It is currently 21-Nov-2017 7:17

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: 19-Oct-2016 8:28 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
Kao sto naslov kaze, mazda mi lupka u predelu desnog tocka (skoro pa i konstantno) nezavisno od stanje kolovoza. Znaci nesto je tipa kao da krcka sglob pa se onako u odnosu na brzinu vozila to i manifestuje sa odredjenom periodom. Lupka kad se desno skrece i po malo kad se vozi pravo. Jedino levo kad se namota ne lupka nista.
E sad, ja sam odmah sumnjo na homokineticki zglob. Medjutim, pregledao ju je neki dan majstor jedan vizuelno i kaze da je na trapu sve utegnuto. On sumnja da je nesto sa kocionim cilindrom na tom desnom tocku. :?
Takodje se mozda malo cuje neko cvilenje kad se auto pokrene prvi put u toku dana kao da je zapeklo nesto na kocnicama, ali ga nista ne koci/usporava znacajno.

Pitanje je da li stvarno moze nesto tako da krcka/lupa a da nije homokineticki zglob.
Taj majstor rece i da bi morao da rasturi da pogleda oko tog tocka kocioni cilindar i celjusti...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2016 6:06 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 3 BL 1.6i 2009
Ako nije zglob, onda su mozda zapekle gumice pa zezaju. Meni su u servisu rekli da je na ovoj nasoj mazdi to slaba tacka pa mi obicno jednom godisnje razmrdaju malo, posebno se javlja pred zimu problem. Ja sam nedavno menjao i zglob desni, stavili mi ITN, mislim da je izasao oko 30e.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2016 11:56 
Mazdolicus Maximus

Hvala na savetima. Jos uvek nije problem resen. Prvobitni majstor koji je malo samo bacio pogled je sada prehladjen pa ne moze da se baci u neko detaljnije dijagnoziranje. Videcemo za koji dan da se pregleda to bolje i ustanovi sta je zapravo.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2016 3:30 
Mazdolicus Maximus

Svratili danas cale i ja do jednog mehanicara usput. Covek provozao auto i sam odmah ustanovio da nije desni, vec levi prednji tocak. Zatim smo podigli taj deo na dizalicu i okratali rukom tocak. Na svaki pun krug u jednom delu se oseti kao da nesto zapne i tad se prenese na motor pomeraj. Znaci kad se gleda bas deluje da ljuljne motor. Majstor kaze ili je negde u izlaznom zglobu iz menjaca ili je na samom homokinetickom zglobu ili je u menjacu problem. Sve u svemu, rizicno je da se vozi ovako jer je bas u nekom problemu taj levi deo pogona.
Cekace ponedeljak da se to pregleda kad se rasturi...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2016 3:52 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 2005. 1.6 CD
Cale je imao slican problem na svom autu pre dve nedelje. Bas tako kao sto kazes, na svaki pun krug nesto lupi nazad. Otisao na servis, ustanovili da je zadnji desni lager pukao i da on lupa. Zamenili i sad je sve ok. Proverite i to ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Oct-2016 8:16 
Mazdolicus Maximus

Danas ustanovljena preciznija dijagnoza... Problem jeste bio na levoj strani. A kvaka lezi u tome sto je zglob na izlazu iz menjaca otisao. Homokineticki su ispravni. Ovaj na levoj strani kod menjaca se bas vidi da je otisao po recima majstora...
E sad, danas sam okretao neke radnje japanskih autodelova pa nigde nisam nasao taj deo. :o
Po negde imaju homokineticki, al meni treba taj zglob od menjaca.
Molim za neki predlog u inbox od broja neke radnje koja bi mozda imala ili tako nesto.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Oct-2016 11:20 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Delmax proveri .

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Oct-2016 10:45 
Mazdolicus Maximus

Hvala
Zvao i Delmax jutros, nemaju. :(

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Oct-2016 11:10 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Kaze mi covek, prodavac malopre samo polovno

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Oct-2016 1:00 
Mazdolicus Maximus

I meni je savetovao onaj iz Forme...
To je za sad u krajnjem slucaju da cu polovno. Za sad postoji solucija da mi odgovara od kije Pride posto je isti motor bio na njoj i dosta pratecih elemenata. Videcu sa majstorom da skinem taj zglob pa odnesem kod tog momka koji mi je maks izasao u susret i gledao i uporedjivao kataloge sa kojeg bi modela mozda pasovalo... :D Za sad morace ponedeljak da saceka zbog dela.
Za polovno ne moram da brinem. Toga bar ima.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 05-Nov-2016 4:36 
Mazdolicus Maximus

Epilog:
Problem je resen tako sto je majstor samo razmontirao levu poluosovinu, podnazao taj zglob kod menjaca i vratio sve kako treba da ide... Po njegovim recima nije bilo podmazano, a mozda i nije lezalo kako treba u lezistu. Uglavnom sad ide kako treba, bez lupkanja i krljanja. :bravo
Cak sam juce menjao sa letnjih na zimski set pa sam opet probavao u vazduhu da zavrtim tu levu stranu u 1. brzini. Sve je ok. Praticu stanje dal ce se sta pogorsavati, ali ne bi trebalo posto se auto vec koliko toliko provozao i drzi. ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]