It is currently 18-Dec-2017 10:33

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 
Author Message
 Post subject: Mazda 2 1.25
PostPosted: 08-Dec-2016 1:32 
Mazdaš početnik

Automobil: Mazda 323 (BJ) 1.6i Sedan
Malo je pisano o ovom modelu, znam da je fordov zetec motor unutra, kao i da su ga sklapali u Spaniji... Vredi li ovo uopste gledati? Gledam za zenu da uzmem ne moze vise da se cima po prevozu do posla i nazad, a ima vec deset godina staza vozeci Mazdu 323 BG i BJ :) Demio (DW) joj je ruzan, tako da je prvi sledeci model koji se uklapa u budzet Mazda 2 (DY). Svaki savet i misljenje (pa i o alternativi) dobrodosli...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Mazda 2 1.25
PostPosted: 08-Dec-2016 2:57 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi, VW Golf
Kako ne bi vredelo, ko se iole razume u kola svakako će pre to gledati nego fiata, pežoa, škodu, vagena u toj klasi. Nema greške sa tim autom.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Dec-2016 3:02 
Mazdaš početnik

Naravno, znam vrlo dobro sta je Mazda, vozim se u njima i vozim ih preko 2 decenije :) - ali me upravo brine sto je unutra taj 1.25 zetec fordov benzinac, cuo sam da nisu bas dugotrajni, da odlaze karike i lezajevi brzo na njemu...a vrlo malo informacija mogu naci na forumu pa i netu o ovome... A bas oboje ocemo da nastavimo tradiciju, da jos jednu Mazdu uvedemo u vozni park, a da to bude primeren auto za nju :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Dec-2016 3:55 
Mazdaš početnik

Mozda bi Demio ipak bilo razumnije resenje? Oni 1.3 motor mazdin je perfektan koliko ja znam

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Dec-2016 4:13 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 2005. 1.6 CD
A honda jazz ili toyota yaris? Honda mislim da je malo skuplja, ali toyota je cini mi se slicne cene kao i mazda.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Dec-2016 4:55 
Mazdaš početnik

Sta znam.. yaris drzi cenu, a oboje bismo zeleli da to ipak bude mazda...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Dec-2016 5:30 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
S obzirom na to koliko su to stari automobili, mislim da je najbitnije da prvo gledas da nadjes ispravan, dobro ocuvan, sa sto vise opreme - auto. Pa tek onda gledas koje je marke i kako se pokazao.
Kad kupujes nov auto, onda i ima smisla birati marku, model, boju, motor i sve ostalo, a kod nas su kola toliko unakazena da ti je potpuno svejedno, posebno kola u tim godinama.
E sad, ako si entuzijasta za Mazde, to je lepo, ali i kosta. :)

Mada ko zna, mozda budes imao srece i odma natrcis na dobar primerak.

Послато са 6039K уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Dec-2016 8:26 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Nisam pratio za taj tip motora da li je izvorno Mazdin ili Fordov, mada bi me zacudilo da ga je Mazda uzela od Forda jer su njeni benzinci besprekorni i ima ih u svojoj paleti i u manjim zapreminama, rekao bih pre da ce biti obrnuto... ali dobro, moze se proveriti.
Za Demio mehaniciki nema sumnje, njegova najveca mana jeste nemoguc pronalazak rezervnih delova karoserije i svetlosne grupe! Cak i ako se nesto pronadje, cene su astronomske...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Dec-2016 12:11 
Mazdaš početnik

Neverovatno koliko malo informacija/ iskustava ima o DY dvojci, motor me samo zanima, ostalo ke sve ok. Ne znam daj recite makar kakav je ovaj 1.4 dizel. Za njega sigurno vise znaju ljudi. Pod uslovom da uzmem nemca sa pravom km, na koliko k.km stizu skuplja ulaganja za njega?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Dec-2016 12:27 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 2005. 1.6 CD
To je 1.4 HDI iz Pezoa. Pokazao se odlicno i uz redovno odrzavanje na njemu prakticno nema sta od skupljih kvarova da se desi. Drugar vozi 206-icu sa tim motorom, ima preko 300.000 km i jos uvek radi kao sat. Plivajuci zamajac nema, izuzetno malo trosi. Jedino sto je bas slab, ali sa obzirom da ce ga voziti zena, sasvim dovoljan za gradske uslove. Doduse, ne verujem ni da je benzinac nesto bolji po tom pitanju, tako da svakako moj glas ide za dizela :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Dec-2016 1:19 
Mazdaš početnik

Mare123 wrote:
To je 1.4 HDI iz Pezoa. Pokazao se odlicno i uz redovno odrzavanje na njemu prakticno nema sta od skupljih kvarova da se desi. Drugar vozi 206-icu sa tim motorom, ima preko 300.000 km i jos uvek radi kao sat. Plivajuci zamajac nema, izuzetno malo trosi. Jedino sto je bas slab, ali sa obzirom da ce ga voziti zena, sasvim dovoljan za gradske uslove. Doduse, ne verujem ni da je benzinac nesto bolji po tom pitanju, tako da svakako moj glas ide za dizela :)

Hmm... interesantno, u nedostatku bolje alternative to bi moglo biti i najpametnije resenje, pod uslovom da nadjem neki primerak sa pravih 150-160k...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Dec-2016 9:27 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Taj 1.4 dizel je ustvari Fordov DLD motor koji je razvijen sa PSA grupom, extra je sto ga koristi gomila automobila tako da bi delova imao i na trafici sto se kaze...

Mada ja bi za te novce nasao perfektnu 323f BJ zadnje serije u full opremi i banja, 2ka je modernija dizajnom ali verujem da je 323 mehanicki napredniji auto a verovatno i udobniji i prostraniji.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Dec-2016 10:05 
Mazdaš početnik

626_GW wrote:
Taj 1.4 dizel je ustvari Fordov DLD motor koji je razvijen sa PSA grupom, extra je sto ga koristi gomila automobila tako da bi delova imao i na trafici sto se kaze...

Mada ja bi za te novce nasao perfektnu 323f BJ zadnje serije u full opremi i banja, 2ka je modernija dizajnom ali verujem da je 323 mehanicki napredniji auto a verovatno i udobniji i prostraniji.

Pa i ja bih najradije, ali imamo vec jednu i vozi je s vremena na vreme, i kaze da joj je glomazna te bi bas neki mali gradski autic s kojim bi lako zvrjala po gradu... Inace najmanji bi bio problem da uzmem jos jednu BJ, drage volje, cak bi nasao i neku dobru 323 BG hatchback da joj zavrsi posao, ali jbg...

Ne znam... mnogo su skupe dvojke, a izbor nikakav... mozda na kraju od svega padne neki Ford Ka i cao... :poke Ali bih alternativno ipak nasao nekog Demia u perfektnom stanju za te pare. Kao sto sam pre 4 godine, mesto da kupim najjeftiniju trojku, uzeo najskuplju 323 BJ u najvisem paketu opreme i zavrsio posao.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Dec-2016 10:40 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Imas keca u rukavu kazi ovo je hatchback i nema gepeka da brine :)

Sto kaze Djole za Demia je muka ako zatreba limarije.
Uz nesto srece ti delovi ti mozda nikad nece ni trebati... S' druge strane ako zatreba bice papreno, nije covek pametan :)

Samo lagano i drzi se onog tri put meri jednom seci, pare su tu izbor je velik tako da imas dosta dobrih opcija

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 14 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]