It is currently 12-Dec-2018 11:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
PostPosted: 30-May-2013 1:21 
Pozdrav, nov sam ovde...pa imam dosta pitanja! :) kako znate kad se zapusio katalizator? meni se gasi auto, gubi vazduh i gasi se u krivinama i na leru....majsotr mi predlozio da vadim katalizator, ali vecina mi je rekla da nije to, samo da hoce pare da uzme....pa, kako znate kad je zapusen??

Reply with quote  
 Post subject: Re: pozdrav
PostPosted: 30-May-2013 1:30 
Moderator

Automobil: Mazda 323F 1.8 DOHC,Lantis 1.5
Nije to katalizator...jel imas plin? Ako imas verovatno ti nije dobro ugradjen tj dobro postavljen fizicki, to je na osnovu tvojih problemcica mozda resenje...Ne napisa koja Mazda 323? Katalizator ces lako i preventivno izvaditi, bez problema po motor sem ako nemas board comp, pa ni tada nije frka...ako budes to radio nemoj da te rade i da ti uzmu cat dzaba jer se on prodaje, najbolje da pogodis da ti u zamenu odrade prolazni loncic. ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 1:41 
Katalizator jedino smeta da se vadi ukoliko auto ima dve sonde, jednu pre i jednu posle katalizatora, inace ako imas jednu ne smeta, ja sam izvadio odavno i tako vozim .

Ostalo ti je sve lepo rekao Doorsy, nemoj da te zeznu da ti uzmu za dz, skup je on i do njega ne verujem da te zeza, opisi malo vise sta ti se tacno desava i koja je maza, jel te zeza samo na plinu itd, malo opsirnije ;)

Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 1:49 
izvinjavam se, zabunio sam se sa ovim postovima pa ne znam gde sam sta pisao!

evo ovako, Mazda je 323 bj sasija, hatchback varijanta 99god...1.8 je motor....uzeo sam je pre oko 4, 5 god...i vec tad je sam imao problema sa gasom, obrtaji na leru stalno varirali a kad dam naglo gas i ubrzavam, trzao malko... pokusavao sam na sto nacina da sredim to, cistio ERG ventil, cistio dizne, povecavao obrtaje na leru ali uzalud sve...nema ni pravog majstora u Zr pa niko nije gledao svecice i bombinu:( tako da sam prosle god otisao u Zemun kod lika sto ima kao servis, zamenio mi je kablove bombine i svecice, trajalo je zimu celu i evo sad kako je doslo toplije vreme haos...radi lepo jedan dan, drugi ne mogu da ga vozim, kako ubacim u drugu brzinu (prilikom skretanja ili stajanja sa kocnicom) on se ugasi, svaki semafor dodajem gas da se ne ugasi....vec sam se navikao sa tom voznjom jer svaki majstor me je zeznuo i kao nesto uradio...protokomer sam menjao, radio je bolje dosta od tad, ali to je bilo pre dve god...ako neko zna majstora za madzu ovim putem bih voleo da mi kaze, da ga pregleda, mozda i neki kabal zeza osd struje, posto kada vozim kaldrmom, kamenim nekim puticem, stuca, gusi se...kako strucne, nege on zastuca...mislim, udavio sam vas, ali to su moji problemi :( p.s. da dodam, na plinu bolje radi, cim prebaci na plin kao da poleti auto, ali se gasi i na plinu i na benzinu...inace kod nas majsotri kazu da je samocistajuci filter benzina u rezervoaru, kkada sam hteo da ga zamenim, reko mozda se zapusio i da se on ne menja...mozda mi je od njega i pumpa sad otisla, posto nekada ne mogu da vozio uopste na banzin, ne prima gasmogu da probijem pedalu on ne predje 1000obrtaja, gusi se, kao da sipam lopatom benzin...a nekad besprekorno radi....ne znam vise ni sam sta mu je! mozda je jedna a mozda i 100 stvari....izvinjavam s ejos jednom ako sam udavio sve!

Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:05 
Moderator

Nisi udavio tome i sluzimo...ok, ako je bolje na plinu i desava ti se na benzinu onda nije plin...pumpa je kod tebe krmaca takozvana i nalazi se ispod zadnjeg sedista, skini, odsrafi, ocisti sve i vrati,tj pre vracanja skini odvodno crevce, od pumpe ka motoru i nek ga neko drzi, a ti samo daj kontakt ili zaverglaj kratko, pa pogledaj koliko ti baci mlaz goriva, ako curne nije dobro, treba da baci bar 2m. Ovo ti je sto mozes sam od dijagnostike, a za majstora, Pancevo ti nije daleko za odlicnog majstora koga mi imamo, zove se Roki, potrazi kontakt u odeljku Servisi... ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:06 
Tebe bas dosta zeza auto a sve je posledica zato sto su ga dohvatili razni dundjeri i rastelovali pa sada ne mozes da mu pohvatas kraj . X puta ti se cini kao da si nasao resenje, kad ono prc .

Ovde na forumu koga god da pitas reci ce ti za jednog doktora za mazde pa se dogovori sa njime . Nema ko ga ne hvali .

viewtopic.php?f=261&t=48255&hilit=roki

Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:22 
Eto, to mi npr niko nije predlozio od majstora ili bar on sam uradio...a dosta i sam odradim kod druga u radionici, nije Bozije slovo...kao i vecina sto se trudi...tako sam i upoznao vise stvari o kolima! :) odradicu to sa pumpom bas da vidim razliku i sa crevom naravno, ako curka otisla je pumpa onda...i samo jedno pitanje, je l se tu i filter nalazi te pumpe ili bas pumpu da ocistim? A za majsotra ili doktora kako ga zovete, hvala vam! trazim odavno pravog majsotra za Japance, jer svi kod nas dignu ruke odma, nemam ja alat za njega, nemam komp, bla bla...i cao....kad odradim ovo ako zeza opet obicicu ga, siguno je dobar kad ga hvalite! Hvala vam najlepse, dali ste mi nadu da mozda i sredim auto i ne sramotim se vise gasenjem i stucanjem! :) javim vam sta sam urado!!!

Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:24 
Moderator

Ne znam bas kod tebe za filter, mislim da imas zastitu preko pumpe u vidu vrecice na koju se talozi svasta, ako je ona dobro je isperi p sve produvaj kompresorom ako imas mogucnosti. Nema na cemu, javi sta si uradio,pozz!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:31 
Moderator

Ala je kolega moj dobri s one strane :P preuredio temu, svaka cast! :bye

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:36 
eee super, videcu da ocistim to!

hahaha vidim i ja sad da je uredio naslov, kasno sam procitao sta treba da se stavi u naslovu, izvinjavam se! :) ali pravi je moderator, bravo! :)

Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:37 
Moderator

Da, da, najgore su poturice, odlican je... :D :P ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:38 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Samo vi piskarajte... :palac
I javi obavezno sta je bilo, da ne ostane ne resena tema. :bye

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 30-May-2013 2:46 
Hocu sigurno, cim dozvoli vreme bacam se na posao! Sreca pa sam vas nasao na netu, od 'majstora' samo kidanje zivaca...a i kod Rokija cu da idem sigurno, hocu i ja da ga hvalim zadovoljno! :))

Reply with quote  
PostPosted: 02-Oct-2018 7:58 
Mazda lover

Automobil: Mazda 323 bj 1,6 16 v
I nema odgovora od 2013-te... :mad:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Oct-2018 3:15 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Pa nema, zato i nije član više. Jedan od onih koji dođu samo za svoj problem da se raspitaju i ne udostoje niti da napišu rešenje. Da ne moraju, ne bi se ni predstavili.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]