Saveti za kupovinu - Mazda 323 (BF)

Doorsy
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F 1.8 DOHC, Mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): My place, Bg

Saveti za kupovinu - Mazda 323 (BF)

Post by Doorsy » 14-Oct-2011 10:20

Ajd da se informisem i ja malo :D
Naime,posto sam najblize kupovini gore pomenutog modela(jer za nesto novije kinte nema),da se pre eventualne kupovine poblize upoznam sa vrlinama i manama(ovo me vise zanima ;) ) bf modela...dakle nebitno jel hatch ili sedan,jel 1.3, 1.5 ili 1.6, jel karburator ili injection,pisite sve.pri tom molim vlasnike koji poseduju ovaj model ili ljude koji su ga imali da se prvi prikljuce :)
Jedino sto ne bih od bf-a gledao je 1.7 dizel...dizelase ne mirisem nikako :P i nikad ih nisam imao pa se ne bih u te vode upustao.
Eto,a sad pisanijeeeee :palac :bye
Samo svemir i ljudska glupost su neograniceni, mada za svemir nisam bas siguran ;)

mad dog
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323 bf
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovac, Srbija

Re: Saveti i misljenja o modelu 323 bf

Post by mad dog » 15-Oct-2011 8:48

Poz doorsy :bye .

Posto ja imam model bf evo par reci. Kod mene je u pitanju 1.5 karburator, automatski saug, sedan 4v b5. Vozim na benzin i ne planiram da ugradim plin. Potrosnja varira od 6.5l na otvorenom (kad moj cale vozi, ja najvise skinem na 7.0l) pa do 10l gradske voznje. Model je stvarno ok odradjen, ali ga godine gaze pa ces tesko naci neki dobro ocuvan jer je robustan pa ga nijedan vlasnik ne pazi nesto narocito, samo se sipa gorivo i tera. U principu motori su slicni bd seriji (sa lancem, ne znam jel ima bd sa kaisem) i skoro su identicni na oko. Posto vecina ima veliku kilometrazu racunaj na ulaganje novca za osvezavanje motora, jer vecina trosi ulje.

I sa limarijom je slicna stvar. Najvise im stradaju sajtne, rubovi, dzepovi iza zadnjeg ruba, i pod kod vozacevih i suvozacevih nogu (to su po meni vitalni delovi, donje ivice vrata i gepeka i nisu mnogo bitne, to zavisi od slucaja do slucaja, jbg ipak je to auto star 20+ godina). Ono sto je bitno jeste da zadnji most ili greda ne truli cesto tako da ne bi trebalo da se desi da otpadne tocak kao kod npr. opela kod koga je to cest slucaj :drive: . Mnogi (nesrecni) vlasnici opela i ne znaju na cemu se voze sve dok im se ne desi pucanje grede ili cupanje iz poda zbog korozije :zid1: . Po meni najveca mana ovog modela je zadnje vesanje koje mi izgleda mnogo osetljivo na lose puteve pa relativno cesto odlaze silen(t) blokovi na zadnjim ramenima i gumice na balans stangli koja postoji i na prednjem i na zadnjem vesanju (ovo kazem za sedan, nisam siguran za hatch, mislim da on nema na prednjem vesanju), i amortizeri.

Druga najveca mana je siber. On je verovatno kod svakog primerka pordjao (kao kod mene, sa donje strane i vidi se samo kad je otvoren) ili cak ima vec i rupe tako da je to veliki problem :drk , a takodje moras voditi racuna da creva koja odvode vodu iz sibera kroz A i C stubic budu otpusena jer onda vlazi nebo a hoce i da procuri voda na sedista kod vecih pljuskova. Kabina je solidno odradjena, instrument tabla takodje, nema mnogo skripanja plastike, mnogo je bolja nego kod golfa 2, jedino je kod mene ispucala tabla sa gornje strane i to na nekoliko mesta jer je kod bivseg vlasnika stajala na suncu celo leto. Buka u kabini nije velika, malo je losija zvucna izolacija motora pa se na visokim obrtajima cuje malo jace. Malo se vise cuje korljanje tockova, ali to je mana svih mazdi. Motor hoce da vlazi na dihtugu dekla (dekl je od aluminijuma pa oprez pri dotezanju), semeringu radilice i razvodnika.

Bf mozes da nadjes za 500e ali ti treba jos 1.000 da je sredis cakum-pakum, osim ako nisi majstor pa ces da prodjes jeftinije. Mozda je bolje za te pare da kupis neki bg model, koji je po meni jos bolji. To bi bilo to za prvi opis. Napisacu ako mi jos nesto zanimljivo padne na pamet.

:palac :ziveli
Image

roki323f
dr. mr. sci. prof. Mazdologije
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323 f BA 1.5
Odakle nam dolazite (where are you from): Pancevo city

Post by roki323f » 15-Oct-2011 9:55

svaka cast za post i misljenje :palac

Doorsy
Moderator

Post by Doorsy » 15-Oct-2011 11:15

:) :care Hvala druze na opsirnom textu! Vidim Roki se slaze...ima li jos neko nesto da doda? :?: :bag
Samo svemir i ljudska glupost su neograniceni, mada za svemir nisam bas siguran ;)

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by Djole » 16-Oct-2011 1:03

Pa evo ja :bye cisto da mahnem... :P :lol4

Kolega, opet ces da vozis mazgu! :drive: :bravo
p.s. Imenjak gore, sve lepo napisa... extra! :palac

Doorsy
Moderator

Post by Doorsy » 16-Oct-2011 6:24

Vidi kolega...MOZDA cu opet da vozim Mazdu.To mi jeste zelja ali mogucnosti su drugo hehe.Za bf model je ziva istina da ga korozija ubija i da nema sanse da nadjem nesto sto je zdravo fabricki.dakle,ili su trule za 400-500e ili su sredjene ali naravno vlasnici hoce to i da naplate ali je pitanje isplati li se uopste da u tom slucaju dam preko 1000e(koliko sredjeni kostaju) kad za te pare imam znatno mladje automobile...jbg ne znam,nisam pametan...gledao sam nesto za vikend i ziv se smorio te sam ovo gore pisao iz iskustva...rust,rust,rust :(

m.trivic
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F BG 1.8 16V sohc

Post by m.trivic » 16-Oct-2011 6:40

Na zalost ne mogu ti reci nista za bf :(

Moja ti je topla preporuka Toyota corolla 1.3xl, pod uslovom da mozes da izdvojis 1000-1200e.
Za te pare tesko da postoji sveukupno bolji izbor (trenutno), a mogu se naci jako dobri primerci.

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 16-Oct-2011 8:09

ni ja ne znam nista o bf....toliko od mene !
ali svidja mi se trivketova ideja.... ta tojota uopste nije los auto...a neki micubisi ?! :)

mad dog
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323 bf
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovac, Srbija

Post by mad dog » 16-Oct-2011 8:31

Ma uzmi bg, da ostanes u porodici ;)
Nista losija od corolle, a mnogo lepsa. I dobra sa limarijom :lol4 :lol3
Po meni najkvalitetnija mazda sve do trojke. :ziveli
Image

lavina
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): MAZDA 3 1.6i/TE BK 2003.
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by lavina » 16-Oct-2011 9:05

ja vozim bf 1.5 1987.god al motor sa lancem E5 i u potpunosti se slazem sa djordjetom sto je napisao o njima,moj je na plin i trosi od 10 do 12litara sve zavisi od voznje samo da dodam da nisu skupe za odrzavanje s`obzirom da lepo sluze za to godiste al sam i ja za tu varijantu da ako imas para da uzmes bg seriju :)

m.trivic
Mazda lover

Post by m.trivic » 16-Oct-2011 9:26

U svakom slucaju za sta god da se odlucis, racunaj da treba ostaviti sa strane makar jos 200e za servise i neplanirane kvarove, mada je i to malo. Svaki auto se prodaje s' razlogom, pouzdan auto retko ko prodaje i obicno trazi vise, a krsevi se konstantno vrte po oglasima i periodicno im se spusta cena za 100-200e svakim novim oglasavanjem i sve tako u krug.

Samo polako pri kupovini, dobro zagledaj, svima je ovde poznato kako sam se ja opekao jer sam zurio sa kupovinom, isao sam srcem, a ne glavom... pa sam to i platio... ali i naucio neke stvari. :citaj:

p.s. Sa BG generacijom imas iskustva, znas im uglavnom sve boljke i tu si u prednosti.
Sedanke su manje izvozane od F-ica, a popaji su poprilicno retki na nasim prostorima.

m.trivic
Mazda lover

Post by m.trivic » 17-Oct-2011 9:11

Ovaj bf deluje pristojno po slikama, enterijer mi se cini malcice losiji.

http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... zda_323/#5" onclick="window.open(this.href);return false;

Djole
Moderator

Post by Djole » 17-Oct-2011 10:14

Ova stvarno vrlo lepo izgleda za to godiste... eto Doorsy isproveravaj to.
Enterijer moze da se prepakuje, makar to ne bi trebalo da je skupo. ;)

vulcan
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Nisan Primera P12 1,8
Odakle nam dolazite (where are you from): Sabac, okolina

Post by vulcan » 17-Oct-2011 10:49

Da i moja je spolja izgledala dobro ali kad sam skinuo plastike u gepeku da menjam zadnje amortizere...Nastavio sam da je raspakujem i sad pokusavam da prodam delove (viewtopic.php?f=226&t=47431&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;) ali niko nista ne trazi, da li se slabo voze ili zaista nisu kvarljive. Inace je mehanicki bila dobra i motor extra. 1,5 lanac 10 litara plina. Nije trosio ulje. A sad vozim popajku a i njoj sam morao da uradim fleku ispod vozacevih nogu i u gepeku dzep boce za zadnji brisac i da zastitim ceo pod. Na popajci mi je lepsi prednji kraj i cajgeri ali cini mi se da je bf daleko udobnija i laksa za voznju. I mehanicki laksa za odrzavanje (citaj jednostavnija).
vulkan

Djole
Moderator

Post by Djole » 17-Oct-2011 10:51

Check this -> http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... a_323_16b/" onclick="window.open(this.href);return false; :citaj:

m.trivic
Mazda lover

Post by m.trivic » 17-Oct-2011 11:28

Ova sedanka deluje ok za te pare, mada s' prednje leve strane branik malo vise zjapi i rekao bih da je parcijalno farbana iz nekog razloga, pogotovo uocljivo kod zadnjih desnih vrata i ruba.
Nema ugradjen tng sto je dodatna investicija, kilometraza mozda malo skinuta.

Djole
Moderator

Post by Djole » 17-Oct-2011 12:05

Sve sam ja to primetio, slazem se i nije registrovana, mada koliko para toliko i muzike... ;)
Navodno motor uradjen, i cena moze jos dole! :)

ili nesto ovako ali mutne neke slike... http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... zda_323_i/" onclick="window.open(this.href);return false;

m.trivic
Mazda lover

Post by m.trivic » 17-Oct-2011 12:47

Ovaj se nalazi u Perlezu, cimni Bojana jer se on tamo cesto krece, pa moze da pogleda (ako je voljan i ima vremena) da li ista vredi. :)

Djole
Moderator

Post by Djole » 17-Oct-2011 12:52

Sad kad sam uzeo da vrsljam oglase, pa ima bre svasta. :)
http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... n_akrilik/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nema TNG ali ofarbana cela i registrovana god. dana... ;)

Doorsy
Moderator

Post by Doorsy » 17-Oct-2011 2:13

Auuu drugari vi se bas zalozili da mi nadjete auto :shock: :D :palac :care :ziveli
Polako bre,gledao sam ja sve to,dnevno sam bar jedanput na oglasima ;) Jedino sto nisam video je ona prva bf siva sedan...svidja mi se ali eto-klasican primer...sto bi uzimao za tu kintu bf kad imam bg :)
Ona siva(ili plava) stoji duuugo na oglasima,trazeno je 1500e pa sve po 200e manje svakih 2-3 nedelje hehe...dalje ne svidja mi se sto je u pitanju auto plac a to su maheri.Pored svega sam zvao ali se na taj broj niko ne javlja...
Onaj sivi bf(tuning styling :) ) verujem da je teeezak dres + deluje kao da je farban bronzom + mi je to daleko da se odmah vracam kuci ;)
Onu belu sedanku gledam takodje dugo ali je nisam zvao...razlog-nemam uvek dostupno prevozno sredstvo,a posto mi je iskustvo sa polovnjacima veliko,naucio sam da kad se javis na oglas gazda ti NIKAD nece reci realno stanje i pokusace da te toliko zainteresuje da dodjes i stavi te u polozaj "pa aj sad kad sam vec tu"...ovo mi se desilo par puta tako da je potrebno mnooogo uslova da izadjem iz Bg da pogledam auto :(
Nista,aj nek ostane ova tema(mada slicna postoji i zove se "oglasi" ) pa ako vidite nesto kopirajte linkove ovde ili javite ako znate da neko prodaje nesto za mene zanimljivo...oglase redovno pratim,narucito "polovne automobile" ,da ne gledate bar to ;) naravno,ako admini odobre ovaj sistem (napisacu u naslovu "predlozi i ponude Doorsiju za kupovinu polovnog auta" hahah).
Hvala svima! :bye

Doorsy
Moderator

Post by Doorsy » 17-Oct-2011 2:30

Auh sad opet gledam ovu bf sedanku sivu...mnogo je lepa jbt.Samo,ko ce do Aleksinca heheh? :( Nauk sledeci-nije sve kao sto izgleda na slici ;)

Djole
Moderator

Post by Djole » 17-Oct-2011 2:43

Zile, ma ima da te udomimo! :D
Ako ti zatreba prevoz, samo reci, idemo i za Presevo ako treba... :drive: moja mazga i onako ne trazi mnogo da jede, a dobro zna da trci. :D Samo da sam tad slobodan. :)

Doorsy
Moderator

Post by Doorsy » 17-Oct-2011 3:47

Hvala puno kolega :) :care
Ma mogu ja ponekad od burazera da uzajmim,nije frka, nego eto,nije jos neka iskocila da me toliko zainteresuje da predjem 200km ;)
U svakom slucaju,jos jednom ti hvala :ziveli

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 18-Oct-2011 7:24

au zile brate , koji si strateg!!! :) ako tako nastavis ima da ulovis m6 mps za 500-600eur!!! :) jbg. nekom bude hica a ti u pravo vreme i na pravom mestu!!!! :)

Doorsy
Moderator

Post by Doorsy » 18-Oct-2011 7:43

Da,samo treba da znam kome je hica,a da i on zna za mene...zato sam ovo i napisao ;)

Post Reply

Return to “O modelu”