samo prica. Vidjao sam leseve i iz Svajcarske i iz svih drugih zemalja podjednako, to samo zavisi od cene koju preprodavac dobije, on ne bira dobar auto nego isplativ jer ga ne kupuje za sebe.

Sto se tice te ideje da ti neko drugi dotera, za to moras da imas bas dosta poverenja u nekoga, i taj mora da ima ne samo znanje da proceni auto, nego i da proceni vrednost u odnosu na nase trziste. Ja licno to nikad ne bih prepustio nekome.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Mar-2017 12:55 
Mazdaš u povoju

Brat ima druga koji drzi plac u Novom Sadu, pa sam hteo da se konsultujem sa njim i pokusam da dogovorim. Reklo bi se da mogu coveku da verujem da me nece zeznuti. Slazem se da je to pak najbolje sam uraditi i proceniti.

Ja sam sebi zacrtao Mazdu i ne gledam nista drugo :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Mar-2017 9:45 
Moderator

Samo polako i isplivace nesto! :palac
Ja sam trazio samo trojku sedanku i to u ovom paketu i bas u ovoj boji i na mobile.de ih je bilo po 50-ak i to kad suzim izbor pretrage! Moju sam nasao za 3,5 meseca da su se pogodile bas sve kockice.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Mar-2017 11:23 
Mazdaš u povoju

Gde u Beogradu moze da se odveze Mazda na detaljnu proveru? Znam da u NS ima fora da za nekih 1500din odrade full pregled vozila u Grand M-u ako se ne varam. Da li ima nesto slicno i u BGu?

Inace gledam sada i Mazdu 6 :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Mar-2017 11:55 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Ja bih otisao u Dipem na pregled, bas detaljno pretresu ceo auto. Cini mi se da je cena cca. 2000 din, mada meni pregled nikada nisu naplatili, a isao sam nekoliko puta.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Mar-2017 1:16 
Mazdaš u povoju

Odlicno. Planiram da se uputim mozda za BG ovog vikenda da pogledam neke automobile pa da znam gde bih mogao da odem na pregled. Hvala za info.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Mar-2017 8:13 
Moderator

Pa najbolje da se uputis kod nasih majstora Rokija ili Melcera (postoje njihove teme). To sto Mareta caste u Dipemu ne znaci da caste sve redom.. a i diskutabilno je koliko su realni da ne kazem strucni.. za zamenu ulja i antifriza jesu. :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Mar-2017 8:43 
Mazdolicus Maximus

To jeste najbolje, ali rece on u Beogradu. I Melcer i Roki su 30-ak km odavde...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Mar-2017 11:20 
Mazdaš u povoju

Pa svakako da bih probao auto (ukoliko mi se svidi na oko) i odvezao do bilo kog majstora moram vaditi probne tablice i u tom slucaju mi svejedno kod koga cu ga voziti na pregled i da li je koji kilometar manje ili vise. Iskreno Rokija se nisam se setio.Cuo sam gomilu pozitivnih stvari o njemu tako da je i to svakako opcija. Pokusacu da stupim u kontakt sa njim.

Ne ocekujem da mi bilo ko uradi pregled za dz ali bi da imam pouzdane informacije o stanju vozila i da li je vredan kupovine ili ne.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Mazda 3 2005 Novi Sad
PostPosted: 23-May-2017 1:24 
Mazdaš u povoju

Automobil: /
Naisao sam na mazdicu u oglasu, svidja mi se sto je benzinac jer ne planiram da predjem vise od 10kkm godisnje, 10minuta do posla i nazad i jednom godisnje na neko letovanje mislim da su to ok razlozi za benzinca... Pa me interesuju neki utisci ovako iz slika i opisa iz datog oglasa :care
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9983684/mazda-3

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-May-2017 8:42 
Mazdolicus Maximus

Jako malo slika je stavio, cak se neke i ponavljaju. Pritom su sve slike loseg kvaliteta, pa se skoro nista bitno ne vidi.
Ovako deluje lepo, svidja mi se boja.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-May-2017 8:46 
Mazdaš u povoju

Ne znam da li je lazna kilometraza, svidja mi se u opisu sto pise da im je to trece vozilo pa cenim da je manje vozen i da je zato toliko presao.. Ali opet mozda laze :P

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-May-2017 9:53 
Mazdolicus Maximus

Rekao bih da je '04 po crvenim stopovima nazad. To se moze jos proveriti i po kljucu (od '05 idu skakavci, a pre toga obicni) i po papucicama. Naravno u to mozes da se uveris na jos dosta nacina, ali nista dok ne odes licno da pogledas.
Drugo, snaga nije 110 ks, vec 105 ks. Farovi od napred deluju matirani, ali mozda je i samo zbog loseg kvaliteta slike.
Kilometrazu nemoj ni gledati, vec generalno stanje samog auta. Obrati paznju na koroziju na ivicama vrata i zadnjim rubovima jer su PFL modeli problematicni sto se toga tice. Ako je dobro odrzavan kao sto kaze, onda ga vredi pogledati.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-May-2017 10:53 
Mazdaš u povoju

Da li ga je mozda malo precenio 4000 to bi moglo da se spusti na 3500 plus mu registracija istice sto bi me izaslo taman 3700?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-May-2017 10:58 
Mazdolicus Maximus

Pa sve zavisi od stanja... Ako ima korozije i ako ima jos nekih dodatnih ulaganja, sigurno da mozes jos spustiti cenu.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]