It is currently 22-Jun-2018 9:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
PostPosted: 17-May-2018 7:57 
Mazdaš u povoju

Automobil: mazda 323 f
Pozdrav svima
Ova tema je bila aktuelna pre par godina,pa da je pobovo aktiviram ako mogu.
Imam klimu za mazdu 323f,skinuta sa mazde 323 sedan,ali isti motor kao kod mene 1,6 karburator,nadam se da sam uspeo da poskidam sve sto treba,sad mi treba neko da to ugradi i izkontrolise,dok je bila na 323 radila je,paljen motor,klima radi,ne hladi bas najbolje ali auto je stajao 3 godine i ne ocekujem da radi kao nova,prethodni vlasnik tvrdi da samo teeba da se napuni i bice ok...
Dakle znate li nekoga ko bi se upustio u poduhvat ugradnje klime u mazdu 323f bg i za to uzeo neke razumne pare?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2018 10:27 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Neznam sta da ti kazem. Imaj u vidu da je to ogroman posao, i da iziskuje skidanje instrument table, kao i branika, remen kaiseva i ostalih stvari. Samo na ruke ce otici par stotina evra, jer je to posao od nekoliko dana. Plus uzmi u obzir da se moraju mozda skidati i druge komponente, zavisno od toga kuda creva idu, recimo mora se skidati hladnjak vode i mali radijator.

Jesi skinuo deo instalacije sa auta koji ima klimu, kompjuter (ako ga ima) kao i kutiju za "distribuciju vazduha" unutar kabine. Vrlo lako moze da se razlikuje sistem ventilacije za model koji ima klimu i za onaj koji je nema, pa i tu moze da bude natezanja.

Treca stvar je pitanje jeli sistem prebacen na R134 ili je bio na R12? Ako je na R12 moras menjati ulje u sistemu, i obavezno izmenjaj sve gumice koje dihtuju, moze da budu da su posle toliko godina istrulile, a i da nisu kompatibilne sa uljem koje ide uz R134.

Koje je godiste tvoj i auto sa koga si skinuo klimu? 1994. ili 1996. je bila godina prelaza sa R12 na R134, neka ti to bude neka referneca (BMW je recimo jos od 1992. presao na R134).

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-May-2018 10:42 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Koliko znam ti modeli nemaju komp i to je verovatno 1991 ili 92 god a sto se tice posla da veliki je :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-May-2018 10:17 
Mazdaš u povoju

Moj auto je 91 a ovaj sa kog je klima je 93,i skinuo sam taj deo za vazduh jer se razlikuje a kompjuter koliko znam nemaju ni jedan ni drugi,znam da je veliki posao zato i ne smem sam da radim.....

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-May-2018 10:19 
Mazdaš u povoju

Bio je neki lik u valjevu koji je to radio za 50 do 70 € ali sad kao za inat ne mogu da nadjem njegov broj...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-May-2018 10:25 
Mazda lover

Imaj u glavi cifru od 200e sa punjenjem i ostalim stvarima. U Loznici par majstora samo skidanje table naplacuju 80e za ruke.

Ako nemas kompjuter, jesi uzeo elektromagnetni ventil koji se montira na karburator da podigne ler gas? Veliki posao, proceni isplati li ti se igranka sa tim? Ako ces auto vozati par godina, onda se mozda isplati i ako je rec o bas lepom primerku. Ako imas rdje i ostalih problema, nemoj se ni lud upustati u avanturu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-May-2018 11:30 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Joj chupo ubi coveka u pojam :lol4 pa mozda i nadje nekog ko ce mu to zavrsiti jeftinije moze sve to da se zavrsi nije tako strasno da imam vise vremena ja bih ti to odradio druze al kod mene da izvines je blagi haos od posla a i nisi mi blizu to ne vidis sa Sreckom sa foruma da ti to zavrsi on je bar rasturio takvih mazdi koliko hoces imas ga ovde na forumu ;) on je iz Valjeva

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-May-2018 7:37 
Mazdaš u povoju

Sajte Seeckov broj,ili adresu ili nesto....Mozda je on taj..

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-May-2018 7:45 
Mazda lover

On ti je korisnik foruma PSrecko, imas njegov ceo sponzorisan odeljak dole. Kontaktiraj ga na pm.

@roki

Nisi me razumeo, nije mi cilj bio da coveka ubijem u pojam i odgovorim od ugradnje, ali poucen prethodnim iskustvima sa starim autima i klimama ('87 Renault R21, '90 Opel Omega 2.0i) koji su imali fabricke klime, naterati ih danas da rade kako treba zna da bude velika igranka. Nemora da znaci da ce se on muciti, ali neka ima to u vidu.

Mene je popravka klime na premasiju iznela 100e, i to na autu koji vec ima postojecu klimu, samo smo menjali kondezator/hladnjak klime, pa smo ostali pola dana do rucka. Da se klima ugradi kako treba mora da se ulozi dosta vremena i truda, ako hoce da to godinama sluzi. Neka kontaktira srecka pa neka prenese iskustva.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-May-2018 6:33 
Mazdaš u povoju

Nazalost Srecko kaze da je neizvodljivo da se sa 323 prebaci klima na 323f zbog hladnjaka i prekidaca tako da cela operacija pada u vodu zasad,juce sam izvezao 650km bez klime i ocajnicki mi treba,a ne bih da menjam auto,tako da ako neko zna nekog,ili cuje nesto o nekoj f-ici sa klimom,nek javlja,moj broj je na profilu.....

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]