It is currently 21-Nov-2017 12:01

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3
Author Message
PostPosted: 24-Jul-2017 12:31 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Odlicno !

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Jul-2017 1:18 
Mazdaš početnik

Automobil: Mazda 626
Presao sam 3-4000 km sa RF2A bos pumpom. Palio je solidno, lepo radio na leru, ali se davio kod ubrzanja na malim obrtajima. Ocigledno kompjuter nije mogao da je kontrolise kako treba. RF2A pumpa je sasvim ok, ali nije za ovaj motor koji ima varijabilnu kontrolu turbine i RF4F kompjuter.. Ona odgovara samo ditd motoru od 66kw sa RF2A kompjuterom.

E sada sam primetio da sa "novom" pumpom, kad se pali motor, bljucne sekundu dve malo sivo-crnog dima i toliko.. Sa predhodnom, pumpom, toga nije bilo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Jul-2017 10:59 
Mazdolicus Maximus

To se meni cini da je normalno, moj pri startu istu stvar bukvalno radi nezavisno od vremenskih prilika od kad ga imam a rf4 je pa pretpostavljam da je to to.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Jul-2017 10:36 
Mazdaš početnik

Znaci normalno.
Novost je i to da se malo cuje neki zvuk vezan za pritisak koju turbina pravi u usisnom delu sistema. Kad nadruka vazduh ja to cujem kao tihi pisak koji menja visinu u zavisnosti koliki je pritisak. Kao nekakav manometar koji se cuje umesto da ga gledas.

Iskreno, sada uzivam u voznji i ako je auto star 15 godina.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Jul-2017 3:29 
Mazdolicus Maximus

Isto i toga ima kod mene, s tim sto se meni cuje i turbo a cujes i oko kutije za vazduh tacno kako krene da vuce vazduh bas tako kako si opisao. Po mojoj proceni to znaci da ima dobar protok cim se cuje znaci da ide dovoljno velika kolicina vazduha, takoje kad pustis gas on kao da ga ispusti, sve u svemu to sto si opisao je i kod mene prisutno tako da mislim da nema greske, a s ispravnim ditd moze da se uziva. U voznji kad su dobri nosaci i motor tih ja bukvalno samo cujem kako uzima vazduh. :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Jul-2017 9:00 
Mazdaš početnik

Da, dobro onda. Neobicno mi je to da veoma slican zivahan motor od moje bivse 323 ditd ima blagi pisak koji je sinhronizovan sa brojem okretaja motora. Ovog puta cujem zvuk koji nema veze sa obrtajima vec samo sa pritiskom. Mozda negde i curka vazduh. No, odmorio bih malo sa popravkama :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Jul-2017 6:34 
Mazdolicus Maximus

Ni kod mene nema veze sa samim obrtajima.

Npr vozis trecom 1600rpm das gas malo i on kroz sekundu krene da ubrzava i da se cuje vazduh kad onda pustis i odrzavas 2000rpm jer si ubrzao nema pa opet kad dodas i tako, bas ima veze s pritiskom kao sto kazes. Moj ima to ponasanje od kad ga imam. Ja kod mene nisam proveravao instalaciju ali rebrasto crevo ono kod krivine kod maf senzora mi nije savrseno pa sam ga trakom uvio, plus kod turbine na ulazu bas gde se srafi za turbo mi je crevo mnogo mlitavo nekako iako ostatak nije ostecen tako da ima sanse da negde ulazi vazduh. Ipak ima dosta godina ta guma i plastika.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Jul-2017 11:05 
Mazda driver

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
"Pritisak" je normalno da se cuje, to se cuje trubina kako sabija vazduh, cuje se i kod mene na preko 1800 obrtaja, kao da postepeno nabija pritisak. Da ti je neko crevo suplje to bi sistalo na sve strane, na VW cesto crkavaju ta creva, i sigurno si cuo nekog pasata ili golfa koji sisti kao lud dok prolazi a za njim oblak dima.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Jul-2017 7:54 
Mazdaš početnik

Da podelim jos jedno iskustvo sa vama.
Juce sam otklonio u potpunosti jos jedan redak kvar na ditd motoru (kako mi kazu ljudi od iskustva).
Vec sam se ranije pozalio na zveckanje ili cagrljanje, na oko 1500-2500 obrtaja, koji se cuje iz razvodne kutije gde se nalaze vakum pumpa i servo pumpa. Vrlo zabrinjavajuci zvuk kada je motor topao. Tri puta sam rasturao kutiju, servo i vakum pumpu. Nista sumnjivo. Negde na netu sam nasao snimak zvuka na sestici koji je bio neodoljivo slican "mom zveckanju". Promenili su sraf sa procepom na bregastoj osovini i prsten pumpe koji mu odgovara a sto cini pogon pumpe. Nabavio sam polovni par delova i ako su bili sa vecim tragovima habanja, cim sam namontirao, zveckanje je nestalo. :D

(Hvala za br. tel.)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Jul-2017 8:31 
Mazdolicus Maximus

Lepo da si i to sredio sad imas fin motor.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Jul-2017 9:05 
Mazda driver

I ja imam takvo zveckanje pri vecim obrtajima od 2000, kao da su rastelovani ventili, medjutim ventili su skroz utegnuti. 99% da je zveckanje iz tog prenosa.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Jul-2017 9:48 
Mazdaš početnik

Ako je zveckanje prisutno samo kod toplog motora onda je to. Covek koji rastura premacy-je ima te delove. Zamena traje oko sat i po.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Jul-2017 10:06 
Mazda driver

Idem sutra u Šabac nekim poslom, pa ću se konsultovati sa njim vezano za to zveckanje. Ionako treba da mi da drugi servo aparat za kočnice.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 63 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3

All times are UTC + 1 hour [ DST ]