It is currently 18-Nov-2018 3:02

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ] 
Author Message
PostPosted: 31-May-2014 1:27 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323f bj 2.0 ditd
Pozdrav svima molim Vas za malu pomoć ili savjet. Oprostite ako nisam postavio temu na pravom mjestu!

Pa da počnem... Vozio sam sa zutom lampicom za gorivo jedan dan, nisam prešao puno kilometara. Danas sam usuo gorivo i krenuo na malo dalji put. Poslije par km primijetio sam čudan zvuk motora i da je malo izgubio snagu. Motor kada je na leru bez gasa radi odlično, poslije malo jače vožnje počeo je da vuče odlično i ne osjećase se ništa super prima gas.

PROBLEM: Kada sam na semaforu ili stojim u mjestu na leru i kada dodam gas prilikom 1600-1800 obrtaja kao da zatrokira ili zaštuca sav se protrese i onda opet sve normalno preko 2000 obrtaja.

Nadam se da ste me shvatili :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31-May-2014 7:27 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Jel ti se to javlja samo u leru ili i u voznji? Vidi filter goriva kakav je

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31-May-2014 11:26 
Mazda driver

Javlja se samo na leru, zatrese motor i postane malo bucan. Kada predje 2000 opet se vrati u normalu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Jun-2014 10:27 
Mazda driver

Malo kasnim ali opet isti problem. Zamijenio sam filter nafte koji je bio u losem stanju. Sipano sredstvo za ciscenje dizni koje je preporucio @Djole presao 1500km (Podgorica-Beograd) i opet nista. Jos uvijek trokokira i zatrese na leru pri punom gasu. Auto je odlicno vukao pri svakom usponu! Jos mi ostaje da ga spojim na diagnostiku... :|

mala izmjena :)
...zaboravih reci, lampica grijaca je pocela da blinka konstanto! Trazio sam po netu i neki spominju EGR-ventil, ne znam kakve to veze ima, ali definitivno moram na diagnostiku!

Last edited by sergejpg on 20-Jun-2014 10:58, edited 1 time in total.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Jun-2014 10:43 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Moj je tako radio kad sam ga kupio. Kad su mi menjali filter povezali su skroz lose, direktno je gorivo islo u pumpu a ne preko filtera , i to dva puta, ne znam dal im je tolko strasno kad rade na mazdi pa promase raspored creva. Takodje kad mi je to radio auto i na kraju je stao otiso mi je prelivni ventil valjda se to tako zove na denso pumpi.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Sep-2014 5:24 
Mazda driver

Pozdrav svima nije me dugo bilo, da ne bih otvarao novi post odlučio sam da napišem ovdje svoj problem. Vidio sam da su ljudi imali slične probleme...

Donji ventil pumpe visokog pritiska ("bosch pumpa") počeo je da propušta naftu. Kolika je cijena kod Vas gore, ovdje kažu da se pumpa mora micati i slati za Srbiju. Da li postoji neka alternativa da se uklopi od nekog drugog automobila?

P.S. Ako sam dobro shvatio da odgovara od Opel Astra 1.7 (Isuzu)??? - ovo pročitah na nekom od starih postova...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Sep-2014 9:34 
Mazda lover

Automobil: mazda 626 ge 86kw automatik
polovan ventil kosta od 50 do 100 evra a cela pumpa oko 300

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 13-Sep-2014 9:10 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
tesko da to moze neko znati,to da li odgovara sa nekog drugog automobila?
ali ja mogu da vidim koliko kosta taj ventil tacno,pa da ti javim...mislim na polovan!!
a zasto kazu da mora da se salje za srbiju...da li mozda zbog toga da bi joj uradili servis? i gde u srbiju?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 13-Sep-2014 11:43 
Mazda lover

Automobil: mazda 626 ge 86kw automatik
ovo ti je tacna cena.kolega skoro menjao pumpu.donji ventil 70 evrica

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Sep-2014 1:12 
Mazda driver

Hvala, rekli su da treba da se šalje za Šabac :/ ali koliko mi je rekao jedan mehaničar kod kojeg sam po preporuci otišao( da ne spominjem servis da ne ispadne kao reklama), da je potrebno samo zamijeniti taj ventil i da će on izaći u susret. Problem je što nisam još uvijek uspio u Podgorici da nađem taj ventil.

Ali da se zahvalim kolegi @PSrecko koji me je kontaktirao vrlo brzo tako da ako se ne snađem u PG moraću da malo komplikujem sa dostavom.

P.S. Ja se nadam da ne treba servis pumpe, jer sam i ja gledao i samo kapa kroz taj ventil... ali se ja ne razumijem :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Sep-2014 9:58 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
pa nije ni to nista preterano komplikovano,meni je crkla bobina letos u cg kada sam bio na moru i poslali su mi drugu '' lastinim'' autobusom...dao 5eur vozacu i to je to!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Sep-2014 10:15 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Odgovara ventil od opel astre 1.7dti isuzu motor od 55kw

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 16-Oct-2014 9:30 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6
Druže jesi li šta završavao oko ovog problema koji si imao?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Oct-2014 12:36 
Mazda driver

Sjutra :) uz veliku ljubaznost ljudi iz INTEGRE i njihove pozrtvovanosti stize ventil u CG ja se nadam da cu u subotu odraditi servis. Prvo da zavrsim ovaj ventil koji me izludjuje a onda prelazim na resavanje ovog problema sto trokira trebalo bi da pregledamo EGR ventil... jer mi lampica treperi od grijaca iskontrolisao sam grijace svi su OK. Polako sam krenuo u resavanje problema...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Oct-2014 9:01 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6
I ja trebam EGR da očistim ali kad imam hroničan nedostatak slobodnog vremena to ću čekat ko sve do sad :)

Ajde kad zamijeniš javni da čujemo utiske.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Oct-2014 2:03 
Mazda driver

I kod mene je sem eura :) problem vremena, ipak za ponedeljak otkazan servis.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Oct-2014 10:10 
Mazda driver

Malo da osvjezim temu iako kasnim :) ventil za bosh pumpu je zamijenjen i za sada sljaka odlicno. Opravo sam montor zbog eventualnih problema koja su mogla da uslijede zbog kapanja nafte.

Sto se tice EGR ventila, ako krenem samostalno u ciscenje bice malo propraceno slikama i objavljeno u postu gdje je opisana moja Mazda :) ...problem je sto jos uvijek trokiranje nije sanirano mozda ciscenje EGR ventila pomogne.

P.S. Jos jednom hvala ekipi iz INTEGRE!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Oct-2014 11:17 
Mazdolicus Maximus

Gledaj ako mozes osim EGR-a i da je produvas slobodno vozi preko 3 4 hiljade obrtaja i duze vreme ako mozes jer se katalizator zaprlja pa ako ga ne skidas bar da se izduva malo on mnogo problema pravi sa ubrzanjem, moja se dosta gusila ranije ispod 2 hiljade obrtaja dam joj gas a ona jedva krece pa onda preko dve poleti, a posle skidanja je cim se da gas auto krece pa makar bilo 1200 obrtaja samo i posle 2000 krene bolje naravno ali je sve to linearno nekako a ranije je da nazovemo u koracima bilo, ovde vidim da retko ko skida katalizator ali je to vrlo dobro resenje. Ovo je naravno pricanje napamet, ako nadjes snimak na internetu kao tvoj slucaj ili pak tvoj snimak ubaci pa da vidimo ako mozemo da pomognemo, Takodje proveri 3 vakum ventila da li rade lepo , njihovi prikljucci su malo iznad bocice za servo ulje , meni jedan nije radio i osecalo se u voznji. Izvinjavam se za dugacak i nepregledan text ali pisem sve kako se setim sta moze biti :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Oct-2014 3:42 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
mazdapremacy
Ovo sto si na pisao u prethodnom postu, bio bi lepo da propratis slikama da vidimo tacno o cemu se radi

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Oct-2014 5:00 
Mazda driver

@mazdapremacy pa nesto je slicno i kod mene, nije bas da se gusi. Vecinom vozim kroz grad, mnogo semafora, lezecih policajaca ...kreni stani. Kada imam vremena provozam se van grada i pokusam da malo produvam. Naravno da prilikom preticanja kada predje 2000 bas dobije na snazi i nema zamjerke :) ali mi je cudno to ponasanje da na leru tako zatrese i zatrokira kad dodam gas inace bas lijepo radi onako sam na leru.

Ali da vise ne smaram pricom, kada odradim ciscenje EGR ventila javljam da li je sta pomoglo.

Samo malo da uhvatim vremena i napravicu snimak sta se tacno desava kada je u leri i kada se doda gas naglo...

P.S. Prvo da nadjem ta tri vakum ventila :) pa onda se javljam...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-Oct-2014 2:36 
Mazda lover

Automobil: mazda 626 gt
sergejpg wrote:
@mazdapremacy pa nesto je slicno i kod mene, nije bas da se gusi. Vecinom vozim kroz grad, mnogo semafora, lezecih policajaca ...kreni stani. Kada imam vremena provozam se van grada i pokusam da malo produvam. Naravno da prilikom preticanja kada predje 2000 bas dobije na snazi i nema zamjerke :) ali mi je cudno to ponasanje da na leru tako zatrese i zatrokira kad dodam gas inace bas lijepo radi onako sam na leru.

Ali da vise ne smaram pricom, kada odradim ciscenje EGR ventila javljam da li je sta pomoglo.

Samo malo da uhvatim vremena i napravicu snimak sta se tacno desava kada je u leri i kada se doda gas naglo...

P.S. Prvo da nadjem ta tri vakum ventila :) pa onda se javljam...

Ako mislimo na vakum ventile sto stoje jedan pored drugog i naleze se uz crevo od interkulera onda ih ima dva ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-Oct-2014 11:54 
Mazdolicus Maximus

Ja mozda gresim , majstor mi je rekao da su dva i jos jedan odvojen.

Image

Slika je sa interneta, ovo zaokruzeno su valjda prikljucci za te ventile. Ne mogu nista mnogo detaljno da kazem o njima jer je majstor uradio sve a ja nisam postavljao pitanja, ali je razlika posle promene bila osetna.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 31-Oct-2014 4:57 
Mazda driver

Ako su to, ta dva ventila onda su na dohvat ruke. Samo me interesuje da li postoji mogucnost i koji je nacin za njihovo ispitivanje u kucnoj reziji? ...mozda glupo pitanje ali ne znam :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Nov-2014 10:48 
Mazdolicus Maximus

Kad je meni majstor radi multimerom je ispirao i jedan je pokazao normalno a kad je stavio u drugi zapistao je uredjaj i vrednost bila nkea cudna.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 27-Sep-2015 12:51 
Mazda driver

Posto sam pokrenuo temu sa ovim problemom samo da obavijestim da vise nemam ovaj problem :) E sad, kao sto sam i naveo u dijelu "Nase Mazde" da je odradjen mali servis i zamijenjeni svi filteri kao i ulje, nesto mi je palo na pamet prije neki dan dok je auto u leru da dodad gas do podo i problema tj trokiranja i trzaja nije bilo. Probao sam i danas i sve je OK. Nisam strucnjak ali mi je nesto palo na pamet da pomislim da je do filtera vazduha :) jer je stvarno bio zaprljan i zabetoniran, mozda glupa konstatacija ali eto da navedem. Ako sam glupo pomislio, ispravite me da ne zivim u zabludi. A mozda se nesto ocepilo :)

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 25 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]