It is currently 18-Dec-2017 10:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: 18-May-2012 8:57 
Pozdrav dobri ljudi,imam pitanje za vas.
Kupio bih mazdu 323 ba.Na sta da obratim paznju pri kupovini ovog modela?Koje su mu vrline a koje mane?Kako stoji sa pronalazenjem delova itd.
Ako je neko ima vec na forumu (a siguran sam da je ima) neka napise sto vise o ovim kolima ili neka stavi neki link koji ce mi malo blize pribliziti ovaj model.

Zahvalan unapred.

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21-May-2012 11:27 
Mazda driver

Automobil: 323F BA 1.5 `97.
Pozdrav i tebi. Ja sam imao srecju da je kupim u sjajnom stanju pre neshto vishe od 2 godine. Vrlo sam zadovoljan. Jeste da mi je ovo prvi auto i da sam polozzio vozznju neposredno pred kupovinu, ali gde god da sam putovao, bio je vrlo pouzdan i nije se kvario. Najvecja mana mu je, ako mene pitash, limarija. Dobro obrati pazznju na stepen korozije po zadnjim rubovima i krilima, eventualno sajtnama ispod vrata.
Shto se delova tiche, mogu se nacji kod Rokija, nasheg ovlashcjenog servisera, jer on vozi isti model, pa uvek ima keca u rukavu, a mozzesh i po otpadima necji uglavnom sve...
Delovi jesu malo skuplji nego na staroj 323f, ali traju zaista dugo i retko se menjaju ponovo. Izbegavaj Nipparts firmu, jer je jako losheg kvaliteta(Kina) i rokaj samo MADE IN JAPAN... Eto toliko za sad. Dodji na skup za 10ak dana sad, pa cjesh se bolje upoznati sa ovim modelima i iskusnijim shoferima.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: mazda lantis kupujem
PostPosted: 27-Mar-2017 10:52 
Mazdaš u povoju

Poštovani forumasi, zainteresovan sam za kupovinu mazde lantis, pa ako neko od vas ima neku preporuku dobro bi došla.Hvala svima unapred

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mazda lantis kupujem
PostPosted: 28-Mar-2017 8:54 
Moderator

Automobil: Mazda 323F 1.8 DOHC,Lantis 1.5
Evo sacekaj jos mesec dva verovatno cu ja prodavati svoju, tradicija je :roll: :lol4 :bag Interna je sala, izvini druze, dobrodosao i zelim ti da nadjes nekog dobrog primerka...mada su retko po oglasima bas.
Bila je jedna svetlo siva u Obrenovcu cini mi se, lik je davao za 1000e ali nije bila u voznom stanju, nzm zasto...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28-Mar-2017 9:53 
Mazdaš u povoju

Sačekaću jos malo :).Koja je neka realna cena za neku u dobrom stanju?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: mazda lantis kupujem
PostPosted: 28-Mar-2017 10:09 
Moderator

Automobil: Mazda 323F 1.8 DOHC,Lantis 1.5
https://www.polovniautomobili.com/putni ... -323-323-f

https://www.polovniautomobili.com/putni ... 323-lantis

Na ovu drugu sam mislio, jesi zvao da vidis sta je problem?
Realna cena za taj auto...ne postoji :D Posto ih uglavnom voze zaljubljenici pitanje je koliko si spreman da das u tom trenutku jer ne znas kad ce doci sledeci posto su retki. Po mom misljenju, svako ko da preko 1500e za taj auto u full stanju treba da poseti doktora... a onda se setih da sam ja dao 2300 za proslu paaaaa :zid1: nisam ja pravi lik da prica o realnosti :D
Koliko ti para imas, tj spreman si da izdvojis? Sto se tice stvari koje treba da gledas na tom modelu sigurno ih znas...al da utvrdimo gradivo...gledaj LIMARIJU, i to uglavnom zadnji deo, izvadi sve iz gepeka obavezno, rez tocak, mesta kod solja amortizera, rubove, pa i sajtne...taj model ne vazi za izdrzljive takodje pa gledaj i predjenu kilometrazu..na trapu je osetljiv, znaci gledas spone, gumice balans stangle, homo zglobove...neravnomeran rad, variranja ler gasa, malko lupkanja ponekad dok je hladan su normalne pojave kod njega. Oko elektronike nema problem, ali je dobro proveriti sve oko struje, pocevsi od razvodnika paljenja kablova svecica itd, jer ne trpi "losu" struju bas najbolje.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28-Mar-2017 10:40 
Mazdaš u povoju

Pa recimo oko 1200, mada mi se svidja opasno, pa možda ni ja ne budem merodavan :)

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]